Skocz do zawartości

Jaki rower do 1000 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, taki rower to zawsze będzie kompromis pomiędzy jakością wykonania i ceną. Do rekreacyjnej jazdy będzie się nadawał, choć oczywiście mówię tutaj raczej o krótszych trasach i po asfalcie lub szutrze. "Rock" w nazwie jest jedynie dla żartu w takich rowerach i w prawdziwy teren nie wybierałbym się tego typu rowerem.

Odnośnik do komentarza

Hej, cóż Ci mogę powiedzieć. Nie jestem za bardzo przekonany do rowerów za 500 złotych. Ale fajnie, że masz możliwość obejrzenia go. Przejedź się, sprawdź
w jakim jest stanie, jak Ci się na nim siedzi, czy nic podejrzanie nie trzeszczy albo stuka.

 

Takie rowery nadają się do sporadycznych wycieczek i krótkich przejazdów i do takiego zastosowania można go kupić.

Odnośnik do komentarza

Witam, potrzebuję porady specjalisty/ów :) otóż planuję zakup roweru głównie na dojazdy do pracy (remontowana obecnie Łódź to prawdziwe wyzwanie dla nerwów :) ), ale również na dłuższe eskapady weekendowe za  miasto. Przejrzawszy ok 45 stron różnych ofert, natrafiłam na poniższy :

 

http://olx.pl/oferta/najlepszy-trekkingowy-aluminiowy-28-jak-nowy-sram-dualdrive-okazja-CID767-IDazwql.html#67ff901481

 

wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, iż siodełko jest sporo za wysokie (mam 160 cm wzrostu), dosięgam do pedałów palcami stóp :) Właściciel doradził mi ewentualną wymianę na sztywną rurę (zamiast amortyzowanej) pod siodełkiem, by móc odpowiednio nisko je opuścić. 

I tu się pojawia pytanie, może jednak rower generalnie jest za duży jak na moich rozmiarów osobę? WIem, że to takie trochę wróżenie z fusów, ale może fachowe oko potrafi ocenić to lepiej niż ja? :)

 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego? Czy coś z nim jest nie tak?

Sprzedający zrobił dobrą reklamę, to fakt. 

 

Dziękuję za sugestie :)

 

Rower może być najlepszy na świecie, ale jeśli rama jest dużo za duża, to może się stać najgorszym rowerem na świecie :)

 

Witam serdecznie. Chcę zakupić rower trekingowy, mam wybrane trzy modele. Proszę o radę jaki model wybrać. 1. Kross Trans Siberian. 2. Kross Trans Atlantic. 3. ROMET WAGANT 4.0 LTD .Proszę o pomoc w wybraniu modelu, chyba że masz jakąś inną propozycje dla mnie. Z góry dziękuję.

 

Z tych trzech rowerów wybrałbym Rometa. Ma najlepsze wyposażenie i osprzęt. Niestety Atlantic nie ma dynama w piaście, co jest bardzo fajnym dodatkiem, no i oba Krossy mają wolnobiegi zamiast kasety, co według mnie też jest pewnym minusem. Romet ma wszystko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Rower może być najlepszy na świecie, ale jeśli rama jest dużo za duża, to może się stać najgorszym rowerem na świecie :)

 

 

Z tych trzech rowerów wybrałbym Rometa. Ma najlepsze wyposażenie i osprzęt. Niestety Atlantic nie ma dynama w piaście, co jest bardzo fajnym dodatkiem, no i oba Krossy mają wolnobiegi zamiast kasety, co według mnie też jest pewnym minusem. Romet ma wszystko co potrzeba.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Na pewno ciężko jest przebrnąć przez te wszystkie informacje i ogłoszenia, bo sama jeszcze niedawno robiłam to samo. Częstym błędem sprzedających jest nie pisanie rozmiaru ramy roweru (co jest ogromnie ważne). 

Ja osobiście przy wzroście 161 cm mam rower Trek z ramą 18" (rama typu męskiego) i czasami uważam, że może być nawet ciut za duża. Jak czekam na światłach stojąc na ziemi to rower jest lekko przechylony. Wbrew pozorom mimo tego, że rama jest ciut za duża, to siodełko nie jest najniżej, tylko trochę wysunięte. 

Mąż ma ramę 21,5" (ma 183 cm wzrostu) i pomimo najniżej położonego siodełka to i tak jest dla mnie za wysoko

Odnośnik do komentarza

To, że rower jest przechylony to normalna sprawa, bo wynika to chociażby z ułożenia ciała, gdy jedna noga stoi na pedale, a druga na ziemi. Druga sprawa to sama geometria ramy. W typowych rowerach górskich pozioma rurka jest poprowadzona z ostrym spadkiem, tak by w kroku nas nic nie uwierało w razie czego. Ale już rowery szosowe czy trekkingowe mają bardziej poziome te rurki, bo tam aż tak nie potrzeba ochrony kroku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...