Skocz do zawartości

zakup roweru do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jeścze raz. Nie ma roweru do wszystkiego Jednym z najbardziej uniwessalnych jest cross- dość wąskie opony, ale w las też spokojnie wjedzie. Może być też MTB 29" ale jak sama nazwa mówi to (teoretycznie) rower górski więc daleko mu do asfaltu. Da się ale będzie to męczące. 

Jeśli upierasz się na Trek, Specialized bo masz w pobliżu sklep to OK ale pamiętaj, że to drogie marki. Co do osprzętu to obejrzyj sobie na blogu Łukasza odcinki temu poświęcone - wbrew pozorom prosta sprawa. Nie wierz też w mit tylnej przerzutki, bo równie ważne są chociażby pancerze o linek. Amortyzator klasy Suntour XCR albo RockSchock Silver 30 (sprężynowo-olejowy). Resztę da się ew. wymienić na lepsze w miarę jeżdżenia.

I tyle.

Poczytaj, zapisz, zapamiętaj, idź do sklepu i pogadaj - może coś wynegocjujesz. 

Odnośnik do komentarza

Jednocześnie strasznie trudno mi coś doradzić, bo mając w głowie np. takiego Rometa Mustanga 29, to aż mnie boli Twój portfel ;)

 

Oglądałam tego Rometa na internecie i powiem że całkiem całkiem :) 

Może faktycznie jeśli zacznę jeździć w granicach 1000km miesięcznie i spadnie mi worek z kasą z nieba to wydam na rower bez zająknięcia :)

Ale chociaż wiem że mogę się skupiać na rowerze wzorując się trochę na parametrach podanego Rometa. Znalazłam sklep 40km od domu, który ma go na stanie. Trzeba tylko jakoś wziąć dzień wolnego i jechać popatrzeć.

Odnośnik do komentarza

A skąd jesteś? Może masz blisko do Decathlonu?

Rower trochę ponad budżet ale może Cię zainteresuje:

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-560-275-id_8364732.html

Decathlon mam w Legnicy więc też niedaleko :) Dzięki za polecenie też fajny :)

Poczytałam trochę na forum i zmieniłam podejście do zakupu. Analizując moją dotychczasową jazdę zastanawiam się czy nie lepszy będzie dla mnie jednak cross bo owszem po lasach też jeżdżę ale, ale w więcej czasu spędzam na w miarę równych nawierzchniach niż bardzo wyboistych. I teraz pytanie czy nie lepiej skupić się na rowerze który będzie miał lepsze przyspieszenie i lekkość prowadzenia na drodze.... Może jakiś model fitness, kto wie. 

Muszę chyba wziąć z tydzień  urlopu i odwiedzić kilka sklepów :D Bo niestety pracując w tygodniu 10-18 nie ma takiej możliwości.

A dla Was speców mających rękę na pulsie pytanie - Kiedy zaczynają się wyprzedaże rowerów?

 

Bo zauważyłam jeszcze jeden problem, że wraz z zagłębianiem się w wiedzę rowerową każdy oglądany przeze mnie rower jest droższy o kolejną stówkę :) a w przypadku zakupu dwóch rowerów (damski i męski) suma ciągle się podnosi co nie do końca jest mi na rękę :(

Odnośnik do komentarza

@Rowerowy, spoko, tak tylko się chciałam pochwalić, że też znalazłam ten model ;)

 

@Basiu, zależy, na czym Ci tak naprawdę zależy. Naprodukowałam się już dziśi wczoraj w temacie: https://roweroweporady.pl/f/topic/3805-3000-uniwersalny-rower-miastoszutrysciezki-lesne-crossgravel/, więc spójrz, proszę, tam na kwestię sztywnego widelca i szerokości opon (to będzie dotyczyło fitnessów). Niestety, nie są to rowery przede wszystkim wygodne, tylko przede wszystkim szybkie. Jakbyś coś chciała dopytać, napisz tu :)

Co do wyprzedaży - jesteś kobietą, więc pewnie dobrze wiesz, jak to wygląda z butami: początek "sale!" w połowie sezonu, modele na wiosnę już w grudniu, a numery 38-39 prawie nie do dostania :p Z rowerami podobnie - najgorsze już chyba minęło w maju, choć teraz też jeszcze nie jest najlepiej. Najlepiej oczywiście kupować... pod choinkę. Tylko może być bieda z rozmiarami, bo zostają głównie dla krasnoludków poniżej 165cm albo dla koszykarzy powyżej 185cm ;) Dodatkowo część rowerów jest tak rozchwytywana, że już u początku sezonu jest z nimi problem. W tym roku tak się dzieje z gravelami, np. Anyroad, Checkpoint czy Diverge - nie wiem, czy którykolwiek w sensownym rozmiarze doczeka przeceny.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że w październiku - listopadzie jest optymalnie. Ceny niskie, a rozmiarówka jeszcze całkiem-całkiem. Sam kupowałem pod koniec listopada i dostępne były wszystkie rozmiary roweru.

Co do sztywnego widelca. Właśnie podjechałem do sklepu rowerem zimowym (bo ma platformy i można w klapkach :P ) i powiem Wam, że nie widzę specjalnej różnicy między sztywnym widelcem + niskie ciśnienie, a moim amortyzatorem XCM. W każdym razie na dziurawym asfalcie i szutrowej drodze jest tak samo.

Odnośnik do komentarza

No, tak jak piszę, zależy od modelu. Trzebaby się najpierw rozglądać po stronach www, potem napisać do nich maile, zobaczyć odpowiedzi i wtedy oceniać szanse na dożycie promocji. Te modele, które wymieniłam wyżej są właśnie po takim wstępnym rekonesansie z mojej strony i powiem Wam, że w małych rozmiarach lipa.

Z tym widelcem naprawdę mam ochotę kiedyś zmienić zdanie, bo jakoś ciągle mi za twardo. Aczkolwiek jak na razie te moje dziwne poglądy poparła na tym forum tylko jedna osoba, która zresztą zdecydowała się właśnie na niedrogi amortyzator zamiast sztywne widły ;) Może zatem warto się przejechać i samej/samemu zobaczyć. Tylko niekoniecznie po równym asfalcie, wystarczy choćby trawnik lub kostka :)

Odnośnik do komentarza

Są to przeciętne rowery w swoich przedziałach cenowych, niczym specjalnie się nie wyróżniają, ale też jakoś nie przepłacasz. Oczywiście nadal porównując do przeciętnej, bo chyba znajdzie coś bardziej wartego uwagi. Przy okazji lepszych - czemu nie chcesz w tej samej cenie lepszego Rockridera 560? I jednak zostajesz przy MTB 29? Bo teraz to już przyznam, że się pogubiłam, czego i do czego tego roweru szukasz ;)

Odnośnik do komentarza

Są to przeciętne rowery w swoich przedziałach cenowych, niczym specjalnie się nie wyróżniają, ale też jakoś nie przepłacasz. Oczywiście nadal porównując do przeciętnej, bo chyba znajdzie coś bardziej wartego uwagi. Przy okazji lepszych - czemu nie chcesz w tej samej cenie lepszego Rockridera 560? I jednak zostajesz przy MTB 29? Bo teraz to już przyznam, że się pogubiłam, czego i do czego tego roweru szukasz ;)

Kobieta zmienną jest :) hehe. Jeszcze nie mam podjętej żadnej konkretnej decyzji, o te Crossy to spytałam z ciekawości czy to nie tylko dobry chwyt aby pozbyć się czegoś co zalega na stanie :)

Dziś w nostalgiczny i deszczowy wieczór zaczęłam też trochę patrzeć na używki, wpadł mi w oko Cube AIM SL 29 za 1900 do negocjacji. 

Poczytałam sporo waszych wpisów u innych poszukiwaczy rowerów, teraz czekam na piątek kiedy mam pół dnia wolne od pracy i mogę w końcu posadzić na czymś tyłek i się przejechać. Mam już sporządzoną listę 4sklepów gdzie znajdę interesujące mnie modele. 

 

Jedno jest pewne po weekendzie spędzonym na forum już mam jakieś pojęcie powierzchowne o tym na co zwracać uwagę. 

 

A co do Rockridera 560 mam go na liście z wykrzyknikiem do obejrzenia na żywo :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli już, to raczej zobacz krossy hexagony (wyższe modne), bo mają o wiele wygodniejsze ramy (mniej wyciągnięte) niż levele.

 

Jeśli zaś chodzi o ami sl, to jego cena w grudniu wynosiła 2200 zł, więc 1900 za używany to wg mnie dość drogo. Co prawda odradzono mi go tutaj ze względu na amortyzator, ale ja mam sporą masę a różnica w cenie w stos do analoga wynosiła jedynie 300 zł.

 

Ten polecany rockrider mimo że z decathlonu to zacny rower na lepszym osprzęcie niż mój analog. A dla Ciebie koła 29" raczej nie powinny być tak istotne jak np dla wyższych osób, co oczywiście nie znaczy że przy 175cm koniecznie musisz wziąć 27,5". Pamiętaj tylko o tym że faktycznie 29" jest sporo mniej zwrotny, choć toczy się znacząco lepiej.

 

Jeśli chodzi o geometrię, to rekreacyjny mtb (kross hecagon, cube, merida itd) nie różnią się tak bardzo od crossów. Są jednak odczuwalnie cięższe, mają miejsce na szersze opony, oraz wyżej oś suportu, czyli po prostu pedały dalej od ziemi, więc ciut gorzej się na nich jedzie np. w mieście z dużą liczbą świateł.

 

Nie wiem też jak wyglądają ścieżki tam gdzie mieszkasz, bo w mojej okolicy projektowali je chyba miłośnicy rowerowych akrobacji :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...