Skocz do zawartości

Rower szosowy karbon do 8000/ 9000 max


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam roweru szosowego na wzrost 194cm noga 94cm, osprzetu nie potrzebuje niewiadomo jakiego najbardziej zalezy mi na swietnej ramie. Niestety troche sie spoznilem na wyprzedaze bo planowalem zakup specialized venge elite 105 2015, obecnie cenowo jedynie tarmac elite wchodzi w gre po jakiejs znizce. Jestem z Krakowa, rowery ktore ogladalem to specialized, willer, argon18, giant, nie widzialem innych w okolicy Krakowa. Oczywiscie wszystkie marki wchodza w gre, jaki rower polecicie?

Odnośnik do komentarza

Za tę cenę można kupić coś naprawdę porządnego jak się dobrze poszuka na wyprzedaży. Nie wiem czy musisz mieć koniecznie ramę 58 lub większą bo na 56 jest to co kupił mój koleś:

http://www.fahrrad-kaiser.de/fahrrad-kaiser-focus-izalco-team-sl-2-0-compact-schwarz-blau.php?mod=Navigation&navi_kat=1&kat=3&u_kat=&id=6048

Super maszyna, poniżej 7kg, na SRAM Red.

 

Ja też szczerze mówiąc poluję na Tarmaca SL4 ale interesuje mnie sama rama bo osprzęt który daje Spec mi nie odpowiada. Ścigasz się? Bo Spec Venge jest tak sztywny że klejnoty urywa. Amatorowi bym nie polecał, Tarmac to dużo lepszy wybór. Po za tym ramy S-Works nie zawsze sa polecane bo są mega wycieniowane pod zawodników. Mogą nie być najlepszym wyborem dla kogoś ciężkiego. Zobacz co mają na niemieckim ebayu w ich sklepach. Teraz tam wyprzedają po sezonie. Jak chcesz komfortu to kup Roubaix co i ja zrobiłem. Ale na ustawki chciałbym Tarmaca. Jak koniecznie chcesz Speca to najlepsze adresy to Concept Story w Austrii (polecam chłopaków z Fuschl am See koło Salzburga), i sklepy w Czechach i na Słowacji. W Popradzie mają dobre ceny i maja dużo rowerów na miejscu, fizycznie (z Krakowa masz blisko), nie pamiętam nazwy, Można spróbować u Svorady w Brnie, sklepy Specowe w Ostrawie i w Decinie. Może warto też zadzwonić do Kielc, mają tam dobry sklep ze Specami w jakiejś galerii handlowej no i można próbować dogadać się z Gerardem, właścicielem Cozmo Bike z Warszawy/Izabelina.

 

Jeśli chodzi o osprzęt to temat długi. Najlepszy stosunek jakości do ceny mają IMHO Campagnolo Centaur, Campagnolo Chorus i Shimano Ultegra. SRAM jest lekki i niezły ale nie mam doświadczenia. Niektórzy bardzo chwalą, niektórzy bardzo krytykują za sposób zmieniania biegów. Tomek (tobo) jest w stanie dobrze doradzić w kwestii osprzętu a SRAMA w szczególności bo sam na nim jeździ.

 

Inne ramy które bym rozważał to ramy Ridleya, Focusa i Treka. No i jak chcesz czasem jeździć za granicą to taką do której dostanie się zapasowy hak przerzutki. Nie żaden niestandardowy dziwoląg. Sklep ze Specem, Trekiem czy Cannondale w Austrii czy w Niemczech masz co paredziesiąt kilometrów.

 

I jeszcze mi się przypomniało że w Bielsku - Białej jest Concept Store Speca, firma Twomark. Mają chyba jeszcze inne sklepy, mi.in w Chorzowie. Nie wiem jak jest ich elastyczność cenowa. Nic u nich nie kupowałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...