Skocz do zawartości

Jaką dętkę kupić...i jaki rozmiar?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopiero trafiłem na "rowerowe porady" i jestem pod wrażeniem :) Co prawda jestem amatorem i właściwie dopiero zaczynam swoją przygodę z rowerem tak na poważniej...ale mam już problem :/

Muszę zakupić nowe dętki ale nie bardzo wiem jakie... nawet nie wiem jaki rozmiar...

Na oponach nie widzę rozmiaru... nie wiem co robić. Pomożecie?

Pozdrawiam serdecznie i życzę milej niedzieli :)

Odnośnik do komentarza

A czy opony mają jakikolwiek napis? Ewentualnie, jaki to w ogóle rower? A, no i dętki też mogą mieć jakiś napis.

Rower to GIANT GSR FS -warto w niego inwestować? Póki co chcę go tylko uruchomić... opony bieżnik mają chyba niezły, więc skupię się na dętkach...

Dopatrzyłem na oponie 26x1.95 -czy to jest to?

Mogę dopytać w sklepie o dętki ale nie wiem czy doradzą mi dobrze czy po prostu zaproponują mi to co akurat mają na sklepie? Są dętki lepsze i gorsze? Jakie wybrać?

Pominę już fakt, że w szoku byłem jak zobaczyłem wentyle...a z tego co wyczytałem na portalu to jest to już standard (wentyl włoski) Hi hi... ;)

Odnośnik do komentarza

@Wyczynowy, wentyle samochodowe wbrew pozorom nie są drogie i stanowią obecnie standard (w przeciwieństwie do lamusowego Dunlopa). Droższe są wentyle Presta, choć jak się dobrze poszuka, idzie znaleźć.

 

@GrzesGliwice, jesteś pewien, że to wentyl włoski? Trochę dziwne w góralu 26", bo zwykle są tam Schradery. Różnica o tyle istotna, że te "rurki" mają różne średnice i jak dasz Prestę do za szerokiej dziurki, może się urwać, a jak kupisz za Schradera, to przez za ciasne dziurki w ogóle on nie przejdzie. Najlepiej chyba będzie, jeśli wyjmiesz jedną z dętek i pójdziesz z nią do sklepu, prosząc o taką samą. W zasadzie producent jest obojętny, byleby zleżane nie były.

Co do pytania o sensowność inwestycji, trudno orzec. Wszystko zależy, do czego chcesz roweru używać i w jakim jest dokładnie stanie.

Odnośnik do komentarza

@Wyczynowy, wentyle samochodowe wbrew pozorom nie są drogie i stanowią obecnie standard (w przeciwieństwie do lamusowego Dunlopa). Droższe są wentyle Presta, choć jak się dobrze poszuka, idzie znaleźć.

 

@GrzesGliwice, jesteś pewien, że to wentyl włoski? Trochę dziwne w góralu 26", bo zwykle są tam Schradery. Różnica o tyle istotna, że te "rurki" mają różne średnice i jak dasz Prestę do za szerokiej dziurki, może się urwać, a jak kupisz za Schradera, to przez za ciasne dziurki w ogóle on nie przejdzie. Najlepiej chyba będzie, jeśli wyjmiesz jedną z dętek i pójdziesz z nią do sklepu, prosząc o taką samą. W zasadzie producent jest obojętny, byleby zleżane nie były.

Co do pytania o sensowność inwestycji, trudno orzec. Wszystko zależy, do czego chcesz roweru używać i w jakim jest dokładnie stanie.

https://drive.google.com/open?id=19XvXwKQ0t1V2h0U7SjqL_80sTfJg5i6q

 

Nie potrafię wkleić zdjęcia....

Możesz zerknąć na ten wentyl?

Odnośnik do komentarza

https://drive.google.com/open?id=19XvXwKQ0t1V2h0U7SjqL_80sTfJg5i6q

 

Nie potrafię wkleić zdjęcia....

Możesz zerknąć na ten wentyl?

 

Jednak włoski, powszechniej zwany wentylem Presta. Więc kup dętkę z takim samym, bo samochodowy nie przejdzie przez otwór w obręczy. W sklepie podpowiedzą jaką dętkę, zasadniczo potrzebujesz pasującą do opony 26x1.95, dętki mają zakresy rozmiarów, np. 26x1.7-2.0. Odświeżasz stary rower, więc nie daj się naciągać na nie wiadomo jak drogą - do 15zł będzie OK.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...