Skocz do zawartości

Ustawienia bloków


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,  Jeździłem  dzisiaj na rowerze ze zwykłymi  pedałami platformowymi i zauważyłem, że moje stopy w trakcie pedałowania ustawiają się pod kątem niemalże 90 stopni. Poradniki w internecie na temat ustawiania rotacji bloków mówią by wykonać test polegający na usiądnieciu  na  np. stole, lub czymkolwiek innym co pozwoli na swobodne zwisanie nóg i obserwacji jak układają się stopy, czy do zewnątrz, czy do wewnątrz itd. W moim przypadku jest  to rotacja pięty do wewnątrz.   Czy to jak układam  stopy w trakcie pedałowania na pedałach platformowych nie jest bardziej  miarodajnym wskaźnikiem jak powinienem wyrotować  bloki w butach niż metoda wcześniej wspomniana?

Mam problem z  idealnym ustawieniem bloków, ostatnio nabawiłem się kontuzji lewego kolana  tj. bolała mnie rzepka, w trakcie  mocniejszego dotykania palcem rzepki w chwili mocnego zgięcia  kolana. Dodatkowo  w prawym udzie w trakcie pedałowania czuję tak jakbym  miał ściągnięte mięsnie.  SIodełko w w poziomie mam raczej dobrze ustawione,  nitka z ciężarkiem spuszczona z nad rzepki przy korbach ustawionych równolegle do podłoża przecina oś pedału.  Doradzi ktoś coś?  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...