Skocz do zawartości

Rower 29r do 2-2,5k


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chciałbym zaopatrzyć się w  rower 29r w kwocie 2000-2500 zł. Zależy mi na tym aby rowerem się jeździło w miarę komfortowo po asfaltowych drogach gminnych ( dosyć nierówne nawierzchnie) i żeby móc wjechać w lżejszy w leśne ścieżki. Proszę o przedstawienie propozycji względem dolnego jak i górnego progu mojego  budżetu. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Najtańsze rowery mające jakiś sens, to Romet Mustang 1 i Cube Analog. Jeszcze jakiś Ghost, nie pamiętam modelu. Większość pozostałych w pobliżu tego budżetu to badziewia nie nadające się do lasu. Generalnie osprzęt nie niższy niż Alivio i amortyzator olejowo-sprężynowy. Nie żaden Suntour XCT lub XCM bo to totalny chłam. Atrapy amortyzatora a nie amortyzatory. Minimum Suntour XCR, Suntour Raidon, dowolny RockShox lub Manitou. Bo te dwie ostatnie takiego badziewia jak Suntour nie produkują.

Odnośnik do komentarza

A że sztywnym widelcem nic nic ciekawego nie ma? Czy nie ma sensu jeździć bez amortyzatora?

 

Do miasta sztywny widelec może być ale w las na korzenie jak dla mnie się nie nadaje. Chyba że ktoś lubi jazdy cierpiętnicze.

Rama stalowa miodzio. Właśnie restaurujemy naszego starego Authora.

Dla przykładu przewieźliśmy wczoraj z kolegą jednego, kilkanaście lat młodszego od nasz chłopaka po lesie i dziś już dał ogłoszenie że chce kupić używanego 29-era. Jego rower na kołach 26 i kiepskim amorze się po prostu nie bardzo nadawał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...