Skocz do zawartości

Wahoo Roam się wiesza

Polecane posty

Cześć,

Wahoo Roam to wspaniały komupter rowerowy, z którym przejechałem już ~3500km i byłem do tej pory bardzo z niego zadowolony, ale... ostatnio trasa pierwszy raz wymagała dwóch noclegów, a ponieważ chciałem mieć jeden ślad z całej wyprawy zwyczajnie podłączałem Wahoo do kontaktu na noc nie wyłączając go. Rano wahoo "wisiało" tzn. nie śledziło już wyznaczonej trasy i związnych z nią danych. Konieczny był restart urządzenia. Na szczęście po włączeniu pokazywał się komunikat o odzyskiwaniu trasy i można było kontynuować (tak, że ślad i dane z całej trasy mam jako całość tak jak miało być). Problem w tym, że to odzyskiwanie danych trwa dosyć długo (trzeciego dnia rano kiedy przejechanych było już 400+km to było z 10-15 minut co w przypadku ultramaratonu daje dużą stratę jeżeli się nie zna wcześniej trasy i nie można jechć na pamięć). Czy ktoś miał podobne problemy z Wahoo i wie jak temu zaradzić?

Ja natomiast nie używam Garminów 🙂 Wielokrotnie widziałem jak wieszają się zwyczajnie w czasie jazdy kolegom i koleżankom na trasie. Baterie też nie rozwiązują problemu na długiej trasie w momencie gdy chcemy mieć jeden ślad, czyli nie chcemy wyłączać urządzenia. Wahoo działa na ogół świetnie przez 15-17h - jedyny przypadek zawieszenia w trakcie jazdy miałem na trasie 305 km, gdzie ostatecznie winę ponosił Komoot, który nie poradził sobie z wielokrotnym przeplanowywaniem i "zgubił ostatnie 18km trasy czego nie zauważyłem przed jazdą. W tym wypadku chodzi mi konkretnie o wieszanie się Wahoo przy podłączeniu do prądu na noc bez wyłączania (nie wiem czy winne jest samo podłączenie czy może kilkugodzinna pauza). Jeżeli ktoś miał taki przypadek i wie jak sobie z tym poradzić to proszę o info.