Skocz do zawartości

Romet Mustang M7 2020 - jakaś alternatywa ?


Rekomendowane odpowiedzi

To jest rower wyposażony w atrapę amortyzatora i w spowalniacze zamiast hamulców. Akurat miałem dziś okazję się na nich pierwszy raz przejechać na rowerze kolegi, który potencjalnie mógłby być alternatywą. Cube Attention SL. Jego amor Rockshox Recon Sliver pracował bez zarzutu. Napęd Deore 3x10 ale on ma starszy model.  Bardzo dobry Kellys Gate 50 trochę droższy. Może jakieś Krossy Levele 6/7 z zeszłych lat można kupić.

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem Twoje propozycję i w sumie to na jedno wychodzi, jak lepszy amor albo hamulce to z kolei reszta osprzętu z niższej półki.
Krossy strasznie drogie... jeśli największe minusy to te hamulce i amor to może przeżyję rok i zmienię na coś lepszego.

Nie wspomniałem że noszę się z zamiarem upakowanie tam tylnego koła z silnikiem 1000W, mam nadzieję że ten rower to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza

Napęd fajny, ale amortyzator słaby, hamulce też słabe. Jeśli chcesz włożyć silnik to tym bardziej celuj w mocniejsze hamulce i lepszy amortyzator. Hamulce w przyszłym roku wymienisz za 500, powietrzny rockshock albo manitou kosztują od 1000 zł, średnio opłacalny biznes. Zamiast wydać 3,5 k wydasz 5k. Pod silnik elektryczny, szukałbym sztywnych osi. Choć obecnie nawet bardziej bym się kierował w stronę kupna gotowego roweru elektrycznego mtb. W gotowcach masz coś koło 250Wat, do jazdy MTB spokojnie wystarcza, większość z nas nie ma takiej nogi, co by miała taką moc.

Samo wpakowanie silnika 1000Wat w koło jest moim zdaniem złym pomysłem. Piszę Ci to jako inżynier, którego pracą magisterską 7 lat temu była hulajnoga elektryczna a temat rowerów elektrycznych zgłębiałem w czasach studenckich jak się tylko dało. Rama rowerowa obliczona jest pod konkretną moc, prędkość i wagę. Trenuje od coś koło roku i przy mojej nodze potrafię odczuć lekkie odchylenia koła jak mocno depnę a to raptem z 300 watów. 1000 watów prędzej czy później rozwali Ci tylne widełki, do tego do wyhamowywania takiego roweru z silnikiem 1000 Wat + zestawem baterii z kierowcą z prędkości 50km/h będzie potrzebowało innych hamulców, już nie takich za 500 zł. Podstawowe amortyzatory przednie też mogą w końcu paść ze względu na przeciążenia.

Mając silnik elektryczny o mocy 1000 Wat pamiętaj też o bezpieczeństwie innych i odpowiedzialności jaką ponosisz wsiadając na coś, co według prawda jest motorowerem a w Twoim przypadku nie będzie miało ani przeglądu, ani rejestracji, ani ubezpieczenia. Zabawa fajna, ale jak kogoś potrącisz, złamiesz komuś nogę lub coś innego, to możesz do końca życia płacić takiej osobie rentę, jeśli zaś kogoś bardziej uszkodzisz (wyskoczy Ci dziecko przed rower np.) to idziesz do więzienia. Na zwykłym rowerze też masz szanse, że kogoś potrącisz, ale na samoróbce elektryku z mocą 1000Wat z automatu Ty będziesz winny bez możliwości tłumaczenia. Ogólnie nie polecam zabaw z taką mocą.

Odnośnik do komentarza

Oskarr, dzięki za odpowiedź. Dzięki wam poczytałem trochę więcej o hamulcach i amorach ale z tym budżetem i tak nie mam wyjścia. 
Praktycznie każdy rower w tej cenie ma podobne hamulce i amortyzator  a dołożenie kilku stówek do innego roweru i tak nic nie zmieni.

Co do elektryka, to mam trochę inny punkt widzenia. Mam fabryczny Cyclamatic 250W i to jest jakiś dramat, jak mam mieć takie wspomaganie to wole go nie mieć.
Z tego co widziałem na wykresach z hamowni większość silników ma ok 60% mocy podawanej przez producenta. Więc zamiast 1000W pewnie będę miał z 600-650W.

Nie mam zamiaru jeździć szybciej niż 30km/h, więc rower nie będzie sprawiał większego zagrożenia niż tradycyjny na którym często jeździłem szybciej.
Rower będzie miał PAS i  blokadę 25km/h i 250W i musieli by udowodnić że jechałem bez niej. Samoróbka nie ma tutaj znaczenia.

A resztę mocy mam zamiar wykorzystać na ścieżkach w lesie i mam nadzieję że jak nie będę przeginał to nie rozwalę nowej ramy.
Sztywna oś i silnik elektryczny... nie widziałem takiego roweru bez wydawania kwoty na rodzinny samochód, prędzej znajdziesz poradni jak przebić taki system montażowy na normalny hak ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...