Skocz do zawartości

Lżejsze koła do szosy


Rekomendowane odpowiedzi

Bullet dobre koła. Może nie bardzo aero ale przynajmniej bezproblemowe. Ja po długich rozważaniach stwierdziłem że dla mnie amatora koła full carbon nie są odpowiednie dla roweru z hamulcami obręczowymi. Jakoś za dużo widzę w necie ogłoszeń z naprawianymi kołami. A to oznacza zwykle pęknięcie obręczy po wpadnięciu rantem w dziurę lub krawężnik. Więc mimo że cięższe, zostanę jednak przy alu-karbon. A takowe produkują m.in Campagnolo/Fulcrum, Shimano FFWD. Oval z takich co mi na szybko do głowy przychodzą

Odnośnik do komentarza

Ja zaryzykowałem. Zobaczymy co przyjdzie. Jest dużo podróbek FFWD ale raczej wiem które. Alu-karbon i na piastach FFWD a takie zamówiłem nie podrabiają.
Fakt że u nas w klubie są NoLimited full carbon, młodzież ich nie oszczędza i jakoś żyją. Sądzę że jak kupować takie chińczyki to u nas lokalnie bo albo się ma crash protection albo wymienią obręcz za część ceny jak pęknie. Ten Lemonbike wydaje się być większą firmą niż prowadzone na wsi NoLimited. Ale ten gość z NoLimited się stara we współpracy z klubami. Nie wiem jak to wygląda z użytkownikami prywatnymi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jacek dzięki. Fajne są szczególnie te DT Swiss. W końcu udało mi się upolować jakąś okazję na BF i właśnie dostałem koła Carbon alu Vision Trimax 42 za 2200 zł z wysyłką. chciałem się zmieścić w jak najniższej cenie bo ogumienie i kaseta też kosztuje. Sprawdziły mi się Spec Roubaix pro więc takie same kupiłem. Koła są o tyle wygodne dla mnie, że mają taką samą szerokość obręczy co moje aktualne w szosie więc przekładka w wietrzną pogodę będzie trwać tyle samo co odkręcenie i dokręcenie szybkozamykacza.

Odnośnik do komentarza

To chyba bardzo dobra cena. Szerokość jest ważna. Właśnie kupiłem kumplowi używane Spec Roval CL 64 za 2500. Inny kolega sprzedał je dlatego że są szersze niż koła na wymianę wożone samochodem serwisowym klubowym. I po ich założeniu nie ma hamowania. Wymian klocków z alu na karbon i odwrotnie też jest upierdliwa. Ja mam teraz Campagnolo Zonda i FFWD F6R do moich rowerów a młody FFWD F6R swoje i moje na zapasa jakby co.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...