Skocz do zawartości

Rower do 8k Gravel/Przełaj_Trek, Giant, Spec


Rekomendowane odpowiedzi

poszukiwania trwaja... ;)

Trek, Giant, Specialized

bylem w weekend w Warszawie i tak:

Trek CROSSRIP 3 - obiekt pozadany ale niestety nigdzie w calej Polsce i magazynach TREKA juz niedostepny
Siedzialem (nie jezdzilem) na CROSSRIP 2 - lecz ten mnie nie zadowala

Giant ANYROAD 1 (2018) dobra cena: 5 400
Siedzialem a nawet jezdzilem (po parkingu przy sklepie)
Spoko, ale nie zachwycill mnie

On swietnie wyglada jak patrze na niego heh i naprawde mi sie podoba, kurcze ale jak jezdzilem to jakos tak dziwnie
Wiesz, poprostu nie bylo tego WOW - ale wygodny, itd
 

i teraz zaczynam nowa bajke - SPECIALIZED

Jestem konkretnie okreslony CZEGO CHCE!

Rama - aluminium lub Cr-Mo
Widelec - karbon badz inne "tworzywo"
Kierownica - baranek
Osprzet - minimum Tiagra (wazne: 2 blaty przod)
Hamulce - pelna hydraulika

Dodatkowo:
wazna dla mnie rzecz; wiekszy przeswit na widelcu zeby weszly opony spokojnie szersze niz 32

...i taki wlasnie byl Crossrip 3 (nawet wyzej bo na 105-tce)
ale to juz historia

Kolorystyka: czarny badz ciemny grafit/szary
Rozm: 56
No i cena: do 8k
 
Jak cos znajde i niby okej to sie okazuje ze ham tarcz mech i kolor "nie moj"
Cholera ;/
 

Znalazlem uzywke "3" z 2016 na OLX we Wroclawiu za 5,5k, mysle ze gosc opuscil by nawet sporo jeszcze bo rozmawialismy, twierdzi ze rower jezdzil tylko 3-4 miesiace (bo kupil zaraz potem Domane) ale jak zobaczylem zdjecia dodatkowo ktore wyslal to MASAKRA! Poprostu DRAMAT! Moj 10 letni Trek wyglada lepiej, ktorego niegdy specjalnie nie oszczedzalem.

Zreszta wogole Gosc cos kreci - twierdzil ze dostal rower z peknieta rama, ktora TREK bez problemu wymienil po miesiacu...

wiec odpuszczam...

Celuje chyba teraz wlasnie w SPECIALIZED typu Diverge lub Awol Comp (black matt :)

 
Plus taki ze w Rzeszowie maja sklep "Specialized" wiec blisko mnie
jutro jestem umowiony wlasnie tam na jazde probna "Diverage E5" - nie wezme go napewno, chce zobaczyc jak wogole wyglada geometria i pozycja na nim

 

chce poprostu kupic rower z glowa i pozniej tego nie zalowac

Bede wdzieczny za jakiekolwiek slowo

Moze cos podrzucicie panowie i panie

z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza

Widziałem ostatnio Speca Sequoia. Cr-Mo, szerokie opony, nie wiem jaki osprzęt. A czemu nie full carbon?

 

Mieszkałem kiedyś pół roku w Rzeszowie. Jeździliśmy głównie po asfaltach wokół miasta. Plus Bieszczady też na szosach. A czy masz aby napewno trasy szutrowe i podobne na taki rower? No i Awol to jednak raczej taka szosa wyprawowa pod sakwy. Tak chcesz jeździć?

Odnośnik do komentarza

tak, Awol to rowniez "wyprawowa szosa" w pelnie uniwersalny rower i wlasnie czegos takiego szukam

 

Bylem dzisiaj w RZ i jezdzilem:

- na Specu Crux z tym ze mieli na sklepie tylko "54" a ja potrzebuje "56"
no i calkiem niezle i fajnie ale bez wiekszego WOW

- w drugim sklepie dostalem na test (1h) TREK CrossRip2 (tez 54) i tu wlasnie bylo to WOW!

 

Niech mowia ludzie co chca, ale uwazam ze TREK ma to "cos" - kto jezdzil ten wie, ja sam sie przekonalem bo sam mam Treka

 

w porownaniu do AnyRoad'a i Speca na Treku wkoncu dostalem taka pozycje i jest taka geometria jakiej szukam

lecz niestety - Crossrip2 ostatecznie mnie nie zadowala - jak wspomnialem celowalem w CrossRip3 ktory jest juz NIEOSIAGALNY

aczkolwiek chopaki ze sklepu beda szukac GO jeszcze gdzies w Europie w zaprzyjaznionych sklepach

moze stanie sie cud i gdzies sie ostała JEDNA SZTUKA "56" heh;)

 

odnosnie pytania -Jajacek:

karbon odpada -z racji ewent dluzszych wypraw i obciazenia sakwami

po drugie-

gdyz w tej cenie, zgadza sie mozna dostac karbon, ale jedynie na "Sorze" lub hamulcach mechanicznych (post 1 - moje oczekiwania)

Odnośnik do komentarza

Kup to Co Ci podpasowało. Karbon pod sakwy to rzeczywiście może nie jest dobry pomysł.

Z tym Trek kontra inni to róznie bywa. W zaprzyjaźnionym sklepie zrezygnowali z Treków po podobno klienci zdecydowanie woleli Spece. Ale każda sroka swój ogon chwali.

Co do Sory w karbonie za 8k to się nie zgodzę. Kto szuka i ma cierpliwość ten znajdzie. Ja mam na poniedziałek odłożonego, nowego, karbonowego Speca Tarmaca za równo 8k na Ultegrze Di2

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...