Skocz do zawartości

Blokada amortyzatora - przydatność


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aktualnie przymierzam się do kupna roweru. Dawno nie jeździłem, mój poprzedni rower miał bardzo proste amortyzatory bez żadnej regulacji.

 

Chciałbym spytać jakie są Wasze opinie nt. blokady amortyzatora. Bardzo zależy mi na tym, żeby rower był możliwie jak najbardziej uniwersalny.

Nie jeżdżę wyczynowo, prosta blokada mechaniczna jak najbardziej mi odpowiada.

 

Czy na asfalcie czuć dużą różnicę gdy zablokujemy amortyzator?

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie jest takie, że nie warto sie tym przejmować. 

Widzę tylko jedną sytuację w której blokada może Ci się przydać, jest to atakowanie podjazdu na stojąco. Przy normalnej jeździe z siodełka, albo nawet na stojąco, ale w terenie blokada jest w niczym nie pomocna.

 

Mam Rebę kilkuletnią z blokadą i opcją Flood Gate, która odblokowuje amortyzator w momencie najechania na przeszkodę (możemy dokładnie ustawic siłę która zwalnia blokadę) i nawet nie mam linki poprowadzonej do manetki...

 

Czy na asfalcie czuć różnicę? Tak, brak amortyzacji.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

To zależy jaki rower. W rowerze MTB używam blokady bardzo rzadko. Na asfalcie tylko jak muszę jechać bardzo szybko z jakimiś ścigantami i rozkręcają powyżej 30 km/h. Oraz na bardzo długich, górskich podjazdach bez znaczenie czy na siedząco czy w stójce. Przy codziennej jeździe w lesie nie korzystam. W crossie korzystałem w podobny sposób.

Odnośnik do komentarza

Nie czuć, chyba ze jak napisali poprzednicy dajesz w palnik albo jak wspomniał Bonnum. Ja mam i to na kierownicy wiec pod ręka, po paru próbach przestałem używać bo różnica przy spokojnym jeżdżeniu w przeciętnych warunkach jest pomijalna. Inna sprawa ze ja tatuś jestem i już bardziej sobie komfort cenie ;)

Są znacznie ważniejsze rzeczy w rowerze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...