Skocz do zawartości

Kross Vento 3 - jaki rozmiar ramy (180 cm wzrostu)


nbk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wiem że były takie tematy, ale mam mało czasu, a problem duży, a zakładając nowy temat może więcej ludzi spojrzy.

 

Mam na wyprzedaży do kupienia Vento 3, rozmiar M lub L. Co wybrać?

 

Mam 180 cm wzrostu i wewnętrzna długość nogi (o ile dobrze zmierzyłem) 85 cm.  A w kwestii toe overlap to mam jak coś buty rozmiaru 43.

 

Z góry wielkieeeee dzięki!

 

 

Podrzucam geometrię:

otjdcn.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć, najlepiej byłoby się przymierzyć w pobliskim sklepie (i może ponegocjować cenę przy okazji). Niestety, ja mimo różnych doświadczeń z rowerami, wiem, że co rower, to inny rozmiar może być dobry.

 

Sam mam 175 cm wzrostu i nogę 79 cm i pewnie wziąłbym rozmiar S (pozioma rura ramy 54,6 cm). Z tego wnioskowałbym, że na Ciebie dobry będzie rozmiar M. L-ka będzie za duża.

Odnośnik do komentarza

@Łukasz

Z tym przymierzeniem się to też róznie bywa. Pierwszą szosę z Decathlonu kupiłem najpierw na podstawie rekomendacji sklepu do wzrostu i było to według nich 53cm. Przymierzałem się do tej i do 57. 53 wydawał się ok. Przejechałem się od razu po zakupie z 50 km i ta rama wydawała mi się jakaś za mała. Wisiałem jakby nad nią i nad przednim kołem. Poczyściłem i następnego dnia zawiozłem że niby nie używana i wymieniłem jednak na numer więcej, na 57. W rzeczywistości 55 (górna rura 55 cm). Jeździło mi się dużo lepiej. Ale nie zwróciłem uwagi że z większym rozmiarem przyszła dłuższa korba 175mm i że sztyca była bez offsetu. A zaszła potrzeba wyciągnąć się do tyłu i trzeba było skracać mostek do minimum. A wszystko co trzeba było zrobić to kupić 53 i kupić do niej dłuższy mostek bo to jednak był mój rozmiar. Ale w Decathlonie pracuje byle kto i nie miał mi kto doradzić. A Rowerowych Porad jeszcze nie było :) Więc dopiero praktyczny test da jakieś lepsze pojęcie. Natomiast dobre pomierzenie się na kalkulatorze bardzo by mi pomogło bo okazuje się że dało mi niemal idealne rezultaty zgdone do paru mm z tym co mi wyszło na bike fittingu.

Odnośnik do komentarza

To są moje przy w zasadzie takiej samej nodze ale 5cm niższym wzroście

 

The Eddy Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   55.6 - 56.1
Seat tube range c-t:   57.3 - 57.8
Top tube length:       53.8 - 54.2
Stem Length:           10.1 - 10.7
BB-Saddle Position:    74.6 - 76.6
Saddle-Handlebar:      53.1 - 53.7
Saddle Setback:        6.2 - 6.6

 

IMHO trochę się niedokładnie pomierzyłeś bo BB-Saddle masz zdecydowanie za długi tak jak miałbyś nogę prawie 90. Ale tak czy tak wynika że powinieneś mieć ramę 56 co jest zgodne z tym co 90% osób mających 180 wzrostu powinno kupić. Kross ma  niestandardową rozmiarówkę. Ramy M i L będą dobre na wysokość. L będzie trochę za długa. M może z 1cm za krótka. Zawsze łatwiej jest to skompensować w krótszej ramie bo wystarczy założyć o 1cm dłuższy mostek lub przesunąć siodło do tyłu. Więc zalecam M.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...