Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karol1994czx

Pancerze i linki

Polecane posty

Witam. Urwaĺa  mi się  linka w przerzutce w rowerze  szosowym. Czy Waszym  zdaniem  lepiej  kupić   jakies  markowe,  czy najtańsze   z Chin?  Dodam , że  staram  się jeździć    zawsze w  suchych  warunkach 

Cześć.

Ja też się staram, ale nie zawsze wychodzi ;).

Używam linek nierdzewnych Alhonga, a jak nie były dostępne, to SunRace. Pancerze Alhonga z rurką teflonową w środku.

Niektórzy polecają szlifowane, z wyższej półki. U mnie chodzą tamte. Wymieniam... wraz z przerzutką lub hamulcem :).

Nie polecam natomiast linek i pancerzy Shimano, a w szczególności - uszczelnianych końcówek. Zabezpieczają one przed wpłynięciem oliwy, ale wody i błota - nie :(.

Stosuję w szosówce linki po 2zł i równie tanie pancerze. Linki wytrzymują około 5 tys.km, potem czuć, że się wyciągają i spada precyzja i szybkość zmiany biegów. Droższych linek nie próbowałem, więc nie mam porównania. Te tanie pracują dla mnie wystarczająco dobrze.

@NoOnesThere: Wiem, że masz pojęcie o tym, co robisz i piszesz. Szanuję Twoją opinię. Nie mniej - wolę dołożyć drugie 2 zł i mieć ten komfort, że obie przerzutki będą działać nawet jak wpadnie parę kropel wody. Może nie mam wystarczającej wiedzy i doświadczenia, ale nie bardzo ogarniam dlaczego wyciągnięcie linki ma spowodować gorsze działanie? Wszak to się reguluje. Jeżeli czuję, że wciąga poprawnie, a spuszcza z opóźnieniem, to sygnał, że zaczyna się zacierać.