Skocz do zawartości

Wahoo czy Garmin?


Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie i sparowaniu z boltem, obsługa jest jeszcze prostsza. Do softu sigmy nawet szkoda porównywać. Fajnie to wymyślili. Mam nadzieję, że jutro uda mi się w terenie wypróbować. Jutro jak nie uda się na rowerze to wezmę w trasę licznik i protestuję nawigację. Czujniki ant+ i Bluetooth smart.

Odnośnik do komentarza

dzisiaj jechałem na nawigacji z ustawieniami fabrycznymi. Czyli pokazywało trasę, krzyczało jak z niej zboczyłem, bardzo szybko, ale nie pokazywało komunikatów o skrecie, czy diodami ze w lewo albo prawo. Diody monitorowały mój HR. Popróbuje reszty w najbliższym czasie. Wg mnie nawigacja w pełni wystarczająca, czytelna, choć nie jest to jak na googlemaps z nazwami wszystkich ulic czy innych bajerów. Dzięki temu na tym małym ekraniku jest to bardzo czytelne. Wczytywanie trasy, banalnie proste, ja akurat skorzystałem ze stravy. są jeszcze 3 inne portale z których można utworzyć i ściągnąć trasę i być prowadzonym. Inne gpxy można wczytać i je pokaże, ale już nie prowadzi, trzeba pilnować śladu. Jak na razie zero problemów, zero dostrzegalnych wad, wku..nerwa nie złapałem do tej pory ani raz co jest zaskakujące:) oczywiście wszystko ustawia się na aplikacji, nie ma grzebania po sofcie urządzenia. Nawet układ ekranu ustawia się w apce. Dla mnie genialne.

 

cdn

Odnośnik do komentarza

Dzięki za jak rozumiem pierwszą część recenzji!

Daj, proszę znać o typie czujników kadencji i prędkości. Czy jest to ten bezwładnościowy pomiar i np. czujnik prędkości montuje się bezpośrednio na piaście? Czy to znowu pomiar z magnesem na jednej ze szprych? Jak oceniasz wygodę czujnika tętna? Jest szansa na jakieś zdjęcie pasa na klatkę? Jak oceniasz samo wykonanie komputerka? Naoglądałem się filmików na YT i jak na razie wszyscy chwalą.

Odnośnik do komentarza

Nie mam czasu na porządne jednorazowe testy, jak i składane i wyczerpujące pisanie. Na koniec może to wszystko zbiorę do kupy. Póki co z czujników nie korzystałem, poza tętna. Bardzo wygodny, świetnie wykonany, znowu bez porównania z sigmą. No i ten dziala przez BT BTsmart i Ant+. Wykonanie licznika też rewelacja. Bardzo wygodne przyciski, w grubych zimowych rękawicach dzisiaj obslugowalem. Czujnik prędkości wygląda inaczej, no i nie widziałem w liczniku opcji wyboru rozmiaru koła, ale dam znać niebawem:) dzisiaj polegałem na prędkości z gps. Nie było z nią problemów, ale też nie jeździłem po zadupiuch. Co do zdjęć to zawsze mnie trafia jak mam tu wrzucić... Ale postaram się.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za jak rozumiem pierwszą część recenzji!

Daj, proszę znać o typie czujników kadencji i prędkości. Czy jest to ten bezwładnościowy pomiar i np. czujnik prędkości montuje się bezpośrednio na piaście? Czy to znowu pomiar z magnesem na jednej ze szprych?

 

Mogę na to odpowiedzieć nie mając licznika - czujniki kadencji i prędkości są bezwładnościowe. Czujnik prędkości montuje się na piaście, czujnik kadencji można zamontować na ramieniu korby lub na bucie :)

 

no i nie widziałem w liczniku opcji wyboru rozmiaru koła

 

Obwód koła można ustawić w ustawieniach czujnika po podłączeniu go. Ale jest też opcja autokalibracji, która jakoś tam algorytmicznie sobie wylicza obwód w połączeniu z danymi z GPS.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...