Skocz do zawartości

MTB/hardtail do 2000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Planuję po latach odświeżyć trochę swój rower. Obecnie śmigam na Mongoose, który lata świetności ma już za sobą. Ogólnie nic mu nie dolega, ale chcę sprzedać póki coś wart jeszcze, dołożyć i kupić nowy.

Z racji tego, że na rowerach się absolutnie nie znam, proszę was o radę.

 

Rowerem jeżdżę do pracy (asfalt, teren górzysty, 5km w jedną stronę), czasem po mieście zdarza mi się jeździć więcej (20/30km) no i teren. Jestem z Wałbrzycha, wszędzie mamy lasy i górki i tam też spędzam sporo czasu na rowerze. Jeżdżę amatorsko, ale zdarza mi się wyjechać poza "ubite ścieżki" i przetrzepać rower przez korzenie, kamienie, czy jakiś strumyk.

Nie do końca wiem czym jest "hardtail", ale kolega doradził "na szybko", żebym skupił się na tym typie dwukołowca.

 

Sam mam 181 cm wzrostu, ok 78/80 kg wagi. Noga od kroku do podłoża po wewnętrznej stronie około 82 cm.

 

Zależy mi na wyborze roweru z najlepszą relacją cena/jakość. Budżet do 2tys max. Fajnie jakby był to jakiś przeceniony model z 2016.

 

W załączniku daje zdjęcia roweru, który mam obecnie. Po kilku godzinach bolą mnie na nim plecy w odcinku lędźwiowym.

 

Pomożecie? ?05110cf59cc288483a1987ab1eef7596.jpg5871296758a1051f774a798fe5461fd9.jpg6eeb86c1c5adeb498e01424138d86eb8.jpge02f6422644f2d76fe251f4e9e83a503.jpg2051dcd0e7d2ad6a57f2f23bf5d10e49.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką odpowiedź. Z tej listy będę rozglądać się za propozycją 1 lub 2.

Sugerujecie, na której lepiej się skupić? Choć póki co nie znalazłem w cenie, która jest w moim zasięgu..

 

Przy okazji, jest ktoś w stanie wycenić mój aktualny pojazd? Nowe opony, pełen serwis wiosenny, nowe linki, klocki (300 zł zostawiłem).

 

Ciekawi mnie też kross level b2 albo b3.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No cóż. Im więcej czytam w necie, tym bardziej się irytuje. Jak szukałem ekspresu do kawy to w necie się dowiedziałem, że za tą kasę to mogę używany młynek ręczny kupić, a pełen zestaw do parzenia kawy to jakies 7 tysięcy.

 

Z rowerem jest podobnie - wg fachur nie ma sensu kupować niż tańszego niz 20 tysięcy, a wszytkie rowery za 2k nie nadają się nawet na trasy do sklepu po bulki.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No cóż. Im więcej czytam w necie, tym bardziej się irytuje. Jak szukałem ekspresu do kawy to w necie się dowiedziałem, że za tą kasę to mogę używany młynek ręczny kupić, a pełen zestaw do parzenia kawy to jakies 7 tysięcy.

 

Z rowerem jest podobnie - wg fachur nie ma sensu kupować niż tańszego niz 20 tysięcy, a wszytkie rowery za 2k nie nadają się nawet na trasy do sklepu po bulki.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli ekspres do kawy min. za 7 tys., a rower min. za 20 tys., to auto od 150 tys. a mieszkanie/dom od 1mln.? ;] No i fajnie ;] ale nie każdy jest na tyle bogaty aby mieć takie zabawki ;]

Może warto zwrócić uwagę na Indiana X-Pulser 5.9, w tej chwili jest przeceniony na 2300, ale słyszałem, że w zeszłym roku w okresie sierpień/wrzesień był przeceniony do 2000 tys., a będąc nawet w cenie katalogowej wyposażony jest dużo lepiej niż rowery z tej samej półki cenowej, które znajdziesz w ofercie innych producentów. 

 

Odnośnik do komentarza

No cóż. Tak sie zazwyczaj kończy czytanie porad w internecie ;)

 

Nawet powstała na ten temat zabawna (zależy dla kogo) copypasta na wykopie. Jest wulgarnie, więc nie wkleje.

 

Wracając do tematu rowerów to chyba będę polować na Rometa Mustanga 29 1, tak za 2400.

Z tego co czytałem to jest bezkonkurencyjny w swojej cenie i warto dołożyć te kilka stów...

 

Niestaty nie jest on dostępny u dystrybutora... Mam nadzieję, ze to się zmieni bo sie napalilem.

Odnośnik do komentarza

No cóż. Tak sie zazwyczaj kończy czytanie porad w internecie ;)

Nawet powstała na ten temat zabawna (zależy dla kogo) copypasta na wykopie. Jest wulgarnie, więc nie wkleje.

Wracając do tematu rowerów to chyba będę polować na Rometa Mustanga 29 1, tak za 2400.

Z tego co czytałem to jest bezkonkurencyjny w swojej cenie i warto dołożyć te kilka stów...

Niestaty nie jest on dostępny u dystrybutora... Mam nadzieję, ze to się zmieni bo sie napalilem.

 

Z tym Mustangiem może być ciężko, ze względu na dostępność: https://roweroweporady.pl/f/topic/2302-romet-mustang-29-1-2017/

Podobno było w tym sezonie 300 sztuk na całą Polskę. Ale fakt, to jest naprawdę do ty rower, a w swojej półce cenowej, nawet będąc w cenie katalogowej, stanowił mocną alternatywę względem innych producentów. Wydaje mi się, że przy długości nogi, podałeś 82 cm, może być kłopot z geometrią ramy, tj. 19" może okazać się za wysoki, ale najlepiej byłoby się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Twierdząc, że jest to dobry rower, oczywiście nie porównuję go z rowerami, których ceny zaczynają się powyżej 5 tys. ;) Nie wspominając już progu 20tysiecznego ;) Sam takim śmigam i póki co jestem bardzo zadowolony, a że budżet jak wielu z nas miałem ustalony do konkretnej kwoty, tym bardziej się cieszę, że mam rower z dość dobrym osprzętem, który w miarę potrzeb z czasem można "podkręcić" wymieniając zużyte części na lepsze ;)

Odnośnik do komentarza

Najgorzej... Zaczynam wątpić, że się uda cos wyrwać.

Łatwiej dostępne sa wersję 27.5. Może to przy tej wygietej ramie i moim wzroście będzie bezpieczniejsze rozwiązanie?

 

Wersja 27.5 różni sie czyms od 29? Poza kolem oczywiście.

 

Eh, wersja 27.5 ma amortyzator sprężynowy... A moglo byc pięknie.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Z tego co jest podane na stronie producenta, osprzęt jest ten sam. Faktycznie różnicę robi wygięta górna rura. Jak rozważasz zakup

Mustanga to może warto oddzwonić sklepy w okolicy. Lista sklepów jest na stronie producenta. Rower najlepiej przymierzyć przed zakupem. Ja raczej nie sugerowałbym się przy zakupie rozmiarem do wzrostu, a bardziej do długości nogi od strony wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza

Wiem, że powietrzny amor jest niby lepszy ale na sprężynie też da się jeździć. Mam model XCM, który nie jest najwyższych lotów, ale kurde jak mnie nie stać to jeżdżę na tym co mam. W tej chwili przebieg ok. 6 tys. km i nadal działa. 

Koła mam 27,5 bo 29 mi się nie podobał, a miałem wybór przy zakupie. Obejrzyj na żywo jedne i drugie. Ważne, żeby Ci się podobał, żebyś dobrze się na nim czuł, resztę można wymienić jak się zużyje.

Ja poszedłem w Unibike, bo ma bardzo "klasyczną" ramę bez zbędnych udziwnień i krzywizn. Taki gust. 

Jedź do jakiegoś sklepu i przymierz się do kilku modeli, kilku firm. To da Ci szerszy obraz sytuacji 'na froncie" rowerowym. ;)

A nuż spodoba się coś innego niż Romet.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...