Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pafcio

Czapka czy opaska na zimę?

Polecane posty

Co zakładacie pod kask, kiedy za oknami słupek rtęci w termometrze staje się coraz krótszy?

I jeszcze jedno: na allegro widziałem czapki z lycry i z mikropolaru. Który z tych materiałów lepiej się sprawdzi? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Z lycry będzie chyba mało ciepła. Wolałbym mikropolar. Ja w zimę używam kominiarki polarowej, na to tania czapka z "membraną" i polarem od środka. Do tego nauszniki.

Jestem zdecydowanie za kominiarka, opaska to w ciepłe dni a czapka jakoś mi się nie widzi pod kaskiem.Chociaż z drugiej strony Kominiarka + strój + okulary = Będziemy jeszcze przezywani Bandytami na rowerach..(Jak to dobrze że większość z nas nie przejmuje się takimi gadkami)

Szerokości Patryk

Ja używam czapki i jestem zadowolona, jest i ciepło i wygodnie. Oczywiście obowiązkowy kask ląduje na czapce i nie powoduje żadnego dyskomfortu ;).

Też "nie widzi" mi się noszenie czapki pod kaskiem. Zakładam kominiarkę thermo (ciut cieplejsza niż zwykła, z tyłu ma a la polarowy materiał) i jest mi w głowę cieplutko

Ja na taka pogodę jak teraz mam czapkę pod kask z softshellu co by po głowie nie wiało i nie wychładzało, a na niższe temperatury kiedy powietrze robi się mroźne mam kominiarkę z windblokerem, zasłaniającą usta (jakoś nie widzi mi się sapanie zimynym powietrzem) 

Moim zdaniem czapka pod kask będzie jak najbardziej wskazana a zarazem wygodna,najlepiej jeżeli wykonana jest z softshellu,ciepło na mroźne jazdy masz gwarantowane,a szeroki wybór odzieży i akcesoriów na rower znajdziesz w sklepach internetowych.

Ja podobnie,kominiarka jeżeli temperatura jest poniżej oraz w okolicach 0 stopni,oczywiści epod kask. czapka jest też dobrą opcją,choć średnio wygodną.

Na zimę na twarz okulary i rękaw czy komin(w moim przypadku cienki letni) na nos,brodę,szyję.Na głowę pod kask co trzeba uwzględnić przy jego zakupie cienka czapka.W polarowej bylo mi za gorąco.Dodam ze jezdzilem w temperaturze do -15 ze względu na marznące palce u nóg.