Skocz do zawartości

Który U-Lock wybrać?

Polecane posty

Cześć,

Chciałbym się poradzić, który U-Lock wybrać. Doczytałem już, że jak zabezpieczać rower, to tylko U-Lockiem. Pozostaje pytanie którym? Zauważyłem też, że najlepszymi opiniami tutaj cieszą się Abus i Kryptonite.

Skupiając się tylko na tych 2 wytypowałem (wstępnie) 2:

- Kryptonite New-U Evolution LS

- Abus Granit Plus USH

Oba zapewniają mniej więcej podobny poziom ochrony i kosztują również podobnie. Kryptonite jest jednak znacznie cięższy. Niemniej jednak który z nich byście wybrali? A może coś jeszcze innego?

żartobliwie na opak:
jak masz na pustyni dwa podobne wiadra wody z czego jedno jest w połowie pełne to jakie wybierzesz - dla ułatwienia podam że nie piłeś od 3 dni ... 😉
oczywiście że ... pełne;) - jak wypijesz to i tak Ci zostanie pół ... czyli lżejsze ...
Sens jest taki - jak Ci jedno czy lekkie czy cięższe i w tej samej cenie to wybierasz lżejsze - jak cięższe jest trochę tańsze to i tak lżejsze, jak jesteś masochistą wybierasz droższe i cięższe ...

Moim zdaniem Abus ma nieco lepsze hartowanie stali - ale to moje zdanie.

Właśnie dlatego pytam o opinię. Bo parametry techniczne, czy informacje podawane przeze producentów, to jedno, a życie, to zupełnie inna bajka. Pytam jak to wygląda w praktyce. Jeśli rzeczywiście nie ma istotnych różnic, to można się kierować wagą, kolorem 😉

Również z tego samego powodu pytałem, czy może coś innego w - teoretycznie - tej samej klasie - np OnGuard PitBull, który jednak jest wyraźnie tańszy.

Dowolny łańcuch Abusa o minimum 90cm i 8-9mm przekroju kwadratowego - ale to 1,7-2,5 kg wagi - sam używam tego https://www.abus.com/pl/Bezpieczenstwo-w-podrozy/Rowery/Zapiecia-rowerowe/Lancuchy-rowerowe-z-zamkiem-880-85/8900/(variant)/09568