Skocz do zawartości

Zakup roweru przełajowego ciekawa oferta


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu przełaja, właśnie dostałem wd. mnie dość interesującą ofertę od znajomego rowerku Merida:

Rower ma 2 lata, koszt ok 2300 PLN (do małej negocjacji).

FRAMESET alu, Merida, rozmiar 55cm (chyba 21.5")

NAPĘD PRZEŁOŻENIA 20 PRZERZUTKA P Shimano Tiagra 10 D PRZERZUTKA T Shimano Tiagra SS MANETKA P/T Shimano Tiagra Dual control KORBA Shimano Sora FC-3503 50-34 chyba, suport maszynowy Aerozine nowki kupione w lipcu 2014 KASETA Shimano CS-4600-10 12-28 ŁAŃCUCH Shimano Tiagra 4600

KOŁA ROZMIAR KÓŁ 700C PIASTA P/T Alloy Disc QR OBRĘCZE Merida Pro D SZPRYCHY Black stainless OPONA P/T Maxxis Raze 700x35c

KOMPONENTY HAMULEC P/T Hayes CX Comp 160/ 140 mm -> tarcza przód nówka Shimano XT, z tyłu hayes 140mm, dorzucam hayes 160mm KIEROWNICA MERIDA Road Pro Classic OS MOSTEK MERIDA pro OS -5° SIODŁO MERIDA Pro SI - troche przetarte na boku, do zszycia SZTYCA MERIDA pro H SB15 27.2 mm PEDAŁY (za dopłatą) Shimano PD-M530

 

Do tego dodatkowo nowa owijka, komplet opon sliców i pedały platformowe, w cenie roweru.

Doradźcie mi czy to dobra oferta acha mam 183 cm wzorostu, a przekrok wynosi ok 86 cm.

 

MERIDA%201.jpg

 

MERIDA%202.jpg

 

MERIDA%203.jpg

 

MERIDA%204.jpg

 

MERIDA%205.jpg

 

MERIDA%2011.jpg

 

MERIDA%207.jpg

 

MERIDA%207%20(3).jpg

 

MERIDA%208.jpg

 

MERIDA%209.jpg

 

MERIDA%2012.jpg

 

MERIDA%2016.jpg

 

MERIDA%2010.jpg

 

MERIDA%2013.jpg

 

MERIDA%2014.jpg

 

Z tego co rozmawiałem - jeszcze go nie oglądałem osobiście do zrobienia jest:

-wymiana siodełka ( i tak planowałem sobie kupić selle italie),

-oponki mają już swoje km,

- wymiana linki i pancerza przedniej przerzutki,

- w prawym pedale strzela łożysko (tych SPD)

Odnośnik do komentarza

Acha jeszcze tak informacyjnie mój obecny rowerek to góral przerobiony na fitnessa:

11949722_1603588196561238_1142652080_n.j

Manetki Sram x - 9,Przerzutki Sram x - 9, Korby Deore FC-M590 2x9 48-36T,Kaseta Sram PG-970 PowerGlide II 9speed 11-34T, Koło przednie Mavic Crossmax ceramic, Koło tylne Pro m-50 Explorer, Opony Maxxis Dominator 1,25, Klamki hamulcowe Avid Speed Dial 7, Hamulce Avid Single Digit 7, Oświetlenie Convoy S2+(by Dariusz70 - kolimator 60x20,driver 3way, dioda) 4C, Sztyca Pro Koryak,Selle Royal Match ST, Mostek Tioga O'bone 25.4 90 mm, Kierownica Dartmoor swing, low,chwyty BBB Lightfix black BH19

Odnośnik do komentarza

Nawet fajna Merida, ale ile za tego kota na ostatnim zdjęciu? :D

 

 

Kot bezcenny - nie handluje przyjaciółmi :)

 

 

Te 55cm to rura pozioma czy podsiodłowa? Poza tym jakiej długości jest mostek? 

 

Z tego co patrzyłem na stronce meridy będzie to długość rury podsiodłowej ale w środę umówiłem się na spotkanie i przejażdżkę. 

Udało mi się dokopać do geometrii ramy:

106.jpg

 

 

Tak z innej beczki, po co wstawiasz swojego bajka? Od razu chcesz sprzedawać? Graty ma fajne, ale rama nie zachęca, co to za twór?

 

 

Tak informacyjnie - bez żadnych ukrytych celów, rama stara aluminiowa Gianta ale stosunkowo lekka i sztywna - w sumie najsłabszy punkt tego rowerku, na razie zostawiam sobie na dojazdy do pracy, ale jak się do większych kółek przyzwyczaję to nie wykluczam sprzedaży. Chodziło mi głównie o to że 99,9 procent czasu latam po asfaltach i ddr i lubię poczuć wiatr we włosach ( w Łodzi ddr są miejscami podłe dlatego wolę przełaja od kolarki).

 

Niestety nie znam długości mostka. 

Odnośnik do komentarza

Przełajówka wygląda nieźle, chociaż ja bym jeszcze trochę ponegocjował, bo mam wrażenie, że tam jeszcze coś będzie do zrobienia. Na pewno do wymiany musi iść owijka, bo ta wygląda obleśnie :)

 

Sama rama "na papierze" powinna na Ciebie pasować. Ale w tej sytuacji masz możliwość przejechania się, to sam to sprawdzisz bez problemu. Po prostu zrób dłuższą jazdę próbną, kolega Cię na nią na pewno puści.

Odnośnik do komentarza

Łukaszu bardzo dziękuje za Twoją opinię

Absolutnie żadne pomiary nie dadzą tyle co przejażdżka na rowerku.

Na pewno do wymiany są:

Owijki

Łożysko w jednym pedale

Linki przerzutek, pancerze

Siodełko

Opony

 

Tarcza przednia była wymieniona kilka miesięcy temu (komplet Xt tarcza+klocki)

Korby mają rok ale z tego co widzę chyba jeszcze parę sezonów przed nimi.

 

Wydaje mi się że jeśli udało by mi się wyrwać SPD w cenie i do tego zbić 100-200 zł byłby to korzystny zakup.

 

Linki koszt+pancerze powinienem się w 100 zł zamknąć.

Siodełko ok 230

Łożysko to bardziej czasochłonne niż kosztowne.

Co do owijek to Delta cenowa jest dość spora - jeszcze nie wiem którą wybrać.

Oponki też ze 100-150 pln.

Powiedzmy że do wsadzenia jest ok 450 zł (licząc zakup fajnego siodła)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz dobre linki to kup sobie zestaw Jagwire'a, jak poszukasz to znajdziesz w okolicach 50pln
Siodła ci nie polecę, bo każdy ma inną budowę ciała. Ja śmigam na tym i jest mi wygodnie (jeżeli masz u siebie w mieście sklep, gdzie mają specjalne "krzesełko" do pomiaru, skorzystaj przed zakupem i zmierz sobie rozstaw kości kulszowych)  :)

W kwestii owijek, poszukaj sobie czegoś z "amortyzacją", ja obecnie mam strasznie cienkie i obrywam za to po łapach, bo w rękawiczkach też 0 insertów żelowych.
Pamiętaj, że do SPD potrzebujesz jeszcze butków, chyba że już posiadasz, to wybacz za tą uwagę ;)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za zainteresowanie - co do siodła to właśnie na to mam najwiekszą ochotę (pomiary robione w domu przy użyciu reklamówki +stołka +modeliny) wychodzi na to że będzie dobrze - zwłaszcza że siodło w żółtym mam identycznej szerokości (wcześniej miałem szersze i było passe la pupa płakała jak na nim na dłużej siedziała).

 

Co do linek dziękuję za poradę - z największą chęcią skorzystam.

 

Czy orientujesz się może które owijki są godne polecenia (wiem, że można kupić markową np Fizik, ale może są mniej wypromowanie produkty które nie ustępują jej jakościowo).

 

Co do SPD butów jeszcze nie mam, ale zamierzam kupić. Tylko jeszcze nie podjąłem decyzji jakie (jeśli nie wpadnie mi coś innego pewnie wezmę te co Łukasz polecał na blogu).

Odnośnik do komentarza

Tutaj masz kilka tańszych, które ludzie z reguły polecają:
1. Velo korkowa 
2. PRO Gel
3. Force EVA
4. Bikeribbon Cork

5. Easton EVA 

Jak dobrze poszukasz to do 50pln znajdziesz owijkę Fizika :)
Jest jeszcze jedna kwestia, kolor; jeśli marzy ci się biały, to wtedy jest zupełnie inna para kaloszy, bo będzie brudzić się na potęgę i wtedy musisz podjąć decyzję czy ma to dla ciebie znaczenie. Prawda jest taka, że każdy jasny kolor będzie się brudzić, a owijki jedne lepiej, drugie gorzej będą się "odpierać" lub ulegać zniszczeniu podczas próby ich umycia ;) Tak jak pisałem wcześniej, mam teraz owijkę, która ma strukturę "carbonu"- jest śmieciem :D Założyłem tylko dlatego, że kupiłem ją w zasadzie za darmo. Zmienię ją, bo dłonie za bardzo cierpią, chyba wypróbuję sobie tego wcześniej wspomnianego Eastona z pianki EVA :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Więc troszkę to trwało ale jutro odbieram swoją Meridkę :)

Cenę udało się jeszcze zbić do sensownego poziomu zadowalającego obie strony, do tego jeszcze wynegocjowałem nowe oponki (niestety sliki - więc pewnie pójdą na sprzedaż) i pedały SPD w cenie.

 

@Endo jeszcze raz dziękuje za porady - zakupiłem już owijkę PRO:

12030796_1608167609436630_179721684_n.jpOwijka%20PRO.jpg

Z tego co się zorientowałem jest bardzo lubiana przez szosowców i ma na prawdę dobry stosunek ceny do jakości, poza tym mam sztycę i zacisk w "żółtku" właśnie tej firmy - bardzo dobre produkty - mam zaufanie do tej marki.

 

Jeśli chodzi o linki wybór padł na Jegwire - model średniej półki:

Linki.jpg

 

Niestety ale obleciałem sklepy i nigdzie nie było od ręki więc musiałem skorzystać z alledrogo.

 

Jeśli chodzi o łańcuszek to poszalałem sobie :D - akurat zalegał na sklepie od dłuższego czasu i wyrwałem w ludzkiej cenie.

Lancuch.jpg

 

 

Siodełko też już czeka na rumaczka - na razie testowane na żółtej strzale B)

Selle%20italia.jpg

 

Jeszcze kupiłem adapter XTR tył 160 IS/PM - mam ładną tarczę Avida 160mm - wsadzę ją na tył zamiast Hayes 140mm.

 

Buciki też już mam Shimano M089 B) - teraz będę musiał przejść jakieś szkolenie jak to ustrojstwo poustawiać (bloki w butach) co by na pierwszej przejażdżce nóg nie poodgryzały  :P .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...