Skocz do zawartości

jaka przerzutka


Inguaris

Rekomendowane odpowiedzi

przerzutkę jedną lub dwie, więcej się nie da

 

Pewnie autorowi wątku chodzi o ilość biegów w piaście planetarnej, ale tak tylko zgaduję. Jeśli tak, to faktycznie, można ich mieć do 14-tu, ale wymaga to wymiany piasty (przeplecenie kola) oraz manetki zmiany biegów. Koszt: to ostatnie do 30 złotych, piasta 7 biegowa (nexus) 300-400 (zależy od tego czy pod torpedo, rolkę itd) + serwis i nowe szprychy.

 

Wątek przekonał mnie,że mogę spokojnie wpisać w CV: znajomość języka polskiego w mowie i piśmie ze zrozumieniem. ;-)

Odnośnik do komentarza

Pewnie autorowi wątku chodzi o ilość biegów w piaście planetarnej, ale tak tylko zgaduję. Jeśli tak, to faktycznie, można ich mieć do 14-tu, ale wymaga to wymiany piasty (przeplecenie kola) oraz manetki zmiany biegów. Koszt: to ostatnie do 30 złotych, piasta 7 biegowa (nexus) 300-400 (zależy od tego czy pod torpedo, rolkę itd) + serwis i nowe szprychy.

 

Wątek przekonał mnie,że mogę spokojnie wpisać w CV: znajomość języka polskiego w mowie i piśmie ze zrozumieniem. ;-)

No ja nie jestem ekspertem w dziedzinie rowerów, ale właśnie o to mi chodziło, tylko jeszcze dopytam. Czy przy większej ilości biegów łatwiej się jeździ, bo ja dałam zrobić 3 w piaście i zastanawiam się czy ma sens dawać więcej tych biegów, czy wtedy łatwiej się jeździ?

Odnośnik do komentarza

Im więcej  biegów to faktycznie lżej, ale czy jeździsz w takim terenie czy obciążeniu, żeby to wykorzystać, to ciężko stwierdzić.

 

W Łodzi i okolicach nie potrzebowałem przerzutek, w Trójmieście mam 7 i jest to optymalne na tutejsze wzniesienia (używam biegów 2-7), szczególnie jak się ma bagaż i wieje.

Bardzo dziękuję za pomoc. Powiedziałabym, że największym obciążeniem na razie jestem ja sama :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...