Skocz do zawartości

Zakup Roweru, pomoc w wyborze Producentów


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozejrzałem się po sklepach wielu serwisach internetowych i mój wybór padł na Trek Marlin 7 (  rocznik 2017 ) oczywiście możecie powiedzieć że jest to rower w przedziale od 2199 zł do 2350 zł zależnie od sklepu jednak nawiązałem kontakt z kolegą od mojego Ojca który mieszka w Czechach i polecił mi jeden super sklep rowerowy który znajduje się w jakiejś miejscowości obok Ostrawy a jako że mieszkam w Rybniku to podejmę się wyzwania aby tam podjechać po Treka Marlin 7 który w Czechach jest za 11 200 koron czyli koło 1600 - 1700 zł. Myślę że Trek będzie dobrym wyborem bo zauważyłem że ma całkiem ładny kształt ramy i dożywotnią gwarancję na ramę do tego amorek z Rock Shox, całkiem spoko przerzutki i reszta osprzętu nie wzbudza jakiś większych zastrzeżeń.

Pytałeś o rowery typu cross a Trek Marlin 7 to 29er góral. No ale zakładasz węższe opony i śmigasz szybciej po szosie. Za Ostrawą w Ołomuńcu jest fajny sklep rowerowy moolbike.cz Polecam.

Odnośnik do komentarza

Pytałeś o rowery typu cross a Trek Marlin 7 to 29er góral. No ale zakładasz węższe opony i śmigasz szybciej po szosie. Za Ostrawą w Ołomuńcu jest fajny sklep rowerowy moolbike.cz Polecam.

Hej dzięki za stronkę na pewno sobie jeszcze ogarnę, właśnie znalazłem na stronie Treka że jest to Cross Country 

A kupowałeś coś kiedyś w tym sklepie ?

Odnośnik do komentarza

Właśnie sprawdzałem i z Treka niestety nie mają nic, jedynie zauważyłem że mają swoją markę Author i jeszcze Kellys

 

Hej dzięki za stronkę na pewno sobie jeszcze ogarnę, właśnie znalazłem na stronie Treka że jest to Cross Country 

A kupowałeś coś kiedyś w tym sklepie ?

rower crossowy a cross country to coś innego. Polecam filmik 

Odnośnik do komentarza

rower crossowy a cross country to coś innego. Polecam filmik 

 

Po obejrzeniu tego filmu i kilku innych to mogę powiedzieć że faktycznie jest różnica, jednak powiedz mi czy jakbym dał cieńsze opony np takie stosowane w rowerach typu Cross to czy będzie to taki sam komfort jazdy ? 

Bo zauważyłem że SzajBajk wspomina że komfort jazdy na Cross Country jest niższy i nie nadaje się na dłuższe wypady i trasy. Myślisz że wsadzenie opon coś da ? a może geometria ramy wpłynie na komfort jazdy ?

Odnośnik do komentarza

Ten Trek Marlin 7 2017 to nie jest taki typowy Cross Country. Z uwagi na niższą cenę i tańsze komponenty, jak też możliwość zamontowania bagażnika i błotników, jest to propozycja raczej dla amatorów.

Czyli w zasadzie, tak jak dla Ciebie.Z tym że bardziej do lasu, na różne wertepy niż do dojazdów do pracy.

Co nie znaczy, że nie da się takim rowerem jeździć po asfalcie, w mieście, itp. Da się i to nawet dość wygodnie.

Opony fabrycznie w nim montowane nie mają bardzo grubego bieżnika, po asfalcie powinno być całkiem nieźle.

W razie czego do roweru z oponami 29 (zakładam, że taki chcesz kupić, a nie 27,5)  pasują 28 cali, czyli takie stosowane w rowerach typu cross, np. jakieś Schwalbe Marathon 28 cali o szerokości 1,75

Jedynie możesz zwrócić uwagę, na to, czy geometria nie jest dla Ciebie zbyt sportowa (czyli w uproszczeniu, czy nie za nisko masz kierownicę), jeśli nie, to powinien być ok.

 

Jak go będziesz chciał używać do dojazdów do pracy, to wystarczy że zamontujesz błotniki i bagażnik. Opon wymieniać raczej nie będzie trzeba. A jak by się jednak okazało, że trochę za ciężko na terenowych, to tak jak pisałem, kupujesz albo inne opony 29 cali 2.0 z minimalnym bieżnikiem, albo crossowe 28 cali.

Odnośnik do komentarza

Ten Trek jest bardzo przeciętny ale za 1700zł jak było wcześniej napisane to już dobra propozycja. Na stronie Treka cena wynosi 2700 plnów!

Na dojazdy do pracy to tak jak kolega powyżej napisał mozesz spokojnie zostawić fabryczne opony. Jak dobijesz ciśnienie blisko max i będzie się ładnie toczył po asfalcie z tym, że będzie trochę twardo. Na niższym ciśnieniu będzie wygodniej ale trochę ciężej. Pytanie czy to ma znaczenie dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Po obejrzeniu tego filmu i kilku innych to mogę powiedzieć że faktycznie jest różnica, jednak powiedz mi czy jakbym dał cieńsze opony np takie stosowane w rowerach typu Cross to czy będzie to taki sam komfort jazdy ? 

Bo zauważyłem że SzajBajk wspomina że komfort jazdy na Cross Country jest niższy i nie nadaje się na dłuższe wypady i trasy. Myślisz że wsadzenie opon coś da ? a może geometria ramy wpłynie na komfort jazdy ?

 

Wszystko zależy od roweru i anatomii rowerzysty. Jak założysz cieńsze gumy takie np. 1,75-1,90 to na pewno będzie lżej i szybciej. Nie wiem jakie dokładnie zębatki ma ten Trek więc może brakować czegoś na ostrych podjazdach lub szybkich zjazdach ale w codziennym użytkowaniu powinno sie sprawdzać. Poza tym masz bardziej uniwersalny rower. Jak chcesz poszaleć w lesie to grubsze gumy i jazda :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. 

Też tak właśnie myślę że za 1700 zł to bdb cena za treka tym bardziej interesuje mnie tam marka bo dostajemy tą dożywotnią gwarancję na ramę jest to dla mnie ważne ponieważ jeden z członków rodziny kupił sobie rower marki Kross i był nim na wycieczce może 2 razy a tak to stał w garażu i powiem wam że pierwszy raz widziałem jak Aluminium rdzewieje ( mówię tu o ramę ) noo masakra Kross zardzewiał od stania w miejscu :-( 

 

A co do opon to myślę że będzie dobrze i spróbuję podjechać i przejechać się jakimś Trekiem żeby potem nie okazało się  że mi coś nie pasuje 

 

Co do osprzętu mam zamiar ulepszać części a do tego potrzebuję porządnej ramy 

 

A tak w sumie to Co możecie mi powiedzieć o rowerze Scott Metrix 40 ? bo znalazłem używanego w ciekawej cenie i jestem mocno zainteresowany bo za 800 zł też w sumie miałbym ładny rowerek jedynie zauważyłem że rama ma mocowanie na zwykłe V-break ale myślę że to nie problem 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. 

Też tak właśnie myślę że za 1700 zł to bdb cena za treka tym bardziej interesuje mnie tam marka bo dostajemy tą dożywotnią gwarancję na ramę jest to dla mnie ważne ponieważ jeden z członków rodziny kupił sobie rower marki Kross i był nim na wycieczce może 2 razy a tak to stał w garażu i powiem wam że pierwszy raz widziałem jak Aluminium rdzewieje ( mówię tu o ramę ) noo masakra Kross zardzewiał od stania w miejscu :-( 

 

A co do opon to myślę że będzie dobrze i spróbuję podjechać i przejechać się jakimś Trekiem żeby potem nie okazało się  że mi coś nie pasuje 

 

Co do osprzętu mam zamiar ulepszać części a do tego potrzebuję porządnej ramy 

 

A tak w sumie to Co możecie mi powiedzieć o rowerze Scott Metrix 40 ? bo znalazłem używanego w ciekawej cenie i jestem mocno zainteresowany bo za 800 zł też w sumie miałbym ładny rowerek jedynie zauważyłem że rama ma mocowanie na zwykłe V-break ale myślę że to nie problem 

 

JAki rozmiar koła ma ten Scott? I ile ty masz wzrostu?

Odnośnik do komentarza

Ja mam 183 cm wzrostu. Scott ma koła 28 cali a rozmiar ramy to M czyli 48 cm myślisz że bedzie okej ?

 

Wszystko to subiektywna kwestia kierowcy. Jedni wolą krótkie, zwarte i zwrotne rowery a inni dokładnie na odwrót. Ja mam 185 cm i jestem miedzy rozmiarami L i XL w Scoccie. Dla mnie ważny tez jest przekrok bo nie lubię na światłach lub lekkim terenie jak mi się coś wbija między nogami kiedy muszę nagle stanąć :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...