Skocz do zawartości

(2700) Giant Roam 1 czy Romet Orkan 5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

przymierzam się do zakupu roweru crossowego i mam pewne zagwozdki związane z wyborem roweru. Rower będę wykorzystywać głównie do jazdy na asfalcie ale też jakieś polne drogi gdyż mieszkam na wsi. Wcześniejsze rowery to były zwykłe rowery które zawsze od kogoś dostałem byleby jeździły. Rower będzie mi służył na wycieczki 50 km z czasem więcej oraz dojazdy do pracy od czasu do czasu 20 km.

 

Giant Roam 1 https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc (2700zł)

- bardzo mi się podoba jego wygląd

- osprzęt ma również wystarczający

- niepokoi mnie ten amortyzator który każdy odradza jak może

- gwarancja na ramę 

 

Jestem już po próbnej jeździe i bardzo mi się spodobał, wygodny. Niestety nie miałem dużo czasu żeby go testować.

 

Romet Orkan 5 2016 http://allegro.pl/rower-romet-orkan-5-m-28-deore-rama-19-lub-21-hit-i6761419502.html

- bardzo polecany na tym forum głównie przez amortyzator 

- 2 lata gwarancji 

- wygląd może być 

- możliwość zakupu tylko przez allegro 

 

 

Odnośnik do komentarza

Kupno roweru szosowego, takiego jak Triban, powinno być świadomym wyborem. Pozycja na rowerze szosowym jest specyficzna i wielu osobom nie odpowiada. triban to rower, który może okazjonalnie wjechać na szutry i gruntówki ale ogólnie do jazdy po polnych drogach słabo się nadaje. Wersja 540 na kołach Mavic Aksium lepiej się do tego nadaje ale jazda na szosówce po gruntówkach wymaga innych opon i trochę umiejętności i doświadczenia.

Dlatego trekking/cross taki jest ten Giant wydaje się lepszym wyborem. Giant daje bodajże dożywotnią gwarancję na ramę. Osprzęt ma przyzwoity. W rowerze tego typu lepszy w zasadzie nie jest potrzebny. Suntour produkuje setki amortyzatorów i wiele róznych ich wersji. Ogólnie amor NEX jest amorem podłym. Ale tutaj jest w wersji HLO czyli Hydraulick LockOut. Oznacza to że jest olejowo-sprężynowy a nie jak wiekszość NEX wyłącznie sprężynowym uginaczem. Więc się nada do tego zastosowania. Orkan 5 ma lepszy amor i lepszą tylną przerzutkę. Hamulce porównywalne i kiepskie co nie znaczy złe. Trzeba uważać na rozmiar w Giancie bo ma niestandardową rozmiarówkę. Będąc na granicy rozmiarów lepiej wziąć mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...