Skocz do zawartości

Ciekawe projekty rowerowo-społecznościowe


Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze znacznie większa płynność działania, po drugie zerowa "wysiłkowość" -  nawet po x km w nogach i rękach potrzebujesz tyle samo siły by zmienić przerzutkę, po trzecie - bardzo duża precyzja działania, np. dla XTR i teraz też dla XT położenie przerzutki/łańcucha względem kasety ustawiane jest na kompie dla każdej koronki osobno. To powoduje, że zmiana następuje bardzo szybko, bardzo płynnie i bardzo cicho.

Odnośnik do komentarza

Heja ja to uważam za chwyt reklamowy jak Ci się wyczerpie bateria w czasie zawodów to dupa ciekawe jak zmienisz chyba że ze sobą wozisz. Ja mam gripshifta Srama i nie narzekam przerzutke Shimano SLX z tyłu i hula na maratonie niezawodne. A jeżeli nawet jakbym miał kasę to nie kupiłbym elektrycznej przerzutki. Zresztą znajomy ma przerzutki i manetki srama XX1 i tak mu lekko hula że nie trzeba mu elektroniki śmieje z tego:)

Odnośnik do komentarza

Przedstawiciel Shimano elektryczne i mechaniczne przerzutki porównał z automatyczną i manualną skrzynią biegów. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, przeciwników i zwolenników. Zatem niech każdy wybierze to co bardziej mu odpowiada. Ja bym chętnie przerzutki elektryczne wypróbował, ale są dla mnie za drogie. 

 

//Edit

To "elektryczne" zmienianie przerzutek opisane na blogu nic ciekawego nie wnosi, bo przerzutki tak naprawdę dalej są mechaniczne, a tylko manetka elektryczna.

Odnośnik do komentarza

No wiem, że ma przewody :) Ale nie ma linek, pancerzy i mechaniki w manetce. Dzięki temu wyeliminowano problemy z nieprawidłowym ciągnięciem linki, tarciem w pancerzach, brudem itp. zatem precyzja działania jest znakomita. Oczywiście tradycyjne mechaniczne przerzutki są również na bardzo wysokim poziomie działania. Np. w słynnym wyścigu Paris-Roubaix wielu kolarzy (m.in. Cancellara i Sagan) wybierało zestawy mechaniczne, gdyż w trudnych warunkach nie mieli zaufania do elektroniki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...