Skocz do zawartości

Cube Reaction GTC SLT 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Zarąbisty rower. Rozumiem że to z BT przy kierownicy to jakiś moduł zarządzania Di2?

 

Ja co do Di2 na razie nie mam zdania. Mój młody ma w szosie. Oczywiście wszystko pięknie działa. Ale czy założyłbym do MTB? Chyba nie. Ale czas pokaże na ile to jest niezawodne. W szosie podobno potrafią padać przednie przerzutki. Nowa 640 zł. Rower na razie na gwarancji. Zobaczymy. Ja pozostaję przy mechanice. Natomiast toczę właśnie dyskusję z gościem, ktory ma Foxa w wersji Terralogic z Kashimą i twierdzi że działa bajecznie. Też mam Foxa ale podobnego do Twojego.

 

A jak waga roweru bez pedałów? I jakie masz naklejki na ramę i korby?

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo, nawet Żonie się podoba :P 
Nie mam go na czym zważyć, ale myślę, że mniej niż 10 kg lub blisko w okolicach.
Tak, to moduł BT oraz wyświetlacz aktualnego biegu i trybu działania przedniej przerzutki.
Na razie nic więcej na temat DI2 nie napiszę, nie mam za bardzo czasu na jazdę a i pogoda też nie sprzyja.
Póki jest na gwarancji, to spoko, zobaczymy jak to będzie w czasie dłuższej eksploatacji.
Napiszę tylko, że jest OGROMNA różnica w dynamice roweru między węglem a alu.
Nie sądziłem, że aż taka :)

Odnośnik do komentarza

Jak to nie ma pogody? Na szosie suchuteńko. Wczoraj zrobiliśmy 85 km, dziś z rana 55. Natomiast w lesie błoto więc co do MTB czekam aż wyschnie.

 

Ciekawy jestem co masz na myśli pisząc że jest ogromna różnica w dynamice między alu a karbonem. Ale też jeśli się nie mylę to porównujesz stary, ciężki, bardzo przeciętny rower Kross Level A5, na kołach 26, z nowoczesnym, lżejszym 30%, karbonowym ścigantem. Różnica oczywiście kosmiczna. Natomiast ja mam stosunkowo lekkiego alu na kołach 29, którego będę teraz odchudzał na sezon do 11kg i jeżdżąc testowo na wielu rowerach karbonowych, nie powiedziałbym że jest dramatyczna różnica w samej ramie. Wynika ona raczej z sumy wszystkich komponentów. Są teraz bardzo nowoczesne, bardzo lekkie ramy alu, jak np. Spec Chisel którego zakup rozważam, na których się świetnie jeździ. W tym wypadku mówię teoretycznie bo jeszcze na nim nie jeździłem ale za tydzień będą Specialized Test Days w Warszawie, i mam nadzieję że uda mi się go objechać. Mam poprzednią jego wersję, Spec Crave Pro, i jeździ się na nim świetnie.

 

Natomiast jeździłem testowo, po parę dni, na karbonowych, wyścigowych Specach HT, np. Epic Expert Carbon World Cup, na którym mój syn wygrał Mistrzostwo Polski MTB. Jak dla mnie były to za sztywne rowery. Były tak zestrojone żeby uzyskać jak największą sztywność a co za tym idzie prędkość poruszania się do przodu, kosztem komfortu. RockShox SID był zdecydowanie bardziej twardy niż mój czy Twój Fox i amortyzował w zasadzie tylko po wpadnięciu w większą dziurę. To są bardzo pożądane cechy w wyścigu ale dużo mniej pożądane dla amatora w średnim wieku, jeżdżącego głównie po okolicznych lasach i okazjonalnie w jakimś maratonie.

Również życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza

Witam Was serdecznie, zrobiłem ok. 50 km wokół Jeziora Białego, które jest częścią Zalewu Koronowskiego.

Kto zna te tereny, to wie, jak malowniczo się śmiga rowerkiem, szczególnie w tak pięknych okolicznościach pogodowych :) .

Większość to single nad wodą i w lesie.

Pełno gałęzi i korzeni.

Rower idzie jak burza :)

Duże koło robi robotę, Fox bardzo fajnie wyłapuje nierówności a rama jest sztywna jak diabli. W tłumieniu wstrząsów pomaga karbonowa kierownica i sztyca.

Dziś przejechałem się dla odmiany Krossem na 26-cio calowych kołach i różnica w pokonywaniu przeszkód jest naprawdę spora. Mniejsze koła nie są w stanie tak gładko toczyć się po nierównościach jak duże, więc bardziej trzeba uważać. RockShox XC 30 ze stalową sprężyną dawał radę, ale do powietrznego amorka jednak jest lekka przepaść :D . Inna geometria i szersza kierownica w Cube wymusza bardziej pochyloną sylwetkę, ale jestem pozytywnie zaskoczony, bo jedzie się naprawdę wygodnie. To tak na szybko kilka spostrzeżeń.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...