Skocz do zawartości

Pedały SPD


Rekomendowane odpowiedzi

A ja Ci odradzę.

Mam takie w poprzednim rowerze.

Accenty - z jednej strony platforma, z drugiej zatrzask. 

Zawsze mnie wkurzało szukanie zatrzasku, a zjeździłem 99% czasu w SPD. Te 1% też byłem wkurzony jak zwykłym butem szukałem platformy bo zatrzask wrzynał się stopę jak klocek lego w środku nocy gdy idziesz do WC ;-) 

Wg mnie to chybiony kompromis już lepiej sobie przekładać pedały raz na jakiś czas lub mieć buty do jeżdżenia i takie do połączonego jeżdżenia i spacerowania

Nakładki na zatrzaski żeby robiły za platformy to mogłoby być ciekawe w użyciu i chyba miałyby większy sens

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie i uważam za dobre. Shimano PD-A530. Z jednej strony SPD, z drugiej płaska, karbowana platforma. Używałem takich w rowerze trekking/cross. Po bułki do sklepu czy po mieście platformy. Za miasto SPD. W zeszłym roku jeździłem też w nich zimą na MTB w zwykłych butach trekkingowych zimowych jak był lód, żeby się można było szybko podeprzeć na zakręcie, broniąc się przez glebą. Firma Exustar robiła niemal identyczne za pół ceny ale dawno ich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

O właśnie - co użytkownik to inne doświadczenia ;-)

Może gdybym miał innego producenta i inaczej by się ustawiały to bym się nauczył jak w nie szybko trafiać.

Swoją drogą taką błyskawiczną naukę miałem przy noskach (gdy SPD było marzeniem) i tam już z zamkniętymi oczami zahaczałem o pedał i po obrocie buta miałem w nosku ;-)

PS - te nakładki, jak dla mnie sprawdziłyby się gdyby zakładane były na obie strony pedała SPD ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja mam w Pulso pedały M520 i teraz do szosy Triban 540 też M520 (może trochę lipa te pedały do szosy, ale dopiero ją kupiłem, a do butów jestem przyzwyczajony więc dokupiłem do szosy M520) Tyle, że czasami dużo  jeżdżę crossem i tam bym chciał opcję wpinania buta i też bez buta jak jadę do sklepu albo gdziekolwiek blisko - stąd też kombinuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...