Skocz do zawartości

marek36

Użytkownicy
 • Ilość treści

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O marek36

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. No tak, wtedy, to już inna rozmowa, bo te 50zł więcej za komplet, to żadna różnica. Niemniej jednak z punktu widzenia laika - po czym poznam, że łańcuch jest rozciągnięty i nadaje się do wymiany? Innymi słowy skąd mam wiedzieć, żeby wymienić łańcuch, aby nie niszczyć kasety?
 2. Dzięki, Z tym łańcuchem, to gorzej. Chyba jednak sobie odpuszczę, bo widzę, że idę w koszty tylko dla 4 zębów. Miałem cichą nadzieję, że na wymianie samej kasety się skończy, ale widzę, że jednak nie.
 3. Dzięki, tego właśnie się obawiałem. Skoro nie 42, to jaka kaseta by podeszła? Bo kasetę i tak muszę wymienić, ale nie chciałbym wymieniać niczego innego (czyli minimalizujemy straty). Z tej serii kaset jest jeszcze 11-34, ale tutaj zysk jest zbyt mały, aby to było opłacalne. Może SHIMANO CS HG50-10 DEORE 11-36? Tylko tu widzę inne oznaczenie (CS HG50 vs CS HG500) - czy to będzie miało znaczenie, czy są ze sobą kompatybilne? Jaka jest różnica między HG50, a HG500? Z góry dzięki za pomoc.
 4. Cześć, Niedawno kupiłem rower elektryczny - Kross Trans Hybrid 5.0. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale nieco irytuje mnie kaseta. Otóż mam (oryginalnie) kasetę SHIMANO CS HG500-10 DEORE 11-32. Wg mnie ta 11-tka jest niemalże bezużyteczna, za to brakuje mi czegoś większego niż 32. Wiem, że rower elektryczny i te sprawy, ale czasem akumulator się rozładuje, czasem po prostu chcę sobie pokręcić, poza tym zazwyczaj ciągnę przyczepkę z dzieckiem. Wtedy przy bardziej stromych podjazdach zdecydowanie przydałoby się coś lżejszego. Znalazłem kasetę z tej samej serii (SHIMANO CS HG500-10 DEORE) ale stopniowaną 11-42. I tutaj pojawia się główne pytanie - czy taka wymiana jest możliwa bez wymieniania innych elementów? Głównie pytam w aspekcie przerzutki (w rowerze jest SHIMANO Deore XT RD-T8000). W jej opisie widzę informację, iż ma długi wózek, co napawa optymizmem, ale widzę również, że cyt: "Duża koronka kasety: max: 36T". Jak sądzicie? A może jakaś inna opcja wchodzi w grę?
×
×
 • Utwórz nowe...