Skocz do zawartości

Mycie roweru/napedu/lancucha - jak czesto?


Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko - wrocilem wczoraj wieczorem i po burzy niestety znow wpakowalem sie w bloto.

Wszystko zasyfione, wiec znow myje rower. Ale czyscic kasety szczotka z odsmaraczem mi sie nie chce codziennie.

Lancucha tez. Czy wystarczy umyc wszystko woda z jakims szamponem, przetrzec lancuch i go naoliwic tak jak jest?

Czy robicie generalne szczotkowanie/czyszczenie ze smaru/oliwienie lancucha/kasety za kazdym razem/codziennie?

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie znoszę mycia roweru ale myję często. A raczej czyszczę bo głownie to u mnie polega na oczyszczeniu szczotką i wytarciu mokrymi chusteczkami W5 z Lidla. MTB to zwykle co trzeci raz jak jeżdżę po suchym i po każdej jeździe w trudnych warunkach. Na szosie rzadziej ale generalnie częstotliwość z jaką czyszczę i smaruję łańcuch w ostatnich latach bardzo wzrosła. Jest też u mnie wprost proporcjonalna do jakości osprzętu. Mój zimowy rower myłem dopiero wtedy kiedy wydawał okrutne jęki. Moje porządne rowery na porządnym osprzęcie myję często bo kasety i łańcuchy tanie nie są. Plus na dobrze nasmarowanym i wyczyszczonym rowerze jedzie się czyściej i przyjemniej.

Odnośnik do komentarza

Czyszczę przed smarowaniem aż łańcuch przestaje zostawiać czarne ślady. Kasety prawie nigdy nie czyszczę. Jestem za leniwy :)

Czyszczę te elementy które odpowiadają za dobrą pracę napędu. Łańcuch, przednią przerzutkę, tylną i jej kółeczka na których jest zawsze kupa brudu. Plus okolice suportu. Kasetę tylko z grubsza. Łańcuch przecież nie pracuje w jej środku tylko na jej zębach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dostalem wczoraj ten tool do mycia lancucha Park Tool. Genialne.

 

http://www.parktool.com/product/cyclone-chain-scrubber-cm-5-2

 

Dokladne czyszczenie lancucha zajmuje pol minuty. Jedna rzecz - zzera strasznie

srodek czyszczacy, z nowej butelki takiego cytrusowego odsmarzacza

zuzylo mi 1/5 na jedno mycie :(

Hmm...a jakby nalać poprostu jakiegoś zwykłego odtłuszczacza lub środku do czyszczenia silnika? Ja myję i odtłuszczam cały napęd w dwóch rowerach K2 Akra. Kupiłem kiedyś w castoramie tak dla testu na trzecim rowerze, który jest królikiem doświadczalnym od wszystkiego. I myję super. Bez szorowania, z łańcuchem nic się nie dzieje, po nasmarowaniu łańcuch ma daną żywotność. Ja jestem zadowolony :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...