Skocz do zawartości

Proszę o poradę co wybrać...


Rekomendowane odpowiedzi

Tribany to przede wszystkim rowery szosowe do których można założyć szersze oponki i pojeździć po polnych drogach lub lasku.Klasyczne przełaje maja jednak trochę inną geometrię i wytrzymałość(nie wspominając o hamulcach tarczowych).Więc,jeśli zamierzasz śmigać przede wszystkim po szosie sporadycznie zjeżdżając w lekki teren,to taki Triban spokojnie da sobie radę.Natomiast jeśli zamierzasz przynajmniej połowę tego czasu spędzać w terenie to lepiej jednak zainwestować w przełaja.

Odnośnik do komentarza

Z rowerów endurance w budżecie ~4tys.zł. to np. Cube Attain Race, Canyon Endurace AL 5.0, Giant Defy 1 albo 2.

 

Co do Tribanów to tak jak napisał wcześniej Krzysiek można do nich wsadzać szerokie opony co czyni z nich baaardzo uniwersalne maszyny. Myślę, że kupno np. Tribana 540 jest lepszym wyjściem niż tych przełajówek, które wymieniłeś. Z kolei rowery, które ja wymieniłem mają niższej klasy osprzęt niż Triban, ale lżejsze ramy. No i są droższe.

Odnośnik do komentarza

Na takie trasy nie potrzeba nawet opon przełajowych,ja po wałach jeździłem na slickach.Co można zaproponować: Schwalbe CX Comp, Marathon, Racer.Albo coś z Continentala,ewentualnie przy zakupie można poprosić o zmianę na Vittorię.

 

Ok dzięki bardzo, w takim razie dzięki wam ten Triban jest moja pierwszą opcją.

 

A nie orientujecie się może czy warto jeszcze chwile poczekac i może Decathlon zrobi jakąs promocje na Tribany czy raczej sie nie spodziewać? Nie chciałbym tydzień po zakupie zobaczyć, ze było -10% i można było ze 3 stówki zaoszczędzić ;-) 

Odnośnik do komentarza

Z rowerów endurance w budżecie ~4tys.zł. to np. Cube Attain Race, Canyon Endurace AL 5.0, Giant Defy 1 albo 2.

 

Co do Tribanów to tak jak napisał wcześniej Krzysiek można do nich wsadzać szerokie opony co czyni z nich baaardzo uniwersalne maszyny. Myślę, że kupno np. Tribana 540 jest lepszym wyjściem niż tych przełajówek, które wymieniłeś. Z kolei rowery, które ja wymieniłem mają niższej klasy osprzęt niż Triban, ale lżejsze ramy. No i są droższe.

 

Trochę zainteresowałem sie tematem 'Endurance" i w sumie to tez fajny pomysł... W cenie Tribana 540 można wziąć taki rower:

https://www.orbea.com/pl-pl/rowery/2016/avant-h40

 

Ktoś coś może o nim powiedzieć, to ciekawy wybór?

Odnośnik do komentarza

Tiagra 4700 jest w porządku ale jednak jest to 10-rzędowy napęd. Nie ma z niego żadnej drogi upgrade'u. Wolałbym kupić coś na Shimano 105 5800 11-biegowym. Canyon Endurace i Giant Defy to fajne rowery. Możliwość założenia szerszej opony to fajna sprawa. Do mojego Speca Roubaix udało mi się włożyć 700x30 z tyłu i 700x28 z przodu. Żadne szutry mi nie straszne i nawet chętnie po nich czasem pocisnę. A koledzy jadący na 700x23C dają tam z buta.

Odnośnik do komentarza

Tiagra 4700 jest w porządku ale jednak jest to 10-rzędowy napęd. Nie ma z niego żadnej drogi upgrade'u. Wolałbym kupić coś na Shimano 105 5800 11-biegowym. Canyon Endurace i Giant Defy to fajne rowery. Możliwość założenia szerszej opony to fajna sprawa. Do mojego Speca Roubaix udało mi się włożyć 700x30 z tyłu i 700x28 z przodu. Żadne szutry mi nie straszne i nawet chętnie po nich czasem pocisnę. A koledzy jadący na 700x23C dają tam z buta.

 Defy 1 jest w przecenie... Można go mieć za 4,3 tys. chyba nie mam wyjścia jest taki piękny ;-) http://www.sportpoint.pl/30396-large_default/giant-defy-1-disc-blue-2016-600029.jpg

Odnośnik do komentarza

9,5 to nie tak źle zważywszy że rama alu. Rower mojego kolegi na ramie przełajowej Focus Mares Carbon Disc, tarczówkach mechanicznych Hayes CX-5, kołach Mavic Aksium Disc i osprzęcie Tiagra 4700 waży bodajże 10 kg. Szczerze mówiąc też chodzi mi po głowie Specialized Roubaix Disc jako rower na wyprawy w góry, szczególnie w Alpy. Boję się rozpędzać na zjazdach, obawiając się czy dam radę wyhamować w nagłej sytuacji. Ciągle odstaję na zjazdach. No i możliwość założenia szerokich opon, szczególnie na zimę to też świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...