Skocz do zawartości

Czyszczenie napędu w rowerze


MaTT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Po 2 latach używania maszynek do czyszczenia łańcucha zakupiłem spinki oraz benzynę i stałem się wyznawcą kultu "szejkowania". Wreszcie łańcuch porządnie wyczyszczony. Maszynki niestety nie są w stanie zrobić tego tak dokładnie jak porządne wytrząsanie w butelce :D

 

Tyle lat w błędzie żyłem, powierzchownie traktując swój łańcuch...ja człowiek małej wiary... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To i ja napisze coś od siebie:

 

- łańcuch na spince ściągam i szejkuje

 

- Kasetę przeważnie czyszczę twardą wąską szczotką (taka tania szczotka do odgarniania śniegu z samochodu - sprawdza się idealnie)

do tego raz na jakiś czas, jak kaseta już się bardzo zabrudzi to ściągam ją i płucze w benzynie ekstrakcyjnej

 

- korbę (kasetę bez zdejmowania czasem też) myje środkiem do czyszczenia felg samochodowych w sprayu (najlepszy z lidla za ok 7 zł) - rozpuszcza cały smar - wystarczy zaczekać, lekko przetrzeć szczotką i spłukać wodą

 

Jeśli chodzi o utylizacje benzyny, to po zlaniu czystej wystarczy zostawić resztkę i sama odparuje w kilka minut

 

 

I jeszcze dodam - bo wcześniej się chyba nie pojawiło (a spotkałem się już z czymś takim wśród znajomych), że smarujemy tylko łańcuch - Nie smarujemy zębatek korby i kasety :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...