Skocz do zawartości

Który z tych rowerów kupić ???


Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym miała +/-170cm, to bym nie kupiła 29era ;) Więc jeszcze nie skreślajmy tego rozmiaru.

@Maluszek, jeśli to tylko nick i jesteś wyższy niż 175cm, poszukaj większych kół, jeśli między 170-175, przejedź się na obu typach i zobacz, który Ci bardziej odpowiada. A jeśli masz 170cm lub mniej, bierz Rockridera ;)

 

No na nick nie zwróciłem uwagi późną porą :) Może w takim razie 27,5 się nada. A jaki wzrost?

Odnośnik do komentarza

Wypadało by jeszcze zapytać o typ jazdy, jeśli góry i kręte ścieżki to przy tym wzroście możesz jeszcze brać 27,5", ale do typowo rekreacyjnej jazdy tylko 29". Mam 185cm i mój cube jest o wiele mniej zwrotny niż 26 czy 29", ale też tą zwrotność zupełnie nie jest mi potrzebna.

 

Aha, no i levele są bardzo długie, a ww. cuby znów bardzo krótkie (siedzisz wyprostowany).

Odnośnik do komentarza

Wypadało by jeszcze zapytać o typ jazdy, jeśli góry i kręte ścieżki to przy tym wzroście możesz jeszcze brać 27,5", ale do typowo rekreacyjnej jazdy tylko 29". Mam 185cm i mój cube jest o wiele mniej zwrotny niż 26 czy 29", ale też tą zwrotność zupełnie nie jest mi potrzebna.

 

Aha, no i levele są bardzo długie, a ww. cuby znów bardzo krótkie (siedzisz wyprostowany).

 

Dla 27,5 HT to za bardzo nie widzę w ogóle zastosowania dla kogoś normalnego wzrostu. Oprócz jakichś bardzo specyficznych wyścigów z duża ilością zakrętów 180 stopni czy specyficznych warunków typu tor z muldami. Jeździłem na 29 we wszystkich warunkach i jeździ się bardzo dobre. Na zwrotność też są metody w postaci skrócenia mostka i poszerzenia kierownicy co daję dłuższą dźwignię i lepszą zwrotność.

 

Byłem dziś na testach rowerów w jednym sklepów. Sprzedają też Krossy. Padła opinia że Krossy mają kompletnie spieprzoną geometrię i trudno znaleźć kogoś kto się na nich dobrze czuje. A Cube faktycznie jest krótki i daje stosunkowo wyprostowaną pozycję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...