Skocz do zawartości

Cross 1800zł co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem że mój rower ma być typu cross i w cenie 1800zł. Przeglądając od dłuższego czasu rynek natrafiłem na kilka propozycji i ciekaw jestem, która jest najlepsza:

Rower chciałbym, aby miał tarczówki, ale jest poniżej jeden model bez nich.

Cenowo rosnąco:

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

 

Podam kolejność w moim odczuciu jeśli chodzi o opłacalność: 1, 3, 4, 5, 7, 6, 2

 

 

Co Wy sądzicie, czy wybór Rometa 2016 to najlepsza decyzja ? Z moich obserwacji wynika, że ma on lepszy amortyzator i obręcze od reszty za to pozostałe wygrywają w kwestii hamulców (nie dotyczy Unibike). Dodatkowo Orkan 2017 ma przerzutkę Deore, ale hamulce najgorsze z listy. Nie jestem jednak pewien czy w tej półce cenowej te różnice są do odczucia przez laika. Dodam, że w kwestiach czysto estetycznych podoba mi się każdy, więc który to nie będzie to i tak będę na niego przyjemnie patrzył.

Odnośnik do komentarza

trochę lepszy jest orkan 4.0 2016 tak jak sam zauważyłeś, z bajerów w orkanie jest blokada amora na kierownicy (ja sobie już nie wyobrażam roweru bez niej) a crosfire jest amortyzacja siodła, przy czym nie wiem czy to dużo daje. Dodatkowo z tego co pamiętam w crosfire dostaniesz nóżkę w pakiecie. Zaznaczam, ze moje zdanie może być nieobiektywne bo sam mam Orkana 5 z 2016 ;P i dla mnie poza detalami był też wygodniejszy.

 

Kolejnych nie próbowałem także się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza

Z Twojej listy i w podanym budżecie, tak jak @niet kupiłbym Orkana 4 2016. Nie ma co się zbyt długo zastanawiać ;]

Na 2gim miejscu, jeśli 2016 do planowanego dnia zakupu  wyprzeda się, co może szybko nastąpić bo okres wyprzedaży już trwa, postawiłbym na Orkana 4 2017. No chyba, że pojawi się kolejny gracz. Pozostali producenci kojarzą mi się, i zapewne słusznie, z allegro, co oczywiście nie musi oznaczać, iż ich rowery są kiepsko wykonane. Osobiście miałem styczność z dwoma Kandsami. Męskim crossowym - kupiony kilka lat temu, nie pamietam modelu. Sprawdził sie na przestrzeni ok 15 tys. km. bez większych problemów, sam też na nim gościnnie przejechałem ok 100 km. W zasadzie bez dużych remontów służy właścicelowi do dziś jako rower awaryjny. Drugi Kands z jakim miałem styczność to turystyczna damka na zupełnie podstawowym osprzęcie z vkami. Używana jest sporadycznie na zasadzie spacerków rowerowych, a więc zgodnie z założeniem jej właścicielki. Wracając do Twojej listy, mimo wszystko wolałbym mieć w razie "w" serwis "pod nosem" niż "gdzieś w sieci", co nie zmienia faktu iż na każdym możesz zrobić duże przebiegi. Romet ma jednak większe doświadczenie w kwestii budowy ramy, co może się przełożyc na jej trwałość i komfort jazdy.

Na forum jest kilka osób, które mają rowery trekkingowe i crossowe producentów, których wskazałeś na liście, może ktoś coś podpowie z perspektywy użytkownika.

Odnośnik do komentarza

kupując w sieci rometa, masz chyba 7dni na zgłoszenie się do autoryzowanego serwisu Rometa na przegląd zero i wbicie pieczątki do książki gwarancyjnej. Ja swojego zawiozłem bez rozpakowywania nawet. zapłaciłem 40zł. Dobrze zadzwonić do Rometa na info i popytać o autoryzowane serwisy w okolicy. Jak wbiją pieczątkę to wtedy ewentualne reklamacje w tym serwisie składasz a nie w sklepie internetowym w którym kupiłeś.

Odnośnik do komentarza

Kupiony Romet 2016, dzięki wszystkim. Ja mam kawałek do serwisu Rometa ale sprzedawca poinformował, że mam powiedzieć że odebrane osobiście i będzie wszystko ok, bo te 7 dni dotyczy tylko zakupów przez neta jak mówi karta gwarancyjna. 

Jak już wrócę na studia to zajadę na jakiś przegląd do serwisu Rometa w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza

A gdzie kupiłeś tego Rometa? W podanym linku pokazuje 2799zł...

 

 

Do 2 tysięcy najlepiej jeszcze poczekać z kupnem roweru na wyprzedaże zamiast kupić od razu Kandsa Maestro?

 

Ten Romet dużo lepszy od Kandsa? Manetki poziom niżej mają jakieś znaczenie czy tylko patrzyć na przerzutki przód / tył?

 

Są jakieś strony z wyprzedażami / promocjami ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...