Skocz do zawartości

[do 1000] jaka rama


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chcę kupić rower ale jestem laikiem totalnym. Będę jeździć głównie po mieście ale również jak trafi się wycieczka do lasu to chciałabym aby dał radę. Zależy mi na wygiętej kierownicy aby siedzieć prosto. Mam problem też z rozmiarem ramy mam 156cm i wg wymiarów powinnam wziąć 15 cali ale nie chce aby rower wyglądał jak pozyczony od dziecka, czy ta rama ma rzeczywiście takie znaczenie? Czy jak wezmę 17 czy 18 cali będę miała komfort jazdy? Myślałam o zakupie romet Angel 28 cali 3 Biegi, ale również myślę o rowerze trekkingowym ale jakieks mniej znanej marki, ewentualnie elops z decathlonu. Proszę o poradę. 

Odnośnik do komentarza

3 biegi w mojej opinii nie nadaje się do wjechania do lasu, ma zbyt wąskie przełożenia. Moja mama jeździ w grupie z przyjaciółkami, jest ich tam z 20. Kobiety 40-60 lat, w 90% nowe rowery to rowery crossowe, np. coś takiego:

Spartacus Cross

Sam im tam ten rower polecałem, obecnie 3 kobiety z tej grupy kupiły i są zadowolone.

Poniżej tysiąca jedynie coś bez amortyzatora z przodu, np:

Kands STV 700

 

Oba mają rozmiar ramy jako 17 cali i przeznaczenie od 160. Wydaje mi się, że jednak na te 160 powinno być okej. Moja była dziewczyna miała 156 i biorąc jakiś rower z wypożyczalni czasami jeździła na 19" i nie miała z tym jakiś problemów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...