Skocz do zawartości

Rower za ok 13000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Spec wycenia drogo nowe modele z ramą z amortyzatorem Future Shock. Jest to ich autorskie rozwiązanie. Plus dorzuca premium za nazwę gravel, jak każdy obecnie producent, bo teraz moda na gravele. Dopłaca się też za tarczówki , jak w każdej szosie i dodatkowo za to że są hydrauliczne.

Jest to świetny rower z karbonową ramą, z bardzo fajnie działającym elastomerem Future Shock, bardzo wygodny, o zrelaksowanej geometrii. Ma możliwość włożenia opon max do 700x42C albo 650x45C. Osprzęt jaki jest, każdy widzi. Płaci się za karbon, innowacyjność, komfort, dożywotnią gwarancję na ramę i dobrą opiekę posprzedażną. W USA ten rower kosztuje 3000 USD z czego Specialized kalkuluje ok. 2200 USD za frameset czyli karbonową ramę z karbonowym widelcem z elastomerami i karbonową sztycą podsiodłową. Uważam tę kalkulację za uzasadnioną. A że w UK kosztuje 13k? To już inna sprawa.

 

Gdyby miał na zbyciu 13k to chętnie miałbym taki rower w swojej stajni, ze względu na to że mam w domu prawie wyłącznie rowery Specialized, w ilości 7. W nadchodzący weekend będą Specialized Test Days w Warszawie i mam na nich zamiar objechać Diverge, bo jeszcze na nim nie jeździłem. Akurat jechałem dziś trening z kolegą, który ma Speca Roubaix w wersji z Future Shock, który kosztował podobne pieniądze i bardzo chwali.

 

A porównanie do innych rowerów to już zupełnie inna sprawa. Oczywiście że za tę sumę można dostać taniej rower innego producenta, z karbonową ramą i lepszym osprzętem. Ale głównej cechy za którą się płaci, czyli Future Shock i specjalnej amortyzujacej sztycy podsiodłowej, będzie pozbawiony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...