Skocz do zawartości

cross do 2000 pln


Rekomendowane odpowiedzi

To właśnie jedna z rzeczy, która w zakupach internetowych przyprawia mnie o ból serca, a w kwestii rowerów wręcz zniechęca. Takie słowo przeciwko słowu i czasem nerwów szkoda, ale oczywiście jeśli Ci zależy, jak najbardziej pisz do sprzedawcy, byle szybko. Jeśli uzna tę reklamację mailowo, to koniecznie nie daj się wrobić w pokrycie przesyłki z własnej kieszeni.

 

Ja załatwiłam moją szybkę w mieszkaniu. Rower stał oparty o ścianę, ktoś go trącił, no i bum. Ani rysy, a szybka sobie pękła. Jeżdżę z tym kosmetycznym defektem od roku. Przy ewentualnej sprzedaży wartości roweru raczej nie obniży, bo i tak królów Allegro trudno jest sprzedać w jakiejkolwiek korzystnej cenie. Pojawia się zatem pytanie, jak bardzo kole Cię to w oczy i chcesz mieć piękny, nowiutki rower. Pierwsza rysa zawsze boli najbardziej (nieważne, czy to buty, czy samochód ;)), z drugiej strony jednak zastanowiłabym się, na ile Ci na tym zależy, żeby się z tym pierniczyć i czekać kolejne kilka dni (nadchodzi weekend, więc pewnie nie zamkniesz sprawy w tym tygodniu). Wolałabym chyba jakieś zadośćuczynienie od sprzedawcy, nawet 20zł. Tylko niestety rzadko którzy tacy chętni są i częściej wolą bawić się w odsyłanie w tę i nazad. Ale spróbować nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

@ Elle wysłałem przed chwilą email z zapytaniem jak rozwiążemy ten problem(miałem podobną sytuację ok 3 mies temu z cześciami to maszynki do strzyżenia włosów,jedna z końcówek przyszła pęknięta. pop kontakcie emailowym odesłali kurierem nową za darmo)

 

@Nath za długo by to trwało dla mnie i nie miałbym jak odebrać osobiście .

 

 

Oczywiście dzięki wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, ale to jest trochę nietrafione porównanie. Po pierwsze maszynki z uszkodzoną końcówką nie da się używać. Po drugie maszynka to nie rower - mała rzecz, niski koszt przesyłki, a poza tym nikt nie będzie się bawił w odsyłanie uszkodzonej końcówki, tylko wiadome, że prześle nową, a tamta pójdzie do śmietnika. Po trzecie wreszcie - choć teoretycznie jest to możliwe, nikt Ci nie zaproponuje, że sobie odkręcisz manetkę i ją prześlesz, a sprzedawca w zamian przyśle nową. Żeby to chociaż koło było, pedał, siodełko itp., no ale nie element, którego wymiana - patrząc z pozycji przeciętnego użytkownika roweru - wymaga oddania do serwisu.

 

Dokładnie to samo miałam na myśli, pisząc o mojej pękniętej szybce. Może ten model tak ma, bo też Alivio i co zabawne, też 1-3 ;)

 

W każdym razie napisz, jak rozwiązali sprawę :)

Odnośnik do komentarza

Ja bym wolała 30zł ;) Tak, jak piszesz - rozebrać, zapakować, wysłać (nawet niech będzie na ich koszt), potem założyć z powrotem - tydzień nie Twój, w dodatku nie wymaga to wyłącznie czekania, tylko jakiejś pracy. Średnio opłacalne.

 

Mówisz, że to trzeba w ogóle kleić? Odpada ta szybka? Bo u mnie jak pękło, tak nic od początku nie ruszyłam i się trzyma. Z klejem ryzyko jest takie, że się wżera w plastik i dopiero może się zrobić nieestetycznie, jak Ci po bokach klejenia pojawi się taka matowa mgiełka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...