Skocz do zawartości

Najlepszy gravel do 8-10K?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jajacek napisał:

Rama ta sama co w Diverge Comp Carbon 2018. 2019 Sport ma nowszą grupę Shimano 105 7000, 18 Comp miał 5800. 18  miał siodło Phenom, 19 ma Toupe, 19 ma koła DT Swiss i opony SawTooth 38 a 18 miał kiepskie koła Axis i opony Trigger Pro 38. 19 zabrali sztycę CG-R, którą miał 18 i wstawili zwykłą, karbonową. Więc oprócz sztycy w zasadzie same plusy.

dzięki. A jak dobrać pedały? Wiem, że nie będę zawsze chciał zakładać budy specjalne....tylko normalne. Trzeba będzie wymieniać pedały?

Odnośnik do komentarza

Przymierzałem dzisiaj Specialized Diverge Sport carbon z ramą 56. Wydaję się, że OK. Dziwne to, że zrobiłem kilka kółek i strasznie bolą plecy. fakt, nigdy wcześniej nie jeździłem takim rowerem, tylko cross. Bałem się, że może rama jest zbyt duża i trzeba 54, ale rozmawiałem z tą Kasią ze sklepu i mówi, że dobrze wszystko dobraliśmy i ustawiliśmy. Więc jutro biorę rower. Zamówiłem też takie pedały (PD-EH500). Trochę zdziwiony, że tak plecy bolą. I to nie lędzwia, a górny odcinek pleców.

Odnośnik do komentarza

Każdy rower szosowy. a jakby nie było jest to odmiana szosy, jest na początku niezbyt wygodny dla nieprzyzwyczajonego użytkownika. Wymaga trochę czasu żeby z nim się zestroić. Masz natomiast jeden z najbardziej wygodnych rowerów szosowych jakie istnieją. Jeździłem na tej karbonowej wersji 2018 w zeszłym roku na testach i był dla mnie mega wygodny. Ale jeżdżę na szosach już wiele lat. Jak już kupisz to potem możesz się umówić ze mną czy Michałem z forum (niet) to może coś podpowiemy. Albo tu na forum

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, jajacek napisał:

Każdy rower szosowy. a jakby nie było jest to odmiana szosy, jest na początku niezbyt wygodny dla nieprzyzwyczajonego użytkownika. Wymaga trochę czasu żeby z nim się zestroić. Masz natomiast jeden z najbardziej wygodnych rowerów szosowych jakie istnieją. Jeździłem na tej karbonowej wersji 2018 w zeszłym roku na testach i był dla mnie mega wygodny. Ale jeżdżę na szosach już wiele lat. Jak już kupisz to potem możesz się umówić ze mną czy Michałem z forum (niet) to może coś podpowiemy. Albo tu na forum

Dzieki:-) To wszystko rozumiem - totalnie. Jedynie kwestia rozmiaru. 54 czy 56. Tu mam straszny dylemat. Wzrost 177 cm.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, jajacek napisał:

Oczywiście że 54. Nie mam żadnej wątpliwości

Tu sobie możesz potwierdzić:
https://pedalforce.com/online/bikefit.php

Jacek, czy mozesz mi pomoc zrozumiec praktyczne roznice zaznaczonych elementow pomiedzy rozmiarem 56 i 54? Na co to bedzie wplywac w praktyce? Czy to nie jest tak, ze rama 54 bedzie nizsza i wtedy bedzie bardziej pochylony co spowoduje jeszcze wiekszy bol plecow?

https://we.tl/t-NaugUMTAFK

Odnośnik do komentarza

Crux, Diverge

Bike Size Rider Height Rider Height (cm)

46cm 5' 0" - 5' 3" 152 - 160

49cm 5' 3" - 5' 6" 160 - 168

52cm 5' 6" - 5' 8" 168 - 173

54cm 5' 8" - 5' 10" 173 - 178

56cm 5' 10" - 6' 0" 178 - 183

58cm 6' 0" - 6' 3" 183 - 191

61cm 6' 3" - 6' 6" 191 - 198

Jesteś więc w tabelce pod 54. Poza tym zawsze się mówiło że przełajówkę kupuje się rozmiar mniejszą żeby mieć lepszą manewrowość w terenie. A gravel to połączenie przełajówki z szosą, więc tym bardziej.

Oczywiście że mniejsza rama oznacza że jest ona niższa. Tym samym niżej położony jest mostek i kierownica. Nie ma to jednak większego znaczenia. Najważniejsze jest żeby rama była dobra na długość. Kokpit jest tą częścią roweru, którą reguluje się pozycję. Krótsza rama oznacza krótszy dosięg więc bardziej wyprostowaną a mniej wyciągniętą pozycję, Spec ma mostki MultiClip. Można jeśli zajdzie taka potrzeba dokupić odpowiednie tuleje, którymi można zmienić kąt mostka a można też kupić inny, krótszy mostek. Więc przede wszystkim należy się skupić na tym że rower był odpowiedni jeśli chodzi o dobór wielkości ramy.

Odnośnik do komentarza

Taki ból pleców przy zgięciu na rowerze szosowym może być spowodowany naciągnięciem spiętych stresem mięśni. Bazując na własnym doświadczeniu wiem że, duże, niekorzystne emocje powodują silne spięcia szczególnie u mnie pomiędzy łopatkami. Receptą jest rozciąganie, joga, terapia ręczna lub zwykłe leżenie na piłce dmuchanej. Co do rozmiaru to też byłbym za 54, ja mam 172 cm wzrostu i idealny dla mnie był rozmiar 52. w sklepie miałem możliwość jazdy właśnie dwoma rozmiarami Speca 54 i 52, rowery zamieniałem testowo kilkukrotnie i za każdym razem 52 był jak zrobiony na miarę dla mnie. Nogę mam 84.

Odnośnik do komentarza

W kwestii bólów kręgosłupowych nieustająco polecam książkę Danielsona "Ukryta przewaga" i ćwiczenia w domu. Mając natomiast fundusze na zbyciu warto się udać na kilka sesji do osteopaty. Piłka dmuchana, też dobra rzecz. Ja w tej chwili zrezygnowałem z krzeseł w domu i siedzę tylko na podłodze na poduszce do jogi w różnych pozycjach. To również polecam.

Odnośnik do komentarza

Jestem w martwym punkcie. Sklep mnie przekonuje, ze na 100% wlasciwa rama to 56:

"Co do rozmiaru to ja na Pana miejscu była bym spokojna - każdej osobie 

skarżącej się na problemy z plecami doradzamy zakup roweru
trochę większego jeśli wg. wzrostu wypada między dwoma
rozmiarami, albowiem większa rama, z dłuższą główką powoduje, że 
układamy się na rowerze nieco bardziej prosto - taka pozycja odciąża nam
plecy - ciężar bardziej przenosimy na "siedzenie" odciążając napięcie
w barkach i właśnie lędźwiach.
 
Proszę spokojnie zostać przy tym rozmiarze 56 - konsultowałam tą sprawę
dodatkowo z kolegą który dostarczy Panu dziś rower (też ma wieloletnie doświadczenie
w branży) i potwierdził moje słowa.
 
Według mnie będzie miał Pan na tej ramie pozycję zdecydowanie bardziej
zrelaksowaną a co za tym idzie zdrowszą.

"

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jajacek napisał:

Pytanie brzmi czy mają dostepną tę ramę w obu rozmiarach? Czy 56 jest spowodowane brakiem dostępności? Ja jestem totalnie przekonany że 56 jest za duże. Zawsze lepiej kupić ramę o rozmiar za małą niż o rozmiar za dużą.

Ty, moj inny kumpel, jeszcze na UK forum dostalem odpowiedz, ze jest to 54 i nijak inaczej. W sklepie przekonuja mnie, ze 56. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...