Skocz do zawartości

Lepsze miękkie czy twarde siodełko dla faceta


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po dłuższej jeździe rowerem mam problemy no wiecie z czym, boli, piecze i niefajnie ogólnie. Do tej pory wydawało mi się, że to miękkie siodełko jest lepsze, jednak natknąłem się na to, że twarde siodełko nie uciska  tak mocno w miejscu prostaty lub krocza. Jakie są Wasz doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Szoszoni maja wąskie twarde - tutaj ideał to raczej suma wszystkiego - czyli poprawnej pozycji i dobranej właściwie geometrii ramy, profesjonalni pomykacze miejscy na holenderskich rowerach wolą szerokie twarde kanapy ze sprężynami typu brooks (https://allegro.pl/oferta/siodelko-brooks-b33-miodowe-10247948486) lub cruiserowate https://archiwum.allegro.pl/oferta/siodlo-siodelko-rowerowe-kanapa-sprezyna-cruiser-i5500898012.html . 

Stąd nie ma jednoznacznej definicji wygody - trzeba samemu sprawdzić co "tooopie" pasuje ? - najbardziej wymagający jada leżąc ?
Skłaniałbym się raczej do twardszego niż miękkiego.

Odnośnik do komentarza

W miare komfortowe siodełka robi Selle Italia. Mialem pare sztuk w roznych rowerach i generalnie polecam.

Zmierz sobie rozstaw kosci kulszowych jakims domowym sposobem (typu karton / kartka na krzesle), dodaj z 2 cm i masz rozmiar siodełka mniej wiecej (lepsze to niz nic).

Lepsze umiarkowanie twarde siodelko + dobry pampers w getrach. Ja obnizam tez dziób siodełka lekko w dół.

Aha - jak jezdzisz w getrach z wkładką, to bez bielizny? Bo moja znajoma narzekała, że ją wszystko obciera, a sie okazało, ze jezdzi w bieliznie 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kolego Walcik, nie wiem, może nie zrobiłeś tego intencjonalnie, ale link do ucisku prostaty wyglądał na mocno spamerski. Jeżeli zajrzałeś tu po poradę, to przepraszam. Ale jeżeli tylko po to, aby wrzucić tu link, to sorki, ale nie przepadam za spamem ?

Jeżeli chodzi o siodełko, to nie zawsze kolarze szosowi montują wąskie siodełka. To wszystko zależy od rozstawu kości kulszowych (czy ich guzków) i generalnie lepiej mieć nawet trochę za szerokie siodełko, niż za wąskie.

W kwestii czy twarde, czy miękkie, to:
 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...