Skocz do zawartości

Najlepszy gravel do 8-10K?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jajacek napisał:

W kwestii bólów kręgosłupowych nieustająco polecam książkę Danielsona "Ukryta przewaga" i ćwiczenia w domu. Mając natomiast fundusze na zbyciu warto się udać na kilka sesji do osteopaty. Piłka dmuchana, też dobra rzecz. Ja w tej chwili zrezygnowałem z krzeseł w domu i siedzę tylko na podłodze na poduszce do jogi w różnych pozycjach. To również polecam.

Kupilem Kindle po angielsku, dziekuje

Odnośnik do komentarza

Jak tak będziemy wszystkich kolesi słuchać to daleko nie dojdziemy. Istnieją kalkulatory, wyliczające optymalną pozycję. Mimo bike fittingu, moja pozycja od lat jest prawie niezmienna, oprócz tego że obniżyłem trochę siodło i mam na szosie zbliżoną pozycje jak w mtb. Każdy ma inne proporcje i dobry kalkulator jest w stanie to wziąć pod uwagę. Link do jednego wkleiłem. Ponieważ drugi ze wzgledów na debilne RODO nie jest dostępny oficjalnie z Europy, musisz sobe wejść do niego przez jakiś VPN lub proxy. Nazywa się Competitve Cyclist Bikefit Calculator. Wyliczone parametry przekładasz na geometrię ramy danego producenta. Masz parametry bardzo zbliżone do moich. Mój fit wygląda tak:

Measurements
-------------------------------------------
Inseam:                84
Trunk:                 61
Forearm:               34
Arm:                   67
Thigh:                 61
Lower Leg:             56
Sternal Notch:         150
Total Body Height:     175

The Eddy Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   55.6 - 56.1
Seat tube range c-t:   57.3 - 57.8
Top tube length:       53.8 - 54.2
Stem Length:           10.1 - 10.7
BB-Saddle Position:    74.6 - 76.6
Saddle-Handlebar:      53.1 - 53.7
Saddle Setback:        6.2 - 6.6

Zwróć uwagę na parametr 'top tube length". Ten jest dla nas najważniejszy. Ja mam 175 ale bardzo krótką szyję ale tułów mam prawie jak od 180 wzrostu ? Przekrok mam w rzeczywistości trochę większy ale wtedy inaczej mierzyłem

Chyba będziesz musiał obiad postawić po zakupie ?
Latem przesiadujemy w Fortecznej koło mnie na Forcie Bema ale w Sąsiadach koło WAT ?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jajacek napisał:

Jak tak będziemy wszystkich kolesi słuchać to daleko nie dojdziemy. Istnieją kalkulatory, wyliczające optymalną pozycję. Mimo bike fittingu, moja pozycja od lat jest prawie niezmienna, oprócz tego że obniżyłem trochę siodło i mam na szosie zbliżoną pozycje jak w mtb. Każdy ma inne proporcje i dobry kalkulator jest w stanie to wziąć pod uwagę. Link do jednego wkleiłem. Ponieważ drugi ze wzgledów na debilne RODO nie jest dostępny oficjalnie z Europy, musisz sobe wejść do niego przez jakiś VPN lub proxy. Nazywa się Competitve Cyclist Bikefit Calculator. Wyliczone parametry przekładasz na geometrię ramy danego producenta. Masz parametry bardzo zbliżone do moich. Mój fit wygląda tak:

Measurements
-------------------------------------------
Inseam:                84
Trunk:                 61
Forearm:               34
Arm:                   67
Thigh:                 61
Lower Leg:             56
Sternal Notch:         150
Total Body Height:     175

The Eddy Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   55.6 - 56.1
Seat tube range c-t:   57.3 - 57.8
Top tube length:       53.8 - 54.2
Stem Length:           10.1 - 10.7
BB-Saddle Position:    74.6 - 76.6
Saddle-Handlebar:      53.1 - 53.7
Saddle Setback:        6.2 - 6.6

Zwróć uwagę na parametr 'top tube length". Ten jest dla nas najważniejszy. Ja mam 175 ale bardzo krótką szyję ale tułów mam prawie jak od 180 wzrostu ? Przekrok mam w rzeczywistości trochę większy ale wtedy inaczej mierzyłem

Chyba będziesz musiał obiad postawić po zakupie ?
Latem przesiadujemy w Fortecznej koło mnie na Forcie Bema ale w Sąsiadach koło WAT ?

Co do obiadu bardzo chetnie. Innymi slowy....jest to 54?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, dawidm napisał:

widzę, że model już wybrany. Ale zobacz jakiego kocura Giant wypuścił:

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/17725/test_giant_revolt_advanced_1_2019

Gravel i ok 8,5kg.. fiu fiu

Nie wiem czy to jest porownanie 1:1 jesli chodzi o osprzet i nie moge tego wytlumaczyc, ale mam troche wstret do Meridy i Giant:-) 

Odnośnik do komentarza

No więc tak. Próbowałem Diverge (co prawda nie carbon) z ramą 54 i jest mi wygodniej. Jest znacząco mniejszy, mogę ułożyć się na nim wygodniej, mogę wyprostować plecy tak, jak mi jest wygodnie. Nie jestem zmuszony do tylko jednej pozycji, jak miałem na 56. Czuję też, że łatwiej mi będzie manewrować. Ogólnie lepiej się czułem na 54. Więc zamówiłem 54 i będę miał w przyszłym tygodniu. A jeszcze powiem, że ten model miał hamulce mechaniczne, które nic nie hamują!!! Jakiś dramat. Ten sport, który kupiłem na hydrauliczne i są super, ale nie te mechaniczne. 

Odnośnik do komentarza

SRAM Apex jak to mówią to jest kupa ?

Rowery Specialized są projektowane w USA a produkowane w Azji. Wysokie modele z karbonu w fabryce Meridy.
Rowery Trek są projektowane w USA a produkowane w Azji. Wysokie modele z karbonu w fabryce Gianta
Ciekawy pod tym względem jest Fuji. Japońska tradycja, projektowany w USA, produkowany na Tajwanie, montowany w Kutnie ? Na ramie ma naklejkę "Made in Poland".

Do Gianta jakoś nigdy nie miałem serca. Miał różne bardzo ciekawe modele. Niestety w bliższym kontakcie dużo tracił. Nasza koleżanka @Elle z  tego forum, opisywała gehennę ze swoim Defy, który wizualnie i na papierze mi się bardzo podobał. A okazało się że mam totalnie spieprzony standard tylnych kół, bo mu włożono piastę mtb. Mam kolegę co ma wyścigowego Propela. Koła to dramat. Co chwilę szprychy lecą. Jakiś hamulec dziwoląg co ledwo hamuje. Ktoś inny miał jakiegoś co Giant zrobił samoróbkę hamulców mechaniczno-hydraulicznych i są z nimi problemy. Koeżanka ma wysoki model mtb Talona. I jest to strasznie siermiężny i bardzo ciężki rower. Więc ogólnie marka Giant nie jest dla mnie z pewnością na tym samym poziomie co Specialized, Trek czy Scott. Dobre produkty ale jak to mówią nie jest to state-of-the-art.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...