Skocz do zawartości

Na co się przesiąść z trekkingu?


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęłam jeździć na rowerze rok temu, gdy mój syn (7latek) opanowałam rower z pedałami. I naprawdę polubiłam. Jest to dla mnie podstawowy środek transportu po mieście (nie mam auta), jak i fajny sposób spędzania wolnego czasu z dzieckiem poza miastem. Z synem często szukamy miejsc dzikich, bez ludzi, gdzie zapuszczamy się w nowe tereny i sprawdzamy, gdzie dojedziemy. Oczywiście kończy się nierzadko tak, że rowery prowadzimy, pakujemy się w zarośla lub trzeba je przenosić. I to jest fajne ;). Pewnie wraz z rozwojem dziecka będziemy mogli jeździć coraz więcej.

I przechodzimy do meritum. Rok temu gdy syn opanował jazdę, zaczęłam jeździć na veturilo. Szybko okazało się, że posiadanie własnego roweru jest dużo wygodniejsze. Zrobiłam przegląd tego co potrzebuję i logicznym wyborem wydawał mi się trekking, wybrałam kross trans 5.0, przekonana że to rower na lata. Po roku użytkowania rower coraz częściej mnie irytuje. Inna sprawa możliwe, że nie umiem użytkować roweru, albo mam pecha... Przy wypadach rowerowych z synem przeszkadza mi np. osłona łańcuch która się klinuje i często ociera o różne rzeczy, gdy jeździmy w terenie. Ostatnio podczas jednej z wycieczek zerwałam przedni błotnik ;). Tylna lampa już od dawna nie działa, nie wiem kiedy i jak uszkodziłam przewód. Koszyk wydawał się fajnym pomysłem, dopóki rower przewracając się nie spowodował jego odpadnięcia od mocowania (podobno solidnego, jak mówili w serwisie). Mocno wyprostowana pozycja też przeszkadza przy szybszej jeździe. No i waga, przy ostrzejszych podprowadzeniach jest zwyczajnie ciężki dla mnie.

Czyli potrzebuję czegoś do miasta i w teren. Przyjrzałam się ofercie krossa, bo skoro już oswojony i w oko mi wpadły modele evado 4.0/5.0? lub lea 6.0/7.0? Budżet max 2500 zł, mój wzrost 165 cm.

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-woman/lea-6-0-czarny-rozowy-matowy

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb-woman/lea-7-0-czarny-niebieski-turkusowy-matowy

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-evado-5-0-pd19612/?gclid=EAIaIQobChMIt-OlvpKp6QIVyqoYCh2KzAn8EAAYAiAAEgJXtfD_BwE

https://3gravity.pl/pl/trekking-cross/2254-kross-evado-40-damski-grafitowy-rozowy-mat-2020.html?search_query="evado+4.0"&results=29

 

Wiem, że wagi nie zredukuję za mocno, bo bagażnik jest mi potrzebny do zabierania sakw na np. zakupy czy w związku z pracą często muszę coś przewieźć w nich (książki, laptop, materiały).

Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza

Seria Evado to takie delikatne  rowery mtb (porównaj opony). Rowery Evado będą chyba lżejsze. Szybsze na asfalcie i w lesie dadzą radę. Muszę Cię zmartwić: dojrzałaś do tego że już wiesz że jeden rower to za mało... :). Trans 5.0 ma przyzwoity osprzęt, zaleta to bagażnik i błotniki. Błotniki przydają  się jak jedziesz do pracy gdy np. wcześniej padał deszcz. Do wskazanych przez Ciebie rowerów musiałabyś montować błotniki i z bagażnikiem byłby problem... Zatem Trans 5.0 zostaje i potrzebny model Lea 4.0

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odebrałam mojego krossa z serwisu od razu mniej irytuje ;). Masa rzeczy wymieniona i wyregulowana. Jak usłyszałam przeżyje jeszcze jedno takie katowanie, za rok łańcuch i zębatki do wymiany, ze względu na intensywne użytkowanie. Ale jak mnie zapewniano błędu w tym z mojej strony nie ma tylko widać, że intensywnie jeżdżone. Natomiast delikatnie zasugerowano mi coś z serii xc, jako że lea jest na ramie hexagona, a evado za wąskie opony w teren bez możliwości wstawienia szerszych. Będę musiała pomyśleć. Tak wpadły mi w oko jeszcze rowery z decathlona wydają się całkiem sensowne. 

Odnośnik do komentarza

Obejrzyj Cube Analog 2019. Cube Attention jest jego wyższą wersją na Deore. Jest też w wersji na kołach 27,5. Zyskasz amortyzator, którego nie ma w ani jednym z rowerów, które wymieniłaś. To znaczy jest coś co wygląda na amortyzator ale nim nie jest. I jeśli nie ważysz 70-80kg, raczej się za chętnie nie ugnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...