Skocz do zawartości

Specialized Diverge E5 Elite 2019


AdamG

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Po ok 3 miesiącach szukania odpowiedniego gravela w końcu kupiłem Speca Diverge e5 Elite, model z 2019 roku. Bardzo dziękuję wszystkim którzy doradzali mi w moich postach, kupiłem inny model niż te o które pytałem ale Wasze uwagi pomogły przy wyborze.

Jak narazie zrobiłem nim ok 60 km w mieście oraz w lesie także konkretniejsze informacje dotyczące sprawowania mogę podać dopiero za jakiś czas. Jak narazie jeździ się super, pozycja bardzo wygodna, jedzie się komfortowo a dolny chwyt umożliwia "położenie się" i bardziej aerodynamiczną pozycję. Jazda w lesie (w lekko deszczowy dzień) nie sprawiła problemów nawet mimo seryjnych opon które za bardzo nie mają bieżnika.

Zaskoczeniem były dla mnie hamulce (mechaniczne), w sklepie uprzedzali żebym nie oczekiwał po nich za wiele a w praktyce wg mnie działają bardzo dobrze.

Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony, jeździ się świetnie a rower sprawuje się tak jak tego oczekiwałem po gravelu.

 

Pozdr

Adam

IMG_20190928_152509.jpg

IMG_20190928_152450.jpg

Odnośnik do komentarza

Fajny kolor. Jak też nie narzekam na mechaniczne tarczówki. Trudniej się hamuje niż hydraulicznymi, ale za to obsługa jest bardzo prosta. U siebie dałem na próbę z przodu półmetaliczne okładziny co poprawiło trochę siłę hamowania. Tydzień temu przeszedłem też z ciekawości na system bezdętkowy. W terenie jest zauważalnie lepsza jazda. Mam wrażenie, że poprawiło się tłumienie nierówności.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pepe napisał:

Fajny kolor. Jak też nie narzekam na mechaniczne tarczówki. Trudniej się hamuje niż hydraulicznymi, ale za to obsługa jest bardzo prosta. U siebie dałem na próbę z przodu półmetaliczne okładziny co poprawiło trochę siłę hamowania. Tydzień temu przeszedłem też z ciekawości na system bezdętkowy. W terenie jest zauważalnie lepsza jazda. Mam wrażenie, że poprawiło się tłumienie nierówności.

Dzięki za info z półmetalicznymi, sprawdzę przy okazji. Jeśli chodzi o system bezdętkowy myślisz, że sprawdzi się na dłuższych wyprawach? W przyszłym roku chcę przejechać trasę około 1500km (stąd decyzja aby kupić gravel) i zastanawiam się właśnie czy jechać z zapasowymi dętkami czy iść w system bezdętkowy.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, jajacek napisał:

Z bezdętkowym, sugeruję najpierw sprawdzić czy przy temperaturze 5-10 stopni, dasz radę wymienić dętkę. Bo wszystko pięknie w teorii ale często się okazuje że z powodu bardzo ścisłych opon, bo takie muszą być żeby się uszczelniły, wymiana opony jest niemal niemożliwa.

Będę musiał to przetestować, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza

To prawda, mam opony Panaracer Gravel King. Zakładanie ich na bezdętkową obręcz jest dość trudne (Mam obręcze Wtb kom 23i). I to czy zakładasz z dętkami czy bez nie robi różnicy w poziomie trudności. U siebie też masz zapewne obręcze przystosowane do systemu bezdętkowego, czyli może być podobna sytuacja, nawet jeżeli nie przejdziesz na system bezdętkowy. Za pierwszym razem myślałem że nie dam rady założyć opony, teraz zakładam już bez problemu. Trzeba trochę poćwiczyć, to jest ułożyć oponę na środku obręczy, tak żeby ścianki opony nie stykały się z brzegami obręczy, do tego pomaga stopniowe naciąganie opony. Na tym filmie w 3:00 jest to fajnie pokazane : https://www.youtube.com/watch?v=feHcl63fNbg

Czy bezdętki sprawdzą się na dłuższej wyprawie ? Trudno mi powiedzieć, bo testuję dopiero od tygodnia. Na pewno i tak musiałbyś zabrać dętki na zapas. Nie robiłem tego osobiście, ale podobno zakładanie dętki do opony zalanej mlekiem nie należy do przyjemności (np. w sytuacji gdyby wystą[piło większe przebicie opony i uszczelnienie mlekiem nie jest możliwe).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pepe napisał:

To prawda, mam opony Panaracer Gravel King. Zakładanie ich na bezdętkową obręcz jest dość trudne (Mam obręcze Wtb kom 23i). I to czy zakładasz z dętkami czy bez nie robi różnicy w poziomie trudności. U siebie też masz zapewne obręcze przystosowane do systemu bezdętkowego, czyli może być podobna sytuacja, nawet jeżeli nie przejdziesz na system bezdętkowy. Za pierwszym razem myślałem że nie dam rady założyć opony, teraz zakładam już bez problemu. Trzeba trochę poćwiczyć, to jest ułożyć oponę na środku obręczy, tak żeby ścianki opony nie stykały się z brzegami obręczy, do tego pomaga stopniowe naciąganie opony. Na tym filmie w 3:00 jest to fajnie pokazane : https://www.youtube.com/watch?v=feHcl63fNbg

Czy bezdętki sprawdzą się na dłuższej wyprawie ? Trudno mi powiedzieć, bo testuję dopiero od tygodnia. Na pewno i tak musiałbyś zabrać dętki na zapas. Nie robiłem tego osobiście, ale podobno zakładanie dętki do opony zalanej mlekiem nie należy do przyjemności (np. w sytuacji gdyby wystą[piło większe przebicie opony i uszczelnienie mlekiem nie jest możliwe).

Super przydatne info, dzięki!

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.10.2019 o 08:26, pepe napisał:

To prawda, mam opony Panaracer Gravel King. Zakładanie ich na bezdętkową obręcz jest dość trudne (Mam obręcze Wtb kom 23i). I to czy zakładasz z dętkami czy bez nie robi różnicy w poziomie trudności. U siebie też masz zapewne obręcze przystosowane do systemu bezdętkowego, czyli może być podobna sytuacja, nawet jeżeli nie przejdziesz na system bezdętkowy. Za pierwszym razem myślałem że nie dam rady założyć opony, teraz zakładam już bez problemu. Trzeba trochę poćwiczyć, to jest ułożyć oponę na środku obręczy, tak żeby ścianki opony nie stykały się z brzegami obręczy, do tego pomaga stopniowe naciąganie opony. Na tym filmie w 3:00 jest to fajnie pokazane : https://www.youtube.com/watch?v=feHcl63fNbg

Czy bezdętki sprawdzą się na dłuższej wyprawie ? Trudno mi powiedzieć, bo testuję dopiero od tygodnia. Na pewno i tak musiałbyś zabrać dętki na zapas. Nie robiłem tego osobiście, ale podobno zakładanie dętki do opony zalanej mlekiem nie należy do przyjemności (np. w sytuacji gdyby wystą[piło większe przebicie opony i uszczelnienie mlekiem nie jest możliwe).

Mam jeszcze pytanie o opony, wspomniałeś, że używasz Panaracer Gravel King, jakie wrażenia? Szukam uniwersalnej opony (w większości będę jeździł po asfalcie oraz szutrach) i spotkałem się z opinią polecającą ten model. Zastawiałem się też nad https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-speed-ride-pd8311/ -prezentuje się dobrze oraz cena jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.10.2019 o 14:22, Yarecki napisał:

Jaki model klocków?

Zmieniałeś tarcze hamulcowe?

Takie : https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-hamulcowe-jagwire-dca016-pd3159/?v_Id=5179  , tarcz nie zmieniałem, teoretycznie są przystosowane tylko do żywicznych klocków, ale z tego co ludzie piszą z półmetalami nie ma problemów, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, AdamG napisał:

Mam jeszcze pytanie o opony, wspomniałeś, że używasz Panaracer Gravel King, jakie wrażenia?

Bardzo fajne opony. Małe opory toczenia na asfalcie i bardzo dobre trzymanie w terenie (tylko na błocie nie dają za bardzo rady) .Do tego bardzo lekkie. W porównaniu np. do różnych budżetowych modeli Schwalbe na których jeździłem (np. Land Cruiser) jest duża różnica na plus.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pepe napisał:

Bardzo fajne opony. Małe opory toczenia na asfalcie i bardzo dobre trzymanie w terenie (tylko na błocie nie dają za bardzo rady) .Do tego bardzo lekkie. W porównaniu np. do różnych budżetowych modeli Schwalbe na których jeździłem (np. Land Cruiser) jest duża różnica na plus.

To myślę, że już nie muszę szukać :) jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...