Skocz do zawartości

Tańszy Kands Maestro z Alivio czy Unibike Viper z Deore?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

 

Przejechałem się po sklepach dzisiaj i w jednym na dzień dobry zaoferowano mi Unibike Viper GTS (bez hamulców tarczowych) z rabatem 15% za 2120zł (na dodatek nie mają tego na sklepie tylko specjalnie mogą sprowadzić...)

 

 

Druga opcja to zakup przez internet Kandsa Maestro za 1474 złote jeśli dobrze pamiętam i w zestawie błotniki i kosz na bidon gratis.

 

I teraz zastanawiam się, który warto kupić :
tańszy Maestro na Alivio czy droższy o 620zł+ Unibike na Deore...  Warto dołożyć te 620+ zł i kupić Unibika?

 

W obu modelach ramy pasujące to 19"

 

 

Nie ścigam się, po lesie też raczej wyczynowo nie będę jeździł itd... Bardziej normalnie po ulicy trasy weekendowo lub w dni wolne od pracy takie myślę do 50km... Raczej w miarę szybszym tempem, może jakieś interwały takie urozmaicenie w dni wolne od siłowni żeby coś spalić ;)

 

Chyba, że polecacie jeszcze inne opcje niż te wymienione?

 

 

Odnośnik do komentarza

A szosowy nie psuje się dużo częściej ? I jest mniej wytrzymały ?

 

Bo jeśli chodzi o taki szosowy rower to miałbym opcję kupić z pewnego źródła używaną Meridę Scultura 200 2016r. za 2k po serwisie z nowym łańcuchem i oponami.

 

 

Co do Kandsa, czytałem gdzieś, że strasznie ludzie narzekają na korbę, że to nie Octalink, jaka to różnica?

I napęd i kaseta wytrzymuje tylko 1,5tys km ?

Odnośnik do komentarza

W Kandsie jest korba na kwadrat - najstarsze rozwiązanie, choć wcale nie takie złe według mnie(ponad 10000km i nadal działa) . W Unibike jest octalink - trochę nowsze rozwiązanie, ale też nie jakieś super. To ile wytrzyma napęd i kaseta zależy od tego jak użytkujesz rower i czy dbasz o napęd. Szosa nie jest awaryjnym rowerem, nie wiem skąd ta myśl. A wytrzymałość? To rower na asfalty, lepsze lub gorsze ale jednak asfalty. Nie do jazdy po lesie, szutrach czy polach. Kawałek taką drogą da radę przejechać ale nie po to kupuje si ę szosówkę.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi oczywiście o polskie nie równe, dziurawe drogi :) Bo nie raz nie ma dziur(i droga teoretycznie wygląda na prostą), i jadę na motocyklu to czuć jak amortyzator pompuje i telepie motocyklem, słyszałem, że koła nie bardzo wytrzymują takie warunki w szosowych rowerach, tak samo jak krawężniki, kostkę itp?

 

Jak się uda to jak przyjdzie znajomemu nowy rower to przejadę się na tamtej Meridzie i zobaczę jak się na takich jeździ, cena taka nie za wysoka? I warto by było wziąć taki rower za 2tys. ?

Odnośnik do komentarza

Wiem jakie drogi masz na myśli, dzisiaj taką jechałem właśnie szosówką. Niby piękny równy asfalcik, a w rzeczywistości jakiś taki chropowaty i pełno w nim mikronierówności. Trochę mnie wytrzęsło, na szczęście nie był to długi odcinek. Krawężniki i kostka - najlepiej omijać :P A tak serio jak mam jakiś mały krawężnik to normalnie podrywam przód jak w każdym innym rowerze, po kostce też czasem przejadę jak już muszę. Dobre kółka naprawdę sporo wytrzymują.

Rowerek fajny, nowe dobry tysiak więcej kosztują. Jedyny minus to ta korba na octalink. Wstyd dla Meridy pakować coś takiego do roweru za 3 tysie.

Pamiętaj tylko że jak kupisz szosę to zostajesz na szosie, wtedy do lasu kupujesz drugi rower :D

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj po pracy jak znowu mu coś nie wypadnie mam testować tą Meridę Sculturę 200 2016r.

Chce za nią 2000zł, zapłacił 2,7 w marcu rok temu, wymieniony teraz jest napęd, kaseta i opony.

 

 

Takie z Tiagrą nie są lepsze od tej Meridy?

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rower-szosa-kolarka-szosowy-giant-defy-CID767-IDnSNP0.html#d2c1633709

 

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosa-szosowy-kolarka-lapierre-audacio-400l-CID767-IDnSNic.html#d2c1633709

 

lub:

 

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-specialized-tricross-CID767-IDmAftY.html#e0bfa1aa77

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jakościowo dużo lepszy będzie od Kandsa Maestro ?

 

Miałem motocykl Rometa Z125 i teoretycznie jeździł, ale wykonanie mega słabe;P

 

Jest jakaś różnica pomiędzy manetkami Alivio a Acera?

 

Lepszą korbę ma ten Romet? + hamulce tarczowe, są jeszcze jakieś inne różnice?

 

 

Ogólnie to dużo lepsza opcja niż Kands?

 

 

I co z serwisem, najbliższy żeby podbić gwarancję w Brzesku lub Krakowie z tego co kiedyś na mapkę patrzyłem chyba

Odnośnik do komentarza

Orkan 4  z 2016 ma lepszy amor i hamulce. A jak popatrzysz na model z 2017 roku, to masz jeszcze lepszy rower niż Unibike w niższej cenie:

 

http://allegro.pl/rower-romet-orkan-4-2017-rozm-21-w-wa-30-i6922356873.html

http://allegro.pl/rower-28-19-m-romet-orkan-4-0-m-cross-2017r-wwa-i6861701424.html

 

Co do serwisu zadzwoń do nich i zapytaj, z kimś może w twojej okolicy współpracują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...