Skocz do zawartości

Koła MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś chciał koła wyższej klasy to ktoś z Oborników Śląskich, czyli miejscowości dystrybutora DT Swiss (może pracownik) wystawił koła XM 1501 29 cali za 1500. Przebieg podobno 500 km. To te koła:

https://r2-bike.com/DT-SWISS-Wheelset-29-XM-1501-Spline-One-225-mm

Opis oferty:

"Koła DTSWISS XM1501 29 cali na gwarancji jeszcze ok rok. Przód 15x100 tył 12x142 lub 9x142. Bębenek Shimano lub Sram XD. Specyfikacja tylnego koła do wyboru, przebieg jakieś 500km"

Odnośnik do komentarza

Tak. Jacek jesteś naprawdę wyjątkowy. Mało jest teraz świadectw na bezinteresowną pomoc a Ty dzielisz się swoim czasem i doświadczeniem ot tak i to nieznajomym ludziom. Ta część Twojej działalności na forum jest jak "Klub Niewidzialnej Ręki" oglądanej przez wielu w teleranku w minionych dziwnych czasach. Tajemnicza Niewidzialna Ręka numer: jajacek pomogła kolejny raz. Ze swojej strony mogę powtórzyć, że masz mój głos przy każdym głosowaniu ogłoszonym na tym forum i gdziekolwiek indziej. Jak to będzie głosowanie na "Samochód roku" albo na "Kobietę roku" to też na Ciebie zagłosuję :).  Oczywiście zrewanżuję się jak tylko najlepiej będę umiał. ja Paweł.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio dyskutowałem na tem temat na FB. Ocena jest taka że jak kaseta SRAM to i łańcuch SRAM. I że SRAM ma trochę wiekszą wytrzymałość niż Shimano kosztem kultury pracy. Kasety SRAM 11s są chromowane. W Shimano 10s, było to dopiero od XT (SLX chromowany jednostronnie w środkowej części kasety). Od 11s, SLX i XT mają identyczne pokrycie. Ostatnio jeżdżę na kasecie XT i łańcuchu XT ale mam 10s. Z moich doświadczeń zmiana biegów jest bardziej płynna i cichsza na łańcuchu i kasecie Shimano.

Jeśli chodzi i 11s to SLX i XT różnią się nakrętką która jest stalowa w SLX i aluminiowa w XT i jednym pająkiem. W związku z tym kilka gram na korzyść XT, które dla nas amatorów nie ma żadnego znaczenia. Więc ja polecałbym wybrać kasetę SLX CS-M7000 ale nie wydaje mi się dobre żebyś miał dwie różne kasety na obu kołach. Więc albo zmiana na SLX i łancuch Shimano albo pozostanie na SRAM a wtedy PG-1030.
 
Co do tarcz do mam SLX i nie mam żadnych zastrzeżen.

Polecam obejrzeć ten filmik:


 
Odnośnik do komentarza

Dzięki Jacek, będę kombinował co zrobić, ale bębenek mam chyba pod SRAMa.

Mam na gorąco pytanie o dętkę w MTB. Właśnie wróciłem przywieziony autem z rowerem na pace, bo złapałem gumę w tylnym kole. Czy stosujesz jakąś minimalną ilość mleka (50 - 100ml) którą wstrzykujesz do środka dętki? GCN polecali to w jednym filmie, ale oni nie mają zim z minusowymi temperaturami. Wymiana dętki w nocy (jeżdżę teraz z lampą) to jakiś koszmar. Na nasze warunki zimowe chyba nikt nie zakłada beztętek zalanych mlekiem, bo pewnie w minusach płyn nie spełni swojego zadania. Ale może w dętce minimalna ilość mleka będzie działać? W końcu w czasie jazdy tworzy się jakaś temperatura od ciągłego zgniatania gumy, to może pozwoli zadziałać uszczelniaczowi w temperaturach z lekkim minusem?

Odnośnik do komentarza

Bębenek SRAM i Shimano to ten sam standard. Obie kasety pasują.

 

Nie jeżdżę na mleku ale zamierzam. Wszyscy wokół polecają Trezado lub Stand. Ale rower w nocy raczej nie może wtedy stać na zewnątrz. Natomiast w czasie jazdy poodbno jest ok. Podpytam jeszcze. Po dziesiątkach wymienionych dętek nie mam  z tym problemu. Ale wymiana w zimnie do przyjemnych nie należy. Żeby przyspieszyć sprawę można wozić pompkę na naboje. Ale bezdętka to najlepszy system.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...