Skocz do zawartości

Rower do 3000-3500zl(górski, cross?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Poszukuje roweru do ok 3000-3500zl. 

Średnio w miesiącu robię ok 300km(grudzień-luty) a tak ok 500km. Jeżdżę zazwyczaj miastem - ścieżkami rowerowymi, bulwarami.  Na chwilę obecną wypatrzylem sobie https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-560-275-id_8364715.html

Rower CUBE ATTENTION  2017/2018? pewnie trochę trzeba dołożyc?

 

184/82

Prosze niech mi ktoś poleci  coś dobrego i wartego swojej ceny? Obecnie mam jakiegoś kilku letniego ale daje rade ?

Dzięki i pozdrowionka, jak coś źle napisałem poprawcie mnie. 

Odnośnik do komentarza

A cenowo jak wygląda cube attention +/- granice? 17?19?

Wiesz co, zazwyczaj dojeżdżam do pracy łącznie 25km praktycznie ścieżkami rowerowymi. Jak będzie cieplej wiadomo, że przejazdzek będę robił sobie sporo więcej ale też raczej bazuje na ścieżkach. Wiadomo, że zdarzy się wypad do lasu czy inna trasa ale nie dzień w dzień. 

Chyba, że polecasz coś innego chciałbym się zmieścić w granicach 3000 te 3500 to już max 

Cube analog?

Trek x caliber 7 - wydaje się ciekawa opcja. 

Może jakiś kellys, Kross, za wszystkie rady dziękuję! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz budżet 3500 to powinieneś kupić najlepszy rower do twoich potrzeb. Co ni znaczy najdroższy. Crossami przejeździłem dziesiątki tysięcy km. Miałem crossy z najwyższej półki (Specialized Crosstrail Expert) i nie zamierzam mieć więcej tego typu roweru. Miałem też rowery typu hybrid/fitness (Specialized Sirrus). IMO nadają się o tylko na w miarę równe nawierzchnie utwardzone. Jak tylko wjedziemy do lasu lub na dziurawe gruntówki to już sobie bardzo słabo radzi bo niemal każdy cross ma dwie wady. Słaby amortyzator i małą przestrzeń w ramie nie pozwalającą założyć szerszych opon. Dlatego rower mtb 29er, jest dla mnie rowerem najbardziej uniwersalnym. Aczkolwiek @lukasz.przechodzen twierdzi że crossy z amorem powietrznym radzą sobie całkiem dobrze. Takich nie miałem.

Jak zawsze polecam do takiego zastosowania rower który ma amor dobrej firmy, RockShox czy Manitou i osprzęt minimum Deore. Jest wiele takich rowerów za ok. 3k M.in Cube Attention, Ghost Kato 7.9. Takie bieda rowery od biedy oblecące to Cube Analog, Ghost Kato 5.9, Romet Mustang 29 1. X-Caliber 7 w ogóle nie wchodzi w grę. Osprzęt Acera jest dla mnie nie do przyjęcia do intensywnej eksploatacji.

Nie jestem sprzedawcą czegokolwiek, kompletnie nie interesują mnie rowery cross ani taniochy pseudo mtb więc nie mam żadenego przeglądu rynku poniżej pewnego poziomu.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, jajacek napisał:

Tak, to bardzo przyzwoity rower. Nawet może za dobry do tego zastosowania. Cube Attention wydaje się być wystarczający.

ten sporo się różni od 7,9 ? 
https://www.sklepmartes.pl/sporty/29007-meski-rower-kato-59-18ka4045-ghost.html#/pe-men/rozmiar-19_5/kolor-18ka4045  

a co powiesz o tym? :
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-050-ltd-29-id_8548144.html

jaki rozmiar ramy?  Podoba mi się ten kato 7.9,bądż cube attention myślisz,że rozmiar M , rama 19 będzie spoko jak na 1,84? to jest bardzo ważne ? 

I jeszcze jedna prosta ale ważna rzecz,jak kupować to gdzie? w sklepach rowerowych w Warszawie normalnie znajdę? czy jakieś konkretne strony,sklepy?

czy ceny mocno pójdą w górę ? 

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam dylemat.

Dziś kupiłem rano cannondale'a trial'a 4 z 2018 przecenionego z 3999 na 3199. Pierwsze co chciałem w nim zmienić (mimo, że rower będzie u mnie dopiero wtorek/środa) to ten amortyzator, którego srebne górne golenie strasznie mnie raziły - powinny być czarne aby ładnie sie komponowały z czarną sztycą - tak więc postanowiłem już zamówić widelec REBE - (używaną znalazłem w fajnej cenie i przy okazaji poznałem uczciwego już mojego kolegę serdecznego - Michała ma rebe rl w idealnym stanie po serwisie pod koła 29''za 1000zł) no i pierwsze schody takie, że pod koła 29'' reba w większości jest przewidziana pod montaż na sztywnej osi 15x100 czego akurat mój trial nie miał i już się na tego triala wkurw...(mimo, że będzie u mnie wtorek/środa) także na starcie już 2 poważne minusy w rowerze, którego cena rynkowa to 4tyś. 1. rażące srebne golenie - które z niczym się nie komponują 2. brak sztywnych osi. WIęc zacząłem myśleć, myśleć i myślec i szukać i myśleć i początkowo chciałem sprzedać tego triala na części: 1. widelec, 2 całe koła z oponami itd ... ale pojawiła się rozsądniejsza myśl - przecież mogę odstąpić od umowy zawartej na  odległość i kupić inny rower, a informując o tym sprzedawcę przed wysyłką roweru nie narażę go na dodatkowe koszty i tak postanowiłem zrobić. Zacząłem od nowa przeglądać różne zagraniczne sklepy, serwisy sprzedażowe i znalazłem, znalazłem rower, który w przedziale 3000-3500zł nie ma sobie równych jestem tego pewien - mówię tu o rowerach typu mtb hardtrial.

OCTANE ONE PRONE 29ER 2019, a o to wg mnie jego atuty:

- posiada sztywne osie; piasta tył 12x142 i przód 15x100

- 1rzedowa korba i kaseta 10biegowa, z której łatwo przejść na 11biegów

- mimo,że tani i słaby to jednak ładnie wygląda amortyzator z czarnymi górnymi goleniami, a  nie srebnymi jak większość jak nie wszystkie w tym przedziale cenowym,

- wysokiej jakości siodło imitujące skórę,

- koła29'' z oponami 2.4'' i możliwość przejścia na system bezdętkowy

wg mnie to najlepsza propozycja na rynku jak się zdecydujesz szybko to daj znać kupimy 2sztuki i ponegocjuje lepszą cenę.

Odnośnik do komentarza

A w którym miejscu ja prześmiewczo naśladuję Twoje gesty, mimikę lub sposób mówienia?

Estetyka ma znaczenie zasadniczo dla wszystkich, ale po pierwsze nie ma jej jednej i uniwersalnej (np. jednemu podobają się kabrio, a innemu SUVy i nie podlega to żadnej dyskusji), zaś po drugie ma ona znaczenie mniejsze lub większe. Jednym łatwiej będzie przeboleć kolor ramy, a innym gorszy osprzęt.

Tyle ogółow. Co do konkretnego roweru. Tak, ma sztywne osie. Dla mnie zalet koniec. Kupowanie roweru z beznadziejnym (w tej cenie) amortyzatorem to nieporozumienie - na dobry trzeba będzie wydać około tysiąca, a przy tym będzie miał on inne golenie, więc przy okazji upada kolejny atut. Napęd w porównaniu do Ghosta jest żenujący - korba Suntour, kaseta Suntour, 1x10, więc jedno Deore z tyłu ma robić wrażenie super osprzętu, podczas gdy w Ghoście masz mieszankę XT i SLX. Kupowanie roweru po to, aby połowę w nim wymienić, nie jest najlepszym pomysłem. No i rama Ghosta jest mniej agresywna, co do rekreacyjnej jazdy, przy rozważaniu opcji crossa, ma według mnie również spore znaczenie.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, lvlaarcin napisał:

ten sporo się różni od 7,9 ? 
https://www.sklepmartes.pl/sporty/29007-meski-rower-kato-59-18ka4045-ghost.html#/pe-men/rozmiar-19_5/kolor-18ka4045  

a co powiesz o tym? :
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-050-ltd-29-id_8548144.html

jaki rozmiar ramy?  Podoba mi się ten kato 7.9,bądż cube attention myślisz,że rozmiar M , rama 19 będzie spoko jak na 1,84? to jest bardzo ważne ? 

I jeszcze jedna prosta ale ważna rzecz,jak kupować to gdzie? w sklepach rowerowych w Warszawie normalnie znajdę? czy jakieś konkretne strony,sklepy?

czy ceny mocno pójdą w górę ? 


Jesteśmy w okresie przed sezonem. Większość tego co dobre zostało wyprzedane, zostały ochłapy z 2018 i 2018 i jak ktoś poceluje swój rozmiar to należy brać. W marcu ceny wracają do normalnego poziomu bo następuje mega popyt i wszystko sprzedaje się na pniu. Sklep w Warszawie nie ma większego znaczenia w sensie zakupowym. Ma mieć to co potrzebujesz. Serwis ma znaczenie. Uczciwy, dobry mechanik to skarb. Znam takowych.

Nie ma sensu ocenianie każdego roweru. Od pewnego poziomu nie ma złych rowerów do wskazanego zastosowania. Kato 5.9 to jest podobny rower jak Cube Analog. XC 050 nie jest dla Ciebie. To jest rower typowo terenowy. Poza tym czego zapewne nie wiesz im lepszy rower, tym większe koszty utrzymania. Tak jak z samochodem. Rower z amorem powietrznym to 300 zł rocznie za serwis samego amora. Jeśli zamierzasz jeździć 75% i więcej po mieście i drogach utwardzonych, to sugeruję Cube Analog. Jeśli 50/50 teren i asfalt to Cube Attention. Dystrybutorem Cube jest Ski Team. Sugeruje pojechać do ich głównej siedziby/sklepu na 17 Stycznia i obejrzeć te rowery i ponegocjować. Cube mają bardziej rekreacyjną, czytaj bardziej wyprostowaną i wygodniejszą pozycję niż Ghost, jakby co. Ma też otwory montażowe pod bagażnik, które rzadko występują w rowerach terenowych. Więc jest to taki rekreacyjny mtb do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...