Skocz do zawartości

Pierwszy MTB- który wybrać? Do 2500 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym uważaj na ten sklep. Miałem z nimi ostatnio nieciekawą przygodę z Rometem Boreas. Sprzedają rzeczy, których nie mają na stanie mimo, że jak potwierdzałem dostępność to oczywiście mają i wyślą razu. A jak poszła kasa to może za trzy tygodnie itp. Może miałem pecha ale opinie w Internecie świadczą o tym, że to chyba u nich standard.

Odnośnik do komentarza

Merida w miarę ok. Opinie dotyczące amora powietrznego Suntour XCR są bardzo mieszane. Zdecydowanie wolałbym amor porządnej firmy jak RockShox czy Manitou. Napęd 3x jest napędem trekkingowym do wszystkiego.

 

Prawie wszystkie rowery jakie mam są firmy Specialized ale ten jest benzadziejny.

 

Cube Attention:

 

https://www.ceneo.pl/47269221

 

 

Cube Attention SL:

 

https://www.ceneo.pl/47269219

Czyli wychodzi na to, że taki rower do 2500 PLN nie jest opłacalnym zakupem i lepiej dopłacić te 500-600 PLN. Myślę mocno nad tym Cube'em Attention SL.

Odnośnik do komentarza

Attention SL posiada dobrej klasy amortyzator powietrzny RockShox Recon SoloAir, który pozwala na bardzo dobre dostosowanie go do wagi użytkownika oraz dzięki sposobowi swojej pracy zwiększa komfort i przyczepność. To już jest taki amor na którym można spokojnie wystartować w lokalnym maratonie MTB. Mam kolegów, którzy go użytkowali i wszyscy wyrażali się o nim w superlatywach. Amor powietrzny jest też lżejszy niż olejowo-spręzynowy więc zyskuje się też na wadze. Natomiast bardzie trzeba o niego dbać i regularnie oczyszczać z wierzchu golenie i uszczelki przeciwkurzowe oraz raz na jakiś czas, zwykle 2-3 lata przy weekendowej jeździe zrobić mu pełny serwis z wymianą płynów, którzy kosztuje ok. 250-300 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...