Skocz do zawartości

Rower do 3000-3500zl(górski, cross?)

Polecane posty

• Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 3 weeks later...

@lvlaarcin

Jak przypomocowałeś przedni błotnik do widelca? na trytytki? Jaki to jest model błotników.

Mam też Cube Analoga z 2019. Nie masz wrażenia, że hamulce są dość słabe? W poprzednik rowerze V-brake Deore hamowały podobnie.

Z tego co widzę to Analog ma MT-200, które kosztują około 100PLN. Szału nie ma. Producenci oszczędzają na czym mogą i hamulce należą do tej grupy należą. Najlepiej na spokojnie sobie wymienić na coś mocniejszego.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

MT200, to są hamulce, które mają siłę hamowania podobną do v-brake. Sprzedawane są zwykle z najtańszymi tarczami Tourney. Siła hamowania hamulca hydraulicznego jest związana z konstrukcją hamulca, wielkością tłoczków w zaciskach, które w MT200 są malutkie , użytym przewodem hamulcowym, klockami i tarczami. W MT200 każdy element tego układu to chłam. Dlatego zalecam zmianę całych hamulców. Zmiana klocków i tarcz, zbliżyłaby siłę hamowania do jakichś 80-90% wyższego modelu. Ale cenowo to może się okazać, że można za niewiele więcej kupić całe hamulce.

MT200/M315/M365 - same shit, different day
M395/M445/M446/M447/MT500 mają już większą siłę hamowania, lepsze klocki i tarcze.

Witam 

mam duży dylemat , szukam roweru i tutaj właśnie zaczął się problem😀 w tym sezonie postanowiłem się przesiąść z Krossa Hexagon na Krossa Level 3.0 . Zrobił się jednak problem, ponieważ przy kole 27,5 rama jest za wysoka 😀. Kolejny rower do jakiego się przymierzalem to Scott Scale 980 . W tym modelu rama M przy 29 calach jest ok. Gdzie więc wątpliwości ? Zacząłem dużo czytać i im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. 

Może krótko opiszę do czego potrzebuje , generalnie weekendowe wypady , czasami jak czas pozwoli to także jakiś wyjazd w tygodniu. Wzrost 176 cm waga 78 kg , trasa 60-70% asfalt, reszta las . Bez udziału w wyścigach. Rocznie staram się przyjeżdżać ok 1200 km. 

Moje wątpliwości to czy nie przesiąść się na roqer crossowy ? Modele o których czytałem to Scott Zethos GTS i Unibike Sub Cross 20.Nigdy nie miałem okazji jeździć na takim rowerze. Proszę o porady , MTB czy Cross ? Może z doświadczenia coś poradzicie 😀

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie 

Jeżeli nie za dużo jeździsz tak jak piszesz i głównie po twardych nawierzchniach, to nie będzie miało dużego znaczenia czy wybierzesz crossa czy mtb. Bylebyś nie wybrał sportowego MTB. Crossy mają praktycznie zawsze rekreacyjna geometrię, w przypadku mtb możesz trafić na taki z bardziej agresywną, co może niekoniecznie być tym czego oczekujesz. MTB mają też z reguły fabrycznie montowane opony o dość agresywnym bieżniku, szczególnie te droższe. Opony możesz zawsze zmienić, ale to jednak dodatkowy koszt. Generalnie MTB jest lepszy jeśli wiesz czego szukasz, na jakiej geometrii ci zależy. Cross jest o tyle lepszy że jest to rower dedykowany do tego typu rekreacyjnej jazdy i jest większa szansa że będzie dopasowany od razu do Twoich potrzeb (głównie geometria, do tego opony, ale też może nieco szersze i miększe siodełko, wygodniejsza gięta kierownica). Często będzie też napęd umożliwiający uzyskiwanie większych prędkości niż w mtb, chociaż przy jeździe rekreacyjnej ma to mniejsze znaczenie.

Na 1200 km rocznie to bym dużo nie inwestował. Nie deprecjonując ale tyle się czasem jeździ w jakimś cieplejszym miesiącu. Jesteś na granicy rozmiarów 17,5 i 19 cali ze wskazaniem na 17,5. Zwykle jest to M. Przy tej ilości km, kupiłbym cross  w jakiejś prostej wersji bez hydrauliki, żeby jego utrzymanie było najtańsze. Jak rozumiem pół roku będzie stał, wiec może szkoda za dużo inwestować. Oczywiście w jakimkolwiek terenie poza asfaltem rower typu mtb lepiej daje sobie radę i jest wygodniejszy ale zwykle wymaga dbania i serwisowania. Zethos GTS bardzo przyzwoity rower. Aż nadto na te potrzeby. Jak jazda w terenie mieszanym to rekomendowałbym coś typu Cube Analog albo Indiana X-Pulser 5.9 ale ten ostatni w rozmiarze 17 cali jest już chyba nie do dostania.

Dziękuję za odpowiedzi, dystans jaki przyjeżdżam niestety spowodowany ograniczeniami czasowym ( jestem trenerem piłki nożnej) więc zdarza się że 7 dni w tygodniu spędzam na boisku 😀 wiadomo, że nie chce inwestować Za dużych pieniędzy ale może jak rower będzie lepszy to wieczorami będę latał 😀. Mimo wszystko po głowie chodzą Scott Scale 980 ( dzisiaj do niego się przymierzałem), poczytałem trochę o Trek Marlin 7 , Scott Sub Cross 20 a nawet Trek X- Caliber 7 i 8,.

Jako człowiek wysportowany możesz celować w bardziej wysportowany rower. Może na obóz zabierzesz i po lesie pojeździsz. Różnie bywa. Wtedy zalecałbym rower mtb ale raczej bez amora powietrznego jaki jest w Trekach X-Caliber. Jak pojmuję z wyborów firm, chciałbyś mieć coś jakościowego i prestiżowego. Rozumiem bo sam ma głównie rowery Specialized

Marlin 7 ma uginający się amor, który zalecam czyli RockShox TK Coil i przyzwoitą rekreacyjną ramę. Cała reszta jest bardzo niskiej jakości.
X-Caliber 7 podobna, przeciętna ale bardziej sportowa rama, amortyzator powietrzny którego serwis kosztuje 300 zł (ale przy tym przebiegu raz na 3 lata), reszta taka sama bida z nędzą.
Scott Scale 980 przeciętna rama, amor powietrzny, tu napęd 1x11, reszta słabizna.
Przy tych przebiegach być może jakość osprzętu nie ma znaczenia.

Jeszcze masz znacznie lepszy taki:
https://www.greenbike.pl/rower-gorski-specialized-rockhopper-pro-2018-ostatnie-sztuki-p-3451.html