Skocz do zawartości

Jaki rower kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak to bierz Attention SL. Miałem kiedyś Cube AIM SL, a więc dużo niższy model od Attention SL i byłem bardzo zadowolony. Wygodny i solidny. Nie miałem z nim żadnych problemów. Kumpel ma wypożyczalnię rowerów górskich i właśnie bazuje na rowerach Cube, bo jak twierdzi są one wytrzymałe i wiele znoszą. Jeśli miałbym wybierać między Cube Attention SL i Trekiem XCaliber7 to wybrałbym Cube, choć Trek też nie jest zły. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Piwpaw napisał:

Ja bym brał Attention. Wg mnie do rekreacyjnej jazdy jest idealny, a 2 blaty też do rekreacji są lepsze. Brakiem sztywnych osi bym się zbytnio nie przejmował. Chyba, że często zdejmujesz koło do transportu. Co z tego, że taki Rockrider XC 100 znacznie przewyższa technicznie tego Cube jak do rekreacji wg mnie się w ogóle nie nadaje. Wymusza zbyt pochyloną pozycję. Owszem jest zwrotny, dość lekki, ale na długą jazdę niewygodny. W jezdzie rekreacyjnej wygoda i to jak się człowiek czuje na danym rowerze są równie ważne co osprzęt, a może nawet ważniejsze. Na wyścigach można więcej przecierpieć. Do rekreacji wg mnie ten Caliber 7 też jest dobry, ale zakres przełożeń ma ograniczony. Dla mnie sytuacja w której muszę dostosowywać jazdę do dostępnych przełożeń jest trochę do du... A tak jest w tym Treku. Przy tarczy 30 i kasecie 11-46 może braknąć zarówno lekkich, jak i twardych przełożeń. Chyba że jeździsz tylko po płaskim. Układ 2x10 jest dużo bardziej uniwersalny. Mnie napędy z 1 blatem nie przekonują, choć fajne jest w nich to, że nie trzeba się zastanawiać jak dobrać przełożenia, żeby zbytnio nie kosić łańcucha itd. Jednak wg mnie więcej się traci niż zyskuje.

A jak oceniasz amortyzator

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Piwpaw napisał:

Z tym Judy nie miałem do czynienia. Wiem, że na forach były jakieś narzekania, ale to popularny amor wsadzany do wielu modeli. Jest to prostszy model w stosunku do Recona. Ja mam słabość do Manitou, który co prawda jest droższy w serwisie, ale działa rewelacyjnie.

A jest jakiś fajny rower z tym amorem tylko do 4500

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Piwpaw napisał:

Akurat te ramy z serii XC są ponoć bardzo dobre i nie ma się co ich bać. Gdzieś Jacek na tym forum się na ich temat wypowiadał i mówił o nich w samych superlatywach. Ale pozycję ma rzeczywiście bardzo sportową, nie do rekreacji

Wydaję mi się że jednak trek będzie lepszy ale zobaczę

Odnośnik do komentarza

Ale na Treku nie czułem dyskomfortu, a na XC to 15 min jazdy po sklepie bolały mnie plecy. A nie mam jakichś wydelikaconych pleców, bo dużo jeżdżę na szosówce. Może to tylko moje subiektywne odczucie. Natomiast pozycja na Cube to jest miodzio. Miałem Aim SL i nawet po całodziennej jeździe zero dyskomfortu. Rama Attention jest identyczna.

Odnośnik do komentarza

Jak widać to są indywidualne preferencje zależne od przyzwyczajeń. Przejechałem się na Cube Attention SL w rozmiarze 19 cali. Jak dla mnie przy 175 wzrostu był to za mały rower na długość. Pozycja jak na trekkingu czy holenderce. Nie jestem do takich przyzwyczajony. Obecnie mam w mtb stosunkowo rekreacyjną pozycję jak na mnie. Różnica między siodełkiem a kokpitem rzędu minus 2-3 cm. W szosie mam obecnie -5 cm ale bywało że miałem -8 cm. Reach w moim rowerze mtb ma 437mm, stack 625 mm. W Cube Attention w tym samym rozmiarze 19 cali, Reach ma 407 mm, stack 633 mm. Czyli jest półtora rozmiaru mniejszy na długość. Do turystyki jest to dobra pozycja. Do bardziej agresywnej jazdy terenowej niekoniecznie. Rockrider jest jeszcze dłuższy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...