Skocz do zawartości

Maksymalna wygoda do 2500 max 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Szukam roweru górala/trekingowego.


Jeżdżę 20-40 km dziennie po mieście. W weekendy wypad za miasto do 100 km. Czasami przez jakiś lasek. Różne warunki pogodowe.


Zależy mi bardzo na dobrej amortyzacji bo mam problemy z kręgosłupem (długa historia). Lubię i chcę jeździć ale ból pleców to utrudnia.


Jeżdżę na razie na użyczonym góralu z przednim amorem i jest w miarę ok, ale mogło by być lepiej bo po dłuższej jeździe czuję plecy.


Czy wybór górala z amortyzacją przód + tył (np. ROCKRIDER 540 S ) i do tego SCHWALBE BIG APPLE to dobry wybór czy przerost formy nad treścią?


Odnośnik do komentarza

Ja zawsze słyszałam, że tylna amortyzacja lub amortyzacja w siodełku działa na kręgosłup jeszcze gorzej niż jej brak. Teoretycznie w takich przypadkach powinno się konsultować z lekarzem, ale oni też mają różne dziwne teorie - na przykład twierdzą, że kręgosłup jest znacznie mniej narażony na ból, kiedy pozycja jest skrajnie wyprostowana. I wtedy odechciewa się ich słuchać.

A co dokładnie dolega Ci z plecami? Masz odpowiednio ustawiony rower (rozmiar ramy, kierownica, siodełko w pionie, poziomie, wysunięciu)? Czy szerokość siodełka jest odpowiednio dobrana? Czy masz wyćwiczone mięśnie grzbietu oraz brzucha? Jakie masz opony (szerokość) i jakie w nich ciśnienie? Wszystko to może decydować o tym, że jest tak, a nie inaczej.

 

Jeśli jednak mimo wszystko chcesz rower, to jeśli idzie o te z amortyzacją na przód i tył, to niestety Cię zmartwię, ale te prawdziwie amortyzujące zaczynają się bodajże w granicach 5tys. A jaki MTB masz obecnie? Może kwestia kiepskiego amortyzatora?

Odnośnik do komentarza

Im większe koła tym więcej powietrza w oponie, więc lepsza amortyzacja. Sugeruję więc rower na kołach 29 cali i szerokich oponach 2,25-2,3. cala z ciśnieniem w pobliżu 2 barów.. Sam na takim jeżdżę i amortyzacyjnie jest świetnie. Z przodu albo amortyzator powietrzny (najlepszy komfort) albo olejowo-sprężynowy. Ze względu na problemy z kręgosłupem sugeruję rowery firmy Cube, dające stosunkowo wyprostowaną pozycję. Cube Attention SL wydaje się idealny do tego zastosowania. Cube Attention też będzie dobry.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Choruję na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (chwilowo w remisji), przez co nie mogę biegać, wykonywać części normalnych ćwiczeń.

Reumatolog ( nie mam jeszcze 40  :)  )  zalecił oprócz rehabilitacji pływanie albo rower.

 

Na razie jeżdżę na pożyczonym Giant Revel 29. Mogę trochę przy nim pogrzebać ale tylko do pewnego stopnia.

Zmieniłem mostek na regulowany, obniżyłem siodło i wstawiłem bardziej miękkie. Jeżdzę bardziej wyprostowany, ale dalej szukam komfortu.

Przedni amor odblokowany i odkręcony na maksa. Trochę pompuje przy pedałowaniu, ale nie odczuwam tak jazdy po naszych wspaniałych i płaskich jak stół ulicach i ścieżkach  :P.

 

Dzięki @jajacek za propozycję ale trochę za drogo za ten sprzęt. Szukam do 2500 przy bardzo dobrej propozycji zwiększę limit do 3000, ale będzie ciężko.

Używki nie wchodzą w grę bo przy moim obecnym budżecie i tak szukam gdzie kupić na  raty.

Odnośnik do komentarza

Monet, rozumiem jeszcze b'twina fulla, z powodu amortyzacji tyłu, ale jeśli chcesz sztywny tył, to na cube 29" będziesz bardziej wyprostowany. Ile masz wzrostu i jaką długość nogi, i na co masz zawrócić uwagę przy kupnie roweru (ja swój konsultowałem z rehabilitantką - robiłem zdjęcia z boku)

 

Nie przesadzałbym też z miękkością amora przedniego, bo bujanie nie pomaga na kręgosłup, a mocno obciąża jego dolny odcinek. Ja często jadę na zablokowanym (też mam cube + problemy z kręgosłupem)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...