Skocz do zawartości

Do 2000 Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Przeleciałem większość tematów i pozostałem przy dwóch wyborach:

Lazaro elitary v3 2018 albo kands avangarde 2018.

 

Którego lepiej mi polecicie? będę sporo latał po lesie, ale po drogach utwardzonych lub ścieżki rowerowe, a w Trójmieście trochę ich jest. WYbrałem crossa bo wydaje się być najbardziej optymalny do tego.

Odnośnik do komentarza

Nagnij trochę portfel i spójrz na coś takiego http://rowerykands.pl/sklep/rowery/kands-avangarde-28-nowy-model-2018/ - wersja najbardziej wypaśna, ewentualnie nowa seria http://rowerykands.pl/sklep/rowery/marin-san-rafael-ds-2-2018/.

2100 zł to dobra kowta na rozpoczęcie rowerowego marzenia plus 3-4 lata zapomnienia przy umiarkowanych (2-3 tys. rocznie) jazdach z wydatkami większymi niż kilkadziesiąt złotych rocznie (wystarczą 1 lewa ręka aby serwisować łańcuch czy dętki łatać i lagi przecierać szmatą po jeździe)

Odnośnik do komentarza

Właśnie o tym kandsie pisałem, w wersji 2018 :) ale to tylko potwierdza moje założenie, że warto te 200 dopłacić do lazaro, jeszcze co do naciągnięcia portfela dostałem fajną okazję kupienia nowego Unibike Viper GTS 2018 za 2500, ale nie wiem czy dla amatora takiego jak jest sens dopłacać i czy komfort jazdy zmienił by się jakoś wyjątkowo.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, azgaroth napisał:

ale nie wiem czy dla amatora takiego jak jest sens dopłacać i czy komfort jazdy zmienił by się jakoś wyjątkowo

rowery crossowe są raczej przeznaczone do amatorskiego/rekreacyjnego jeżdżenia. Ale zgadzam się, że do spokojnego jeżdżenia po ubitych drogach ostrzęt na poziomie Deore nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Komfort jazdy zależy od wielu czynników więc trudno powiedzieć na którym rowerze lepiej będzie się akurat Tobie jeździć. Regulowany mostek na pewno pomoże znaleźć lepszą pozycję za kierownicą. Na plus Vipera przemawia też napęd 10-cio rzędowy Deore, czyli lepsze przerzutki i manetki oraz precyzyjniejsza zmiana biegów, wg mnie lepsze piasty i jeszcze parę szczegółów. Ale czy warto dopłacić? Jeśli masz na zbyciu parę złociszy to tak ale jeśli masz wysupłać ostatnie rezerwy, zapożyczać u rodziny lub sprzedać nerkę to nie warto. 

Odnośnik do komentarza

Może nie jestem obiektywny bo sam mam Unibika ale jeśli wystarczy Ci na dodatkowe "wyposażenie" to bierz. Ważne też żeby Ci się podobał. Bo co z tego, że coś lest teoretycznie lepsze skoro może być brzydsze. Unibike ma bardzo zachowawcze konstrukcje ram no i przede wszystkim kolorystykę. Nie każdemu przypada to do gustu. Zerknij też na gwarancję (5 lat na ramę) bo chyba trzeba zrobić jakiś przegląd w serwisie. 

No, a potem to już tylko jeździć, bo pogoda coraz lepsza i szkoda tracić kolejne dni. ? 

Odnośnik do komentarza

Wygląd Unibike jest trochę gorszy niż Kands w mojej opinii, ale moge z tym żyć jeżeli ma mi dłużej posłużyć :) Viper jest niczego sobie i chyba będę skłonny dołożyć te kilkasetek, aby pokorzystać z lepszego sprzętu. Nie jesteś obiektywny, bo korzystasz ze sprzętu i musi Ci dobrze służyć skoro polecasz go innym co mnie jeszcze bardziej przekonuje. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jest lżejszy ma nieco gorszy amor, bardziej zrównoważony osprzęt (np. dwie klasy lepsze manetki) nieco lepsze koła i same opony - są to raczej różnice kosmetyczne - Cube na pewno jest bardziej prestiżowy ? przy czym raczej wśród snobów w tej klasie cenowej szału nie zrobisz - Cube w tej cenie to raczej wysoki parapet najniższego premium, a kands to najwyższa półka mocno średniego rowera.

Najlepiej byłoby zrobić rundkę - na oko Cube pojedzie "nieco" lżej ale czy szarpać się o to "niewielkie coś" - Twój wybór.

Odnośnik do komentarza

@MociumpelNo jak to? Unibike ma Deore M6000 - 10-cio biegowe, a Cube "jedynie" Altus i M592 - 9-cio rzędówka. Widelców cross-owych nie ogarniam. Brałbym  rower z lepszym. Na plus i minus Cuba - linki poprowadzone wewnątrz. Wyglądają ładnie ale przy wymianie można się nieźle namęczyć. A i potrafią brzęczeć i stukać o wewn. ramy w czasie jazdy.

Z drugiej strony,  ktoś kto jeździ rekreacyjnie nie poczuje różnicy w napędzie 9 czy 10 rzędów. Stare czy nowe Deore. To tylko kosmetyka. Bierz ładniejszy, będziesz chciał "się chwalić" i będziesz częściej wyjeżdżał, a chyba o to chodzi. ? 

Odnośnik do komentarza

Jasna sprawa! Dzięki za wszystkie rady! Jeszcze jedna mała wątpliwość mi się wkradła, ponieważ zaproponowano mi taki rower w miejscowym sklepie za 2500, więc bardzo podobnie, z racji tego, że słabiej się znam muszę zwrócić się znowu o Waszą opinię :)

 

https://www.rowerzysta.pl/rower-crossowy-merida-crossway-300-2018.html?fee=4&fep=31352&gclid=Cj0KCQiAzKnjBRDPARIsAKxfTRDl1eD5N0QHV77V-cNXhX8cf7fPDTJIh-shEUTGw4p_Lr0UD0Y8G5UaAp_fEALw_wcB

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...