Skocz do zawartości

Trek X-Caliber 7 VS SCOTT Aspect 910 (2021)


Rekomendowane odpowiedzi

X-Caliber 7 2021, średniej klasy rama bez sztywnej osi, najtańszy ale przyzwoity amor powietrzny Rockshoxa bez sztywnej osi, w miarę przyzwoity napęd o małym zakresie przełożeń, tragiczne hamulce, kiepskie koła, kiepskie piasty, kiepskie opony. Ogólnie ładnie wyglądający rower klasy rekreacja plus. Jak ktos potrzebuje w niedziele do parku czy lasku to bardzo przyzwoity. Nie do intensywnej eksploatacji. 

Scott gorsza rama, gorszy amor, napęd tragiczny z plastiku i tragiczne hamulce. Jak taki shit sprzedają za 4k to chyba muszę otworzyć montownię rowerów. Jest góra kasy do zarobienia na naiwniakach :)

Odnośnik do komentarza

Trek zdecydowanie przynajmniej lepiej się prezentuje i nawet nie ma się co zastanawiać. Przynajmniej z daleka udaje coś lepszego niż w rzeczywistości jest. Do zastosowań powyższych całkowicie się nadaje. Elementy grupy Deore Shimano uważane są za solidne do treningowo-turystycznego zastosowania roweru a Bontrager to typowe doposażenie dla rowrów tej firmy.

Odnośnik do komentarza

https://www.unibike.pl/flite29.html

Unibike np. w tym przedziale daje o wiele lepsze wyposażenie, amortyzator co prawda klasa niżej, i rama trochę przestarzała, ale przynajmniej osprzęt kilka półek wyżej. Do twoich zastosowań idealny sprzęt.

Choć jak dla mnie z twojego opisu starczyłby ci i ten rower https://www.unibike.pl/link29.html

Dobre hamulce, przyzwoity osprzęt. 

Unibike to tylko przykład, zobacz inne mniej "prestiżowe" marki bo to jakie ceny dają teraz więksi producenci za to co oferują to jakaś kpina.

 

 

Odnośnik do komentarza

ja po prostu potrzebuje roweru na lata, z solidnym osprzętem dla laika do rekreacja+
pierw miało być 3,5k, potem zrobiło się 4k bo przegięte ceny, a nawet i 4,5k jak ten trek/scott które okazały się śmieciowe za tą cenę ?

dalej ta Indiana storm X7 pod względem tego co ma to kładzie za te 4k wszystko, tylko właśnie jakoś do końca nie wiem czy temu zaufać, producent niby "nieznany" rowery dziwnie sprzedawane po jakichś marketach elektronicznych, nie ma jak go sprawdzić/przymierzyć przed zakupem w przeciwieństwie do tych przepłaconych dwóch powyżej które są u mnie w Gdańsku

no i czy ta rama od tej Indiany Storm X7 jest okej i nie jest jakimś barachłem, bo opinii ogółem bardzo mało na temat tego roweru, dlatego chciałem jeszcze sprawdzić jakieś alternatywy które są stacjonarnie dostępne, i ciągle się waham bo 4kafle to nie tak mało, a wtedy Indiane by trzeba było brać w ciemno ?

Odnośnik do komentarza

W tej półce cenowej praktycznie nie ma ram, które są ponadprzeciętne. Jedyną taką ramę ma Rockrider z Decathlonu. Cała reszta to mniej lub ładniej wyglądające ramy ze standardowego alu 6061 o podobnej wadze, trochę ponad 2 kg. Jedne mają wewnętrzne prowadzenie linek, które jest bardziej estetyczne, drugie nie. Namawiałem za zakup Indiany X-Pulser rok temu a może i dwa lata temu również. bo był to wielki hit sprzedażowy. Wiele osób, tu na forum kupiło. No i nie widzę ani jednego wpisu z narzekaniami. Jeden napisał że połamał koło w nowej Indianie Storm ale z własnej winy. Więc te rowery swoje przejechały i się sprawdziły. Nie pękają. A znam firmy których rowery swego czasu pękały masowo. Były to Kross, Unibike i Accent. Być może skośni ogarnęli jak robić te ramy tak, żeby nie pękały. Trek wyróżnia się tym że ma ramę, która ma bardzo ładne lakierowanie i wewnętrzne prowadzenie linek. Ale moja rama Speca z 2014 roku nie miała wewnętrznego prowadzenia a nadal jest niedościgniona. Bo ważyła 1550 gram i nie bardzo ktoś się do tej wagi zbliża. Giant w 2021 zrobił w końcu podobną.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lucas1981r napisał:

o którym modelu mowisz?

może Rockrider xc 100 (??) on chyba nie najgorszy
 

 

3 godziny temu, krzyszy691 napisał:

W okolicach Gdańska są aż 3 Media Expert, raczej Indiana powinna być do przetestowania.

Mają nawet stronę internetową, na której można sobie poczytać.

Rozczarowujące jest to że na zdjęciach osorzęt jest inny niż w opisie. Co może oznaczać że do tej ramy może być przykręcone wszystko co im pasuje.

no właśnie, może dałoby radę zamówić do sklepu i obadać na miejscu, bo nie ma ich nigdzie bezpośrednio na sklepie
a właśnie apropo osprzętu i tego co pokazują, to też nie rozumiem tej praktyki, bo jak można pokazywać coś co wygląda inaczej niż to co finalnie można dostać, żeby się nie okazało że to co podają w specyfikacji na stronie, nie było czymś gorszym gdy np rower przyjdzie na sklep, a ktoś kto się nie zna kupi potem badziewo z gorszym osprzętem bo sobie sami coś zmienili bez informowania

takie praktyki są legalne wgl ?

Odnośnik do komentarza

Podepnę się pod wątek, również szukam roweru o podobnych kryteriach (zarówno cena jak i przeznaczenie). Wstępnie w zamyśle był Trek, po przeczytaniu Waszych wypowiedzi mam już spore wątpliwości. 
Pomijając Indianę, czy coś z poniższych jest godne uwagi?

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2003-2625/bignine-200

https://www.scott.pl/produkt/1181/7573/Rower-Scale-970

https://www.rowertour.com/p/191641/accent-point-sx-eagle-rower-mtb-29-bialo-czarny#rozmiar-l

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...