Skocz do zawartości

Jaki rozmiar ramy?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Wiem, jest mnóstwo tabelek w internecie ale oczywiście byłoby za pięknie, jakby każda szła w kierunku prawidłowości ??

Zdecydowałam się na zakup Meridy Crossway 2017 lady _ https://www.domenasportowa.pl/projector.php?product=181368&gclid=Cj0KCQjwgMnYBRDRARIsANC2dfmG6BvSlced3cbrAGPmkx2-IsXoHrF-wTvKvHhvw_Jp89K40o54jkQaAqEEEALw_wcB&al_applink_data=%7B"extras"%3A%7B%7D%2C"version"%3A"1.0"%2C"target_url"%3A"https%3A%5C%2F%5C%2Fwww.domenasportowa.pl%5C%2Fproduct-pol-181368-Merida-Crossway-5-V-Lady-2017-Rower-crossowy-6694.html%3Fgclid%3DCj0KCQjwgMnYBRDRARIsANC2dfmG6BvSlced3cbrAGPmkx2-IsXoHrF-wTvKvHhvw_Jp89K40o54jkQaAqEEEALw_wcB"%2C"referer_app_link"%3A%7B"package"%3A"pl.vinted"%2C"app_name"%3A"Vinted"%7D%2C"user_agent"%3A"Bolts+Android+1.4.0"%7D

Nie wiem co z rozmiarem. Czy 46 czy 50. Mam 173cm wzrostu, długość nóg 83cm. Przy moich obliczeniach wychodzi że powinnam wybrać rozmiar 50, ale mam obawy. Do tego, koła mają aż 28cali ( 700 c to będzie rozmiar 28 prawda? ) A ja nigdy nie miałam styczności z taką wielkością kół 😉

Odnośnik do komentarza

Bez obaw - mam 165cm (a czasem i mniej :P), i jak na razie na koła nie narzekam (no, może w MTB byłoby ciężej, ale tu jesteśmy przy crossie). A skąd ten pomysł na ramę 46? Przecież to na mnie byłoby za mało, a dzieli nas ponad 10cm. Będziesz się czuć jak na rowerze z młodszej siostry, szczególnie, że według suwaczka sugerują Ci prawie 54.

Odnośnik do komentarza

We współczesnych rowerach rozmiar ramy nie jest już taki oczywisty. Koniec rury podsiodłowej jest niżej niż szczyt główki ramy. W rowerach klasycznych - dla Twojego wzrostu pasował by rozmiar 52 - 53, ale do takiego - najlepiej by było się przymierzyć, albo poszukać rozrysowanych wymiarów, ewentualnie - może odezwie się ktoś, kto na tym, konkretnym modelu jeździł?

Koła 28" nie gryzą :) Zauważ, że ten rower ma węższe opony niż MTB, więc średnica kół będzie porównywalna np. z 26x2,1"

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki

Czyli ramą 50 i koła 28 przy crossie i tym konkretnym modelu Merida crossway powinien byc dobry prawa?

Kierując się długością nóg, to rama 50-54, ale patrząc na sam wzrost to wyjdzie 50.. nie wiem czy ryzykować.. 54 może być za duży. Sama już nie wiem. Jak będzie dłuższą rama to wtedy pozycja będzie bardziej pochylona. a ja wolę bardziej na prosto prowadzić rower. Może zaryzykuję i najwyżej oddam, później zamowie większy z ramą 54. Nie mam obecnie opcji do przymiarki roweru, tym bardziej że chce już natychmiast kupić ;) nie. Wytrzymaj dłużej bez roweru, chce go mieć jak najszybciej ???

Odnośnik do komentarza

Prędzej ryzykowałabym z zakupem 50 niż 54. Jak się jest na początku tabelki, to jednak zwykle (zwłaszcza dla kobiet) rower jest "przydużawy". A na czym jeździłaś dotychczas? Jak na MTB 26", to 50-tka powinna Ci odpowiadać, 54 to chyba tylko wtedy, jeśli miałaś za dużą szosę ;)

 

@janciowodnik, oczywiście nie jest, ale jeszcze nie spotkałam się, żeby aż tak małe rowerki nadawały się dla tak wysokich osób.

Odnośnik do komentarza

Mój brat cioteczny kupił sobie jakiś a la MTB (nie wiem nawet jaka firma, jakieś takie a la coś) i on ma ramę chyba 17stke. Wiem że jego rower wielkością jest idealny dla mnie. Ale to pewnie jakieś chińskie wymiary tam są. O dziwo on ma około 185 cm wzrostu i równie dobrze mu się jedziemy tym rowerem jak mi, gdzie jesteś niższa o te 12 cm.

Odnośnik do komentarza

Nooo, niezbyt warty ;) Do 1400zł najlepsi są tzw. królowie Allegro. Jeśli możesz dołożyć, za 1449zł bardzo fajny jest Spartacus Cross 4.0 - miałam, obecnie sprzedałam koleżance, bo wolałam szosę, ale ona jest zachwycona. Z racji tego, że ramy są tam nieco większe, wydaje mi się, że 17" powinno być dla Ciebie odpowiednie. A co dostajesz za tę dopłatę? Lepszy i trwalszy napęd, a także ciut lepszy amortyzator. Z drugiej strony, jeśli planujesz jeździć tak, jak to ostatnio powiedziała mi koleżanka:

- Chciałabym rower, którym mogę przejechać nawet z 200km w tygodniu.

Po kilku dniach, gdy brała ode mnie Spartacusa:

- Co ile trzeba ten łańcuch smarować?

- Ja wiem, no tak co 100-200, max 300km.

- A, czyli raz na sezon.

- Przecież mówiłaś, że chcesz zrobić tyle w jednym tygodniu.

- No tak, ale to pewnie będzie jeden tydzień w wakacje i potem nie będę już jeździć.

Więc do takiego przeznaczenia wystarczy spokojnie ten przez Ciebie podlinkowany, jeśli tylko bardziej Ci się podoba :)

 

 

Natomiast co co rozmiaru, za duże ramy szczerze odradzam. Moja siostra miała w MTB, ja miałam w szosie - ciągle coś boli i nie wiesz, czemu wcale nie masz ochoty jeździć, a wreszcie dochodzisz do wniosku że rower to nie sport dla Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza

W kwestii rozmiaru to Merida przedstawiła niestandardową rozmiarówkę. To jest rower w rozmiarze ok. 18 cali i w takich rowerach podawanie rozmiaru w calach jest bardziej spotykane. Jego geometrię porównałem z geometrią Specialized Crosstrail, który posiadałem i odpowiada 17,5 cala w Specu, który był na mnie dobry. Ja mam 175, przekrok 84.

A brat ma za mały rower jak na jego wzrost.

Odnośnik do komentarza

Smarowanie łańcucha, co dalej? Chodzi mi o takie najważniejsze sprawy :))))

Nie trzymanie w wilgotnym miejscu, raz na rok można zaprowadzić do serwisu albo samemu podregulować przerzutki czy klocki hamulcowe. Generalnie jednak smarowanie łańcucha to chyba jedyna czynność serwisowa, którą trzeba wykonywać regularnie. Poza tym oczyszczanie z większego brudu (np. po jeździe na śniegu, błocie, deszczu itd.) i tyle. Pozostałe rzeczy wykonuje się doraźnie. A! Przepraszam, jeszcze koła trzeba mieć dopompowane (niekoniecznie na kamień, ale też nie flaki, bo powietrze mimo wszystko nieco schodzi nawet, jeśli się nie jeździ.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, sklep mi wysłali informacje że nie mają tego roweru , w tym rozmiarze ramy który zamowilam i proponują mi zamianę na:

 

https://www.zico-bike.pl/crossowe/merida-m-bike-cross-5-v-lady-28-2018

 

Lub https://www.zico-bike.pl/crossowe/merida-m-bike-cross-10-v-lady-28-2018

 

Piszą ,że "Niestety rower wybrany przez Panią jest dostępny jedynie z ramą 54cm. Możemy zaproponować rowerki z takim samym osprzętem z różnicą w manetkach - merida crossway 5-v posiada obrotowe manetki, natomiast m-bike cross 5-v oraz 10-v posiadają już klamkomanetki."

 

Co myślicie o tych zaproponowanych rowerach?

Przypomnę że ten który zamówiłam to https://www.zico-bike.pl/crossowe/merida-crossway-5-v-lady-28-2017?gclid=Cj0KCQjwxtPYBRD6ARIsAKs1XJ5VE9jWfqrHthnNOa33cuIYhate6cJa9L6dJXdZYebIRydfYJW0R9oaAj-mEALw_wcB

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...