Skocz do zawartości

[szosa] Ogromny dylemat - Kross czy B'twin


Rekomendowane odpowiedzi

Na tym rowerze będziesz mógł uzyskać pozycję agresywną, bądź "pośrednią" (przy zastosowaniu kilku podkładek pod mostkiem). Natomiast jeśli oczekujesz pozycji, gdzie siodło będzie równo z kierownicą no to ta rama będzie za niska.

Rozumiem, pojadę zatem się do niego przymierzyć, ale nawet jestem pozytywnie do tego nastawiony bo przy 180 cm, mam stosunkowo długie nogi do reszty ciała :P (85 cm mierząc z książką pod kroczem), więc myślę że nawet będzie dobrze pasował, ale zobaczymy :)

 

Natomiast jeżeli będę się dobrze czuł to mimo sportowej geometrii to nie jest ona mega sportowa i nada się tez na dłuższe wycieczki? :)

Odnośnik do komentarza

Natomiast jeżeli będę się dobrze czuł to mimo sportowej geometrii to nie jest ona mega sportowa i nada się tez na dłuższe wycieczki? :)

 

Jeśli tylko znajdziesz wygodną pozycję to z długimi wycieczkami nie powinno być problemów. Nawet jeśli okaże się, że rower słabo tłumi drgania to poprzez dobór odpowiedniego ciśnienia w oponach, siodełka, owijki czy spodenek poprawisz komfort.

Odnośnik do komentarza

Ja mam Focusa Cayo w rozmiarze 54. Przy moim wzroście 172 jest okej, choć chcę spróbować z krótszym mostkiem. Mam fabrycznie zamontowany 100mm. Przy Twoim wzroście nie pozostaje nic innego jak się przymierzyć. Mamy podobna długość nóg bo ja mam 84cm.

A jakieś info na temat kół? Bo wiele złego na ich temat słyszałem. Miałeś z nimi jakieś problemy?
Odnośnik do komentarza

Byłem w sklepie i pooglądałem i po przymierzałem te rowery. Pan z obsługi powiedział, że ten Focus Cayo jest na mnie za mały i że radziłby poszukać coś w rozmiarze 56. 

 

Doszliśmy zatem do Fuji Roubaix 1.3 LE (2017) o rozmiarze 56 cm. Powiem szczerze, że w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach. Co zatem o nim myślicie? Jest on w cenie 3900. (https://rower.com.pl/fuji-roubaix-1-3-le-870528?cPath=6_699_854&)

Odnośnik do komentarza

Rower mniejszy można bez problemu przystosować dając dłuższy mostek czy sztycę podsiodłową z offsetem. Z tym że wtedy uzyskamy bardziej sportową pozycję. Fuji Roubaix wbrew nazwie jest szosą wyścigową. Nawet ostatnio pytałem na ten temat naszego zawodowca Bartka Huzarskiego a propos mojego syna czy brać mniejszą ramę czy normalnie przewidzianą wzrostem. Odpowiedział: nie wierz w bike fittingi, bierz mniejszą. Będzie sztywniejsza, lżejsza i bardziej aero. Ale dotyczyło to roweru dla kolarza wyścigowego a nie do rekreacyjnej jazdy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...