Skocz do zawartości

Szosa do tri


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
jestem początkującym triathlonistą i w tym roku stawiałem też pierwsze kroki w poważniejszym ściganiu. Bez w zasadzie jakiejkolwiek szerszej wiedzy kupiłem przez internet z odbiorem osobistym swoją pierwszą szosówkę, wybór (głównie ze względu na cenę) padł na Specialized Allezz Elite (na załączonym zdjęciu) na Ultegrze i Tiagrze. W zasadzie nie za wiele wiedziałem jaki przebieg itp. po zakupie dałem do lokalnego serwisu, w którym specjalista stwierdził na moje zapytanie, że rower jest warty o 800-900zł więcej, niż za niego dałem. Zaliczyłem nim trzy starty w zawodach i naszła mnie chęć na zmianę roweru. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy jest sens kupować kolejny rower powiedzmy z budżetem do 3500zł w lepszym zestawieniu (na przykład na pełnej ultegrze). Zainteresowała mnie ta oferta https://www.olx.pl/oferta/rower-rydley-noah-carbon-CID767-IDArJYm.html#0d99451b46 czy mógłby ktoś, kto zna się nieco, pochylić nad nią i odnieść ją do posiadanego przeze mnie roweru szosowego ? (Jeżeli potrzeba więcej informacji o rowerze, to udzielę).

Mój kolejny rower nie musi być stricte triathlonowy, może to być po prostu wyższa modelowo szosa, więc jeżeli ktoś mógłby coś polecić, to też oczywiście jak najbardziej jestem otwarty. Budżet mój tak do 3500, max 4000zł.

Z góry dziękuję i pozdrawiam szacowne grono!

 

66484152_395403467764338_2930802450619170816_n.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć,

sam też startuje w triathlonach od 2 lat, po każdym starcie też przeglądam internet w poszukiwaniu lepszego roweru do ścigania i pozwalającego poprawić osiągi, więc w 100% rozumiem Twój post ?

Możesz napisać jakie masz wyniki w startach? Jako amatorzy w tym sporcie mamy tendencję do patrzenia na lepszych zawodników i wyobrażamy sobie, że lepsze wyniki są zasługą głównie lepszego roweru. Jasne - przesiadka z crossa na kolarkę to jest przepaść w wynikach, ale w Twoim przypadku masz już fajny rower szosowy i przesiadka na sprzęt wyścigowy znacząco wyników nie poprawi. Do poprawy wyników w triathlonie polecam Lemondkę (u mnie lemondka poprawiła wynik na 1/4 z średniej 33 na 35). Drugim najlepszym sposobem na zainwestowanie pieniędzy w celu poprawy wyników jest odpowiedni trening i dieta.

Spójrz też na tabelkę, którą wiele razy Jajacek umieszczał na forum przedstawiającą zmniejszenie oporów przy zmianie kół, stroju, kasku itp. - daje sporo do myślenia.

 

PS. W zeszłym roku myślałem, że koleżanka z pracy ma lepsze wyniki, bo ma rower droższy o 2-3k pln, później się okazało, że ja robię 5kkm rocznie, ona 20kkm i jednak tutaj leżała przyczyna ?

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź,
może faktycznie jest właśnie tak, jak piszesz. wiadomo, że najważniejsza jest noga mimo wszystko ;) Trochę pojeździłem nowym rowerem i zaczynam odczuwać pewne mankamenty, może dlatego też szukam dziury w całym. Na razie startuję w 1/8 IM, przede mną pierwsze 3 starty niebawem na 1/4 i chyba zrobię, jak piszesz, że doinstaluję lemondkę, którą dostałem w gratisie kupując tego Speca. 

Odnośnie wyników to szału nie ma, ostatni start powiedzmy na płaskiej trasie 1/8 IM (pływanie 10.08, rower 41:09, bieg 24:37). Natomiast odnośnie treningu i diety jestem cały czas pod kontrolą ze względu na przebytą w listopadzie operację i pilnuję się z jedzeniem dość skrupulatnie, trening rozłożony na każdą z dyscyplin, choć faktycznie dłuższych rozjazdów mam mniej, niż biegania i pływania nawet w OW. Tak analizując, to tutaj może faktycznie być pies pogrzebany :)

Na tym rowerze, który wrzucałem w linku już się przejechałem, czuję się na nim lepiej, niż na obecnym i całość przełożeń w ultegrze chodzi dużo płynniej i ciszej, niż u mnie. Waham się jednak czy nie przeczekać zauroczenia :) Dziękuję jeszcze raz za merytoryczną odpowiedź, która dała do myślenia!

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę masz podkładki pod mostkiem i mostek ustawiony dodatnio. Tak to jest dobrze do wycieczek, a nie do ścigania, musisz być niżej, żeby ograniczyć powierzchnię czołową. Do tego lemondka, tak jak pisze Oskar. Kasetę masz jaką? Dobra jest ciasno zestopniowana, która pozwoli Ci jechać cały czas z efektywną kadencją. Oczywiście robiąc wszelkie korekty pozycji nie możesz przeginać, żeby po zejściu z roweru plecy Ci się wyprostowały:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...